Který HP Elitebook vzít - AMD vs Intel?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Whispere 27. 10. 2020 23:16

Ahoj,
přemýšlím nad povýšením NTB, měl jsem vždy HP a tedy se rozhoduji mezi Elitebookem 840 G7 (Intel) a 845 G7 (AMD). Díval jsem, že se AMD dost vzchopilo a role se obrátily.

Intel (30 990,-): https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=1J6E8EA
AMD (28 990,-): https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=24Z95EA

U toho AMD mám strach z případné nějaké nekompatibility, nebo je to planá obava? A pak také, jaký bude výkonový rozdíl, protože na internetu se mi nedaří najít nějaké podrobné srovnání/recenzi.
Whispere
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 10. 2020 00:14

Obecně z těch dvou má AMD vyšší výkon. Pokud byste primárně pracoval v aplikacích, které využijí více jader, pak rozdíl mezi 4 (Intel) a 6 (AMD) jádry poznáte. Při použití pro internet a office už tak zásadní rozdíl nebude.
Z mého pohledu je plusem i lepší integrovaná grafika u AMD a modernější výstupy (připojení TV/monitoru).
V jakém SW pracujete, že se bojíte nekompatibility?
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Whispere 28. 10. 2020 11:19

Ten strach z nekompatibility byl pouze teoretický. Zarazil mě ten cenový rozdíl u AMD vs Intel, kde AMD verze jsou při stejné výbavě o mnoho levnější, tak zda tam nebude nějaké ale. Aktuálně používám Probook 440 G6 s Intel i5-8265U a přijde mi, že se v něm často spouští větrák a výkonnější procesor (s novějšími technologiemi a stejnou spotřebou = odpadním teplem; navíc v kovovém těle) by mohl zajistit, že se větrák roztočí až při větší zátěži.
Whispere
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 10. 2020 12:00

Ja bych dneska koupil Ryzena.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor