Připojení nb k domácí wifi síti.

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod bluenite 7. 10. 2020 22:05

Při volbě připojení nb do domácí sítě v průzkumníkovi se mi zjeví klasický dialog s vložením jména+hesla, viz příloha. Žádné heslo ani jméno jsem na nb nedával, resp. o něm nevím. Hlavní počítač je pc i3 s windows 8.1 pro, na nb je windows 10 pro. Jde to jméno/heslo nějak zjistit, nebo jak se připojit? Nasměruje mě někdo znalý na nějaký případný návod jak tu domácí síť nakonfigurovat lamou jako jsem já?
Díky za radu.
Petr
Přílohy
ss10.jpg
ss10.jpg (76.81 ) Zobrazeno 2756 krát
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2020 00:45

Tenhle dotaz je napsanej absolutně příšerně ... název tématu vyzní, že řešíš něco s připojením na WiFi, obsah už ovšem s WiFi jako takovou nemá vůbec nic společného! Správný název toho co hledáš, je pravděpodobně sdílení složek a souborů mezi PC / ntb.

Teď by bylo fajn vysvětlit, čeho snažíš v prvé řadě docílit ... jestli ti jde jen o přístup k některým souborům, nebo zda-li řešíš něco úplně jiného. Od toho se pak dá odpíchnout dál.
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bluenite 9. 10. 2020 18:02

podle dotazu můžeš zjistit, že tázající nerozumí tématu ani ň. Což taky konstatuje, viz 8. slovo od konce. Omlouvám se tedy, jestli si dovoluji se něco ptát, rád se přiučím i tomu. Rozdíl je ale v tom, že se neptám tebe, ale chápavých lidí na fóru. Nemyslím, že název si nějak odporuje s tématem, který tak příšerně prezentuji. Záleží na úhlu pohledu reagujícího.

Primárně řeším připojení nb bez kabelu, t.j. wifi k domácí síti. Sdílení složek mám vyřešeno, tak blbej zas nejsem. Ostatní je myslím zřejmé - uživatelské jméno ani heslo jsem na nb nezadával nikdy. Takže nevím ani, jaké tam je. Jiné zařízení jsem připojil v pohodě, androidí, nebo win7. Tady mám rozpor mezi pc s win8.1 a win10, kde domácí síť již není přítomná. Možná by šlo poradit, upgraduj na win10, že ano? Děkuji pěkně za reakci, taková je vypovídající. Hlavně na tomto fóru, plného expertů, na které se obracím s důvěrou.
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 9. 10. 2020 19:07

Bez hesla je možné sa pripojovať len s protokolom SMB1.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 10. 2020 17:41

bluenite píše:uživatelské jméno ani heslo jsem na nb nezadával nikdy
A to je ta chyba. Z bezpečnostních důvodů je sdílení mezi uživateli bez hesla blokované.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod bluenite 13. 10. 2020 18:13

co tedy udělat, aby se šlo připojit? Asi nastavit přístup v nb? Shareit nebo SendAnywhere fuguje normálně.
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 10. 2020 18:56

Můžeš to pro připojení ke starším Win systémům vyzkoušet - povolit v desítkách SMBv1 - ovšem brzy si tu přečteš, že to sníží bezpečnost systému
https://www.google.com/search?q=povolit+smb1+windows+10
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod bluenite 14. 10. 2020 21:47

ok, rozumím, co to tedy znamená "snížení bezpečnosti systému"? Když se jedná o domácí síť, jaká je možnost, aby se do něj někdo dostal? Přes wifi? Od sousedů? Nebo kohokoliv s nbookem, kdo půjde kolem baráku?

Ještě snad malý dotaz OT:
Byl by tady někdo ochotný mi s tím fyzicky pomoci to nakonfigurovat, poradit, co bych se sítí mohl udělat obecně? (Praha8, Karlín). Nechci kontaktovat jakokoliv firmu z tel.seznamu. Preferuji referenci, kterou považuji za přítomnost zde na fóru.
bluenite
Junior