HP odstranění registračních údajů licenční klíč z BIOS

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod pbaudis 23. 10. 2020 17:09

Mám HP Pavilion 17 s licenčním klíčem který je v BIOSu. Jak mohu tento klíč, nebo registrační údaje odstranit z BIOSu? Chci si zvolit při instalaci svou verzi Windows, zadat aktuální klíč a instalovat to jako Windows 10 Pro. Mám Windows 10 Home v notebooku, ale mám licenční klíč na verzi Pro. Chci instalovat rovnou čistou instalaci Windows 10 Pro, ale pořád mi tam leze aktivace Home. Jde to?
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXU9DTJA) - Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2020 18:59

Jednoduše po instalaci vyber ve windows že jsi změnil licenci a zadáš jiný product key....

Teď nejsem na windows takže ti nepovím kde to přesně je.

http://www.servispckupka.cz/jak_aktivov ... _klice.php

Zadejte příkaz slmgr.vbs -ipk 11111-11111-11111-11111-11111 kde místo jedniček použijte svůj klíč a stiskněte klávesu Enter

Okamžitou aktivaci zařídí tento příkaz: slmgr.vbs /ato
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 10. 2020 01:34

Netřeba ani příkazový řádek... Nastavení počítač > Aktivace > Změnit klíč product key. Pokud se ti OS aktivoval jako W10 Home, tak se ti zupgraduje na W10 Pro.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod pbaudis 24. 10. 2020 17:36

Kluci děláte si srandu... to snad zvládne mimino, tohle jsem nechtěl slyšet a také jsem se na to neptal. Chci odstranit klíč z BIOSu, abych si mohl při čisté instalaci vybrat svou verzi Pro a instalovat systém jako verzi Pro. Nechci aby za mě instalačka vybrala verzi Home, protože jí to říká BIOS, kde jsou tyto informace uložené. Nechci nainstalovat Home a poté upgradovat na verzi Pro. Proč, protože častěji instaluji čistý systém. Pokud nevíte, kde v BIOSu zmazat tyto informace (registrační údaje, licenční kód), tak nic více nepište. Omlouvám se, ale potřebujit poradit, ne diskutovat. Díky.
Samsung Galaxy S10+ Prism Black - XEZ (G975FXXU9DTJA) - Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SSD 512GB / Seagate HDD 1TB
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 24. 10. 2020 21:06

Nějak nechápu?

No tak smaž celý HDD/SSD a při instalaci z média si tam vlož kod pro windows 10 pro.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 10. 2020 01:22

Mj., bez znalosti konkrétního modelu těžko hledat konkrétní položky nastavení BIOSu ... tudíž, obecný dotaz > obecná odpověď :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 10. 2020 06:48

pbaudis píše:Jak mohu tento klíč, nebo registrační údaje odstranit z BIOSu?

Standardní postup:
flash BIOSu na novou verzi.
Samozřejmě bezpečně pod UPS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 10. 2020 08:56

Myslím, že stačilo napsat, že klíč je napevno vypálen v BIOSu a odstranit ho lze pouze přepsáním celého BIOSu, nikoliv pouhým nastavením.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JEFcz 25. 10. 2020 14:29

Možná že licence jde z BIOSu vymazat pomocí nějakých servisních nástrojů od HP, ale nepátrej po tom, je to ztráta času. Místo toho stačí vytvořit na instalačním médiu v adresáři Sources soubor ei.cfg a do něj dej toto:
Kód: Vybrat vše
[Channel]
Retail
JEFcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pbaudis 16. 11. 2020 19:34

Pytlík: Přesně takhle jsem to myslel. :-) Bohužel flashnout celý BIOS default nastavení nepomohlo, nebo to dělám špatně.
Tak bohužel mám pouze HP BIOS Update a u toho nejde nastavit čistá instalace celého BIOSu, pouze Update a kde vzít celý BIOS netuším.

JEFcz: když to tak udělám, co se stane, co se bude dít při instalaci?
Chci rovnou instalovat verzi Pro, ale protože je v BIOSu klíč "vypálen napevno " tak to vezme rovnou verzi Home.
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 11. 2020 03:27

BIOS bych neřešil. Vytvořte USB instalační disk a do adresáře Sources nahrajte soubor PID.txt - který vytvoříte podle vzoru níže. XXX... nahraďte vlastním klíčem.

[PID]
Value=XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

Pokud jste licenci PRO koupil jako digitální (nejedná se o kód z existujícího PC, nebo z krabicové licence), bude soubor obsahovat generické licenční číslo viz níže (přesně toto uvedené). Po instalaci systému Vás pak vyzve k zadání správné licence.

[PID]
Value=VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod pbaudis 17. 11. 2020 11:49

Jenže pokud začne instalace a připojím se k netu tak automaticky podle BIOSu budu instalovat Home edici. Pak mohu upgradovat na verzi Pro, ale to nechci. Rád bych při instalaci vybral Pro edici a aktivoval klíčem Pro edice. Takhle pořád instaluju Home, protože si hrábne do BIOSu, kde je Home licence. Během instalace nemám možnost výběru edice a zadání licenčního klíče verze Pro. Vše až po instalaci.
pbaudis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 11. 2020 12:03

Proto jsem psal ten návod... Instalační program nejprve prověří přítomnost souboru PID, pokud není nalezen, zeptá se BIOSu na číslo a pokud není ani tam, požádá uživatele o klíč.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2020 14:20

Nesprávný postup:
pbaudis píše:začne instalace a připojím se k netu

Při instalaci W10 je to chyba.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pbaudis 17. 11. 2020 16:18

Milanr1: není to žádná chyba, jen nepopisuji celý postup instalace krok za krokem, instaluji s flashky a postupuju k zadání hesla pro Wifi, když se mi nakopne net, tak si sáhne do BIOSu a pokračuje vše jako verze Home. Chtěl se vrátit do časů, kdy jsem měl Windows 10, který jsem spustil proklikal se do výběru edice Windows, zadal patřičný klíč, připojil se k Wifi a instaloval mnou zvolený Windows. Jenže mě si to automaticky sáhne do BIOSu pro licenci a ta je Home. Nainstalovat jsem desítky počítačů a notebooků a nejlepší je mít naprosto čistý BIOS, vybrat edici a zadat klíč a dokončit instalaci. Prdím na to. Nejlepší by byl čistý BIOS, ale dostanu se jen k Updatům a tam není instalace celého default BIOSu, ale pouze upgrade, takže složka HP je tam pořád. Opravdu bych asi potřeboval mít plnou verzi BIOSu, ždný update, ale celý flash BIOSu, pak by nebyl problém co mě tíží. Děkuju klucí.

Emile, tohle ještě mohu vyzkoušet, děkuju.
pbaudis
Kolemjdoucí

Další stránka