Pracovní notebook (CAD, sketchup, lumion...)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod BorisCerny 22. 7. 2020 17:30

Zdravím ještě jednou,
Jelikož mi bylo vytknuto, že v sekci poruchy řeším výběr notebooku, založím nové téma.
Byl jsem poučen, že notebooky typu Pavillion, Aspire jsou špatné, tak jsem s tou informací začal hledat jiné alternativy.
Jelikož z bazaru mám obavy a nové notebooky, které by výkonově vyhovovali se pohybují v úplně jiných sumách, než si můžu dovolit, hledal jsem repas. A našel jsem tohle:
https://www.digifit.cz/dell-precision-5 ... rkstation/
Mohli byste mi prosím na to říct svůj názor? Jestli tenhle "starší" kousek a ještě repas má cenu kupovat? Jestli ta grafická karta, co tam je by alespoň nějak utáhla Lumion? (předpokládám, že ten je nejnáročnější) Jestli nemáte zkušenosti s tímto ne příliš známým obchodem?
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 7. 2020 18:54

Já bych bral z bazaru kusy s NBD. Repas je sice fajn, ale pouze 1 rok standartní záruka - žádné NBD, což mi přijde jako škoda.

Pak 3 poznámky:

1. Ten co jsi linknul ani nemají skladem.
2. Bazarovej kus, co jsem ti linknul v předchozím vlákně, má 6C/12T procesor, oproti 4C/8T v tebou vybraném.. to mi přijde jako setsakra rozdíl.
3. NEBO připlať ještě 7 Palackých a tady týpek prodává naprostou funglovku, ještě zabalenou se čtyřletou NBD. Za ty prachy total steal. https://pc.bazos.cz/inzerat/122972005/dell-precision-5540-156-intel-i7-9850h32gb-ram.php
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 22. 7. 2020 19:05

Pokud chcete ten notebook na 3D a render, pak ty bazarové kousky (s prastarou Quadrou) možná potěší místní zastánce pracovních stanic, ale Vás ne. Ten odkazovaný notebook je relativně OK, ale už stejně není skladem. A ten druhý z bazaru je to samé v bledě modrém.
Levné nové plastové stroje mají v zásadě dvě úskalí, měkké tělo a poddimenzované chlazení. Není to však pravidlo a lze najít i vhodné kusy. A pokud se k tomu budete chovat slušně, nebude problém ani to neodolné tělo.
Podívejte se na HP ProBook 455 G7 - má jeden volný slot, tak kdyby bylo málo RAM, lze doplnit další 16GB modul.
Pokud ovšem ten Lumion bude tvořit hlavní díl pracovní náplně, pak nejzásadnější komponentou je grafická karta, ideálně cokoliv z řady RTX.
Tam cena už hodně roste viz - ASUS TUF Gaming A15.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod BorisCerny 23. 7. 2020 09:31

Zdravím,
Jelikož mi dlouho nikdo neodpovídal, a já začal být nervózní, co kdyby mi ho někdo vyfoukl a já toho pak litoval, tak jsem prostě zavřel oči a koupil ho. Proto, když jste se dívali, již nebyl skladem. Psal jsem jim tam ještě dotaz, jak to je se zárukou a bylo mi řečeno, že si i na repas můžu záruku prodloužit. Tak jsem si k tomu prodloužil záruku na 36 měsíců.
Ty inzeráty, co mi posílal milsimr jsou velmi pochybné, protože tento uživatel prodává dva téměř stejné notebooky, a k tomu pochybné dva iphone, když jsem mu napsal poprvé, tak inzeráty smazal a druhý den je tam přidal znovu se změněnou cenovkou a vyměněnýma fotkama. Tak jsem mu napsal znovu, jestli mu může poslat originální fakturu, případně mi napsat důvod prodeje atd. a Jedině co mi odepsal bylo, jestli chcete, volejte a podepsal se podivným ruským jménem, tak jsem od toho dal raději ruce pryč, a koupil tohle s alespoň nějakou zárukou, že se jedná o normální obchod. Ano, je slabší, starší, ale bál jsem se, že už na nic takového nenarazím, tak jsem ho prostě koupil.
Tak vám všem děkuji za pomoc a omlouvám se, že jsem vám zde způsobil takové potíže.
BorisCerny
Junior