NOTEBOOK ASUS - PROBLÉM S TOUCHPADEM

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 27. 5. 2020 14:51

Mám notebook ASUS (model N56V). Nedávno mi odesešel ASUS Power Adapter. Koupil jsem si nový (Avacom v TS Bohemia - Olomouc). Při zapojení do sítě mi začal mi poskakovat touchpad, když přiložím prst. Když adaptér vypojím, je vše v pořádku.

Je to vada na straně NTB nebo Power Adapteru??? Pokud to druhé, je to vada toho kusu nebo je Avacom šunt? Pomohly by nějaké ovladače? Nebo změna nastavení ve Win (mám Win 8.1)? Jaký je nejlepší adaptér, který by byl kompatibilní s Asusem?

Děkuji komukoliv za info. :oboze
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 5. 2020 15:59

Adaptér nemusí být špatný, spíše jsi mohl ty špatně vybrat adaptér který se nehodí k notebooku.

Takže jaké parametry měl originál adaptér?

A jaké parametry má tento?

Výstupní napětí se musí shodovat - je za tím značka V (12V, 24V .....)
Výstupní proud nového adaptéru musí být stejný jak původního a nebo větší - je tam značka A (3A, 4A, 5A....)

Pokud vyfotíš štítky tak aby byly čitelné tak ti poradíme zda je to OK nebo ne.
A zda je to na reklamaci a nebo jsi koupil špatně nekompatibilní adaptér k tvému stroji.

Podle popisu to vypadá že je asi adaptér poddimenzovaný a napětí kolísá a to se projeví na tom touchpadu.

PS. Samozřejmě může být ten adaptér vadný a nebo když odešel ten originál mohl poškodit napájení v notebooku.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 28. 5. 2020 00:58

Původní AC adapter:
MODEL: ADP-90YD B
INPUT: AC100-240V ~ 50-60Hz 1.5A
OUTPUT: +19V 4.74A

AVACOM:
MODEL: ADAC-19V 90 Wb
INPUT: 100-240V ~ 50-60Hz 1.6A
OUTPUT: +19V 4.74A

BTW1: Když mi klesne výdrž pod cca 85% výdrže baterie, monitor NTB se na chvíli více rozjasní a pak se vrátí do normálu. Možná je chyba v NTB???

BTW2: Kabel k AVACOMU je horší než orig. kabel od ASUSu. Nejde plně zapojit do AC adapteru. Používam tedy raději orig. kabel ASUS, jenž pasuje jako hrnec na pr... pozadí.

BTW3: Když mám zapojenou myš, tak kursor neposkakuje.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod soban 28. 5. 2020 17:00

Adaptéry jsou OK.

Rozjasňování monitoru je divná věc?

Co zkusit ten originál kabel co jsi dostal se zdrojem? Ten původní může mít už vymačkané konektory a nemusí dobře sedět.

Ono to není o tom jak moc to jde zasunout, ale o tom aby to mělo kvalitní kontakt.

Zapojení myši zase změní poměry napájení v notebooku (odběr).

Z tohodle se fakt nedá poznat co je špatně.

Z jakého důvodu odešel ten originál napáječ, jak říkám mohl poškodit ten notebook, je totiž dost divné že při vybíjení baterky se na chvíli rozzáří (blikne) displej - pokud to není nějaká SW závada tak pak je to HW problém a ten z nějakého důvodu nastal.

Prostě chtělo by to neoriginální napáječ vyskoušet s jiným notebookem tak stejně ten tvůj vyskoušet s jiným zdrojem.

Případně někoho kdo se vyzná v elektronice a má osciloskop a přeměřit třeba zvlnění toho zdroje atd......
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 28. 5. 2020 19:27

Děkuji za info, přezkouším a poptám se. Pro info, googlil jsem "notebook napájení oprava" a strejda Gůgl mi poradil, že tyto závady se dějí a že se to dá opravit. Vidím z perexu, že jste z Olomouce (jako já). Máte nějaké zkušenosti s místními opravnami?
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod soban 28. 5. 2020 20:21

Nemám protože drobnosti si spravím sám a větší se většinou neoplatí spravovat.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý