Pracovní notebook - programování Java

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod mefi_cz 19. 2. 2020 19:09

Zdravím ;-)

Potřebuji do konce měsíce vybrat pracovní stroj pro vývoj obsáhlejších Java systémů. Notebook bude většinu používán jako pracovní stanice s externím monitorem a periferiemi, jen občas bude brán do zasedaček a úplně výjimečně na homeoffice někdy v létě na něm budu pracovat napřímo. Co z toho plyne:

- budu potřebovat co nejvyšší procesorový výkon na kompilace
- rychlé ssd rozumné velikosti
- hodně RAMky
- nepotřebuji nějak výraznou výdrž baterie
- monitor ideálně 15ka
- rozměry a hmotnost nějak zásadně neřeším, spíš rozumné provedení ať se dobře chladí a tak...
- NBD záruka

výše vypsané vlastnosti jsou "must have", ale abych to trochu zkomplikoval, napíšu něco jako "bonusové vlastnosti" - není nezbytné aby měl, ale pokud by se našel model co se k tomu blíží a není to na úkor těch výše, nezvedne hned cenu o desítku, budu rád. Pokud ovšem nedávají smysl, obejdu se bez nich.
-> notebook bych především v létě bral s sebou i na dovolené, víkendy, kde si rád čas od času střihnu nějaké video z kamery či dronu; zpracuji RAW fotky v lightroomu. Na tohle mám primárně PC, proto to není must have parametr, ale čas od času něco upravit hned ten den na chatě by bylo fajn.
- použitelné LCD je tedy bonus
- GK na renderování, ale tady bych asi nerad kdyby to bylo nějak v rozporu s primárním využitím stanice na práci - třeba špatné chlazení atd..
- HDD na tyto data - pokud nebude, můžu řešit přes externí USB

a na závěr to podstatné:
- 2. března ho už musím mít
- rozpočet není pevně daný, ideálně někde okolo 45-50k s dph.
mefi_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 2. 2020 10:19

Napsat přímo do DELLu a nechat si zpracovat individuální nabídku na Precision 7540?

https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/precision-15-7540-laptop/pd?~ck=anav

Plus bych si rozmyslel, zda-li třeba nevyužiješ ECC apod. - otázka, jak velké projekty na tom děláš. Podle mne fajn mít ...

Ve finále ale asi také uvidíš dle cenovky, kterou ti nabídnou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod mefi_cz 22. 2. 2020 22:23

Díky, napsal jsem jim už ve čvrtek, ale netusím jestli mi někdo stihne odpovědět, čas mám jen do konce týdne, nejdýl v pátek to musím rozseknout. Pokud se to nestihne, musím si připravit backup plán.. zatím to vypadá na:

https://www.mironet.cz/dell-precision-7 ... +dp419893/

- zatím jsem nenašel nic lepšího v podobné ceně (a dostupnosti).

Koukal jsem, že teoreticky by šlo sáhnout i po něčem jako:
https://www.mironet.cz/dell-inspiron-15 ... +dp413189/

.. nebo obdobné G5.. ale toho se docela bojím. Parametry jsou celkem podobné, ale to herní provedení asi nebude nic moc, po nějakým tom roce přenášení.. :/
mefi_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 2. 2020 09:44

Inspiron určitě nechceš; rozhodně Precision. Zpracování je u těchto dvou strojů dost rozdílné; precision je o dva levely výše.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor