hp elitebook 830 g5 - max rozlišení externího monitoru

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod timi.m 13. 10. 2020 15:05

Dobrý den,
potřeboval bych radu ohledně max. rozlišení připojeného monitoru přes dokovací stanici.

Manželka má pracovní notebook hp elitebook 830 g5, nevím přesně v jaké konfiguraci.
https://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c05868480.pdf
Za pár stovek jsme objednali i s adaptérem HP UltraSlim Docking Station

Dle tabulky z pdf od hp je pro - HP UltraSlim Docking Station je - Max.resolutions supported - Dual 2.5K @ 60Hz přes - Dock Connectors - při Technical limitations - Dual 2.5k only with both displays intoDP

Pro dva monitory stějně nemáme místo na stole. Zvládlo by to jeden 32" v rozlišení 2560 x 1440? Nějak se mi to nadaří nají.

Předem díky.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 10. 2020 17:37

2,5k by melo byt prave 2560×1440
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod timi.m 13. 10. 2020 17:49

Děkuji za odpověď.
Takže těch 2,5k znamená přibližných 2560 pixelů ve vodorovném řádku vedle sebe?
A dalo by se nějak zjistit, jestli to zvládně zobrazit těch 1440 řádků nad sebou? Když se těch 2560 na šířku prodává i s jen 1080 bodů na výšku.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod bastlir2 13. 10. 2020 22:05

Já používám Elitebook 840 G1 (32GB RAM) s několika dokinami Ultraslim. Používám QHD monitory a jede to v plném rozlišení bez problémů.
bastlir2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod timi.m 13. 10. 2020 23:38

Diky,zkusim ji dopoledne neco objednat a snad to bude fungovat i s tim jejim mensim.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod bastlir2 14. 10. 2020 08:05

Jinak k názvu tvého dotazu - max. rozlišení, které provozuji s HP Ultraslim je UHD (skládá to jako dva monitory nasvislo vedle sebe), ale snímková frekvence je jen 30fps. Linux to vidí jako jeden monitor, jak je to pod WIn netuším. Monitor musí být připojen po DP.

Doporučuju nastavit max. množství paměti pro grafiku (v BIOSu) na max - 512MB.
Pokud budeš mít problémy se získáním obrazu na monitoru připojeném do DP, tak přeflashovat dock nejnovějším FW (stáhnout z HP), prodává se už dost dlouho a jsou zde v oběhu kusy se všemi verzemi FW. Toto se musí dělat pod Win s monitorem připojeným po DP - návod je na webu HP a je i součástí flashovací utility.
bastlir2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod timi.m 14. 10. 2020 16:58

Dobře, děkuji za info. Máme doma linux na všem co se najde a že jsem toho za ty roky docela nasbíral. S windows si naopak moc nerozumím. Ale tento HP je z banky, je v něm nějaká upravená distribuce win a nedá se v něm udělat prakticky nic. I do sítě internet se leze přes VPN jen přes servery banky. Žádná wifi napřímo, ani kabelem. Manželka to v práci provozuje přes nějakou dok. stanici na dva menší kancelářské monitory. Tak snad to doma pobere. Když to někdy před půl rokem přitálhla domů, koukal jsem do nastavení ve win a zdá se mi, že je to všechno nějaký zakázaný. Nepovedlo se mi k tomu kabelem připojit ani druhý monitor a nastavit ho, aby ho měla jako druhý displej.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod bastlir2 15. 10. 2020 08:42

No něco mi to připomíná - moje žena taky pracuje v bance a když jí naposledy měnili NB, tak měla na výběr mezi HP Elitebook 830 a 840, vzala 840 G5. V práci má taky UltraSlim s jedním monitorem (nějaký 27").

Když byla na jaře doma, tak jsem jí dal jeden UltraSlim, co jsem tu měl záložní. Jede jí v NB Cisco Secure - jakmile se NB snaží připojit kamkoli ven, tak dělá bezpečnostní check a převezme vládu nad jakýmkoli připojením (navíc kromě ořezaného OS).

Pokud je monitor zapnut už ve chvíli, kdy se pouští NB (vypínat, žádná hibernace), tak by měl najet režim zrcadlení. Pokud chce Tvoje žena jiný režim, tak se do ovládacích panelů dostane před tím, než naběhne Cisco Secure - tj. pouštět NB bez eth kabelu a před připojením k wifi.

Jestli budeš mít problémy, tak napiš SZ, mám do svého stařičkého NB SSD s Win a flashovací utilitou, mohu Ti případně UltraSlim flashnout.
bastlir2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pe.zet 15. 10. 2020 10:50

Pouzivam HP 820 G4 a UltraSlim a mam prave ted pripojeny monitor 4k 60Hz a funguje bez problemu. Dva monitory jsem nezkousel, ale kolegove v praci maji pres UltraSlim pripojene 2x FullHD
pe.zet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod timi.m 15. 10. 2020 13:51

Děkuji za rady.
Dnes přišel monitor, ale já musel před hodinou odejít do práce. Takže to zkusím buď v noci nebo až zítra.
timi.m
Junior

Odeslat příspěvekod HellraiserPecos 29. 6. 2022 23:17

Zdravím, rád bych se zeptal na taky jednu anomálii co řeším s 830 G5. Mám doma 75 Hz monitor 21:9 s 2560 x 1080. Když jsem chtěl mít zapnutý FreeSync (protože sdílím monitor se svým PC, které to umí samozřejmě), tak mi bohužel při připojení NTB do Docku monitor neustále problikává. Jakmile nastavím FreeSync Off na monitoru, tak už vidím obraz v pohodě, a není problém (jen jsme možná musel nastavit na NTB frekvenci 59,98 Hz).

Je těch 75 Hz, resp. FreeSync, takový problém, že ty zařízení co to neumí, tak to prostě musím vypínat na monitoru?


Díky moc za případnou radu, informaci.
HellraiserPecos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 6. 2022 05:30

Tam je integrovaná grafika UHD 620 a ta neumí přes HDMI víc, než těch 60 Hz, takže proto to šlo až po snížení frekvence na NTB.

Processors including Intel HD Graphics 620 support a maximum of three independent monitors. Even though you can physically connect up to nine monitors (using DisplayPort 1.2), a maximum of three will be supported.
The data bandwidth for a 1080p monitor at 60Hz is 3.20 gigabits per second.
The data bandwidth for a 1440p monitor at 60Hz is 5.63 gigabits per second.
The data bandwidth for a 4K SDR monitor at 60Hz is 12.54 gigabits per second.
The data bandwidth for a 4K HDR monitor at 60Hz is 15.68 gigabits per second.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 6. 2022 08:06

75 Hz by neměl být problém, avšak FreeSync není na 830 G5 podporován.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HellraiserPecos 30. 6. 2022 19:32

eviljack píše:Tam je integrovaná grafika UHD 620 a ta neumí přes HDMI víc, než těch 60 Hz, takže proto to šlo až po snížení frekvence na NTB.

Processors including Intel HD Graphics 620 support a maximum of three independent monitors. Even though you can physically connect up to nine monitors (using DisplayPort 1.2), a maximum of three will be supported.
The data bandwidth for a 1080p monitor at 60Hz is 3.20 gigabits per second.
The data bandwidth for a 1440p monitor at 60Hz is 5.63 gigabits per second.
The data bandwidth for a 4K SDR monitor at 60Hz is 12.54 gigabits per second.
The data bandwidth for a 4K HDR monitor at 60Hz is 15.68 gigabits per second.



Jj jasný, jen teda s frekvencí na NTB jsem nemusel dělat nic, tam se to nastavilo dobře na cca 60 Hz (ikdyž možnost nastavit 75 Hz tam byla), ale pomohlo až vypnutí FreeSyncu na monitoru právě.


No děkuji moc oběma za utvrzení, jsem zase o něco chytřejší
HellraiserPecos
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků