Notebook pro Davinci Resolve kolem 50-60tis Kč

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod PoprockCZ 5. 11. 2020 18:33

Zdravím!

Po letech mi odchází ntb a tak uvažuji o koupi nového. 90% práce tvoří střih 4K 10bit .mov videa v Davinci Resolve. Můj budget je kolem 50tis, případně mohu i připlatit, pokud tím získám znatelně vyšší výkon či funkčnosti.

Zatím mě zaujal tento model:
https://www.czc.cz/omen-by-hp-15-ek0003 ... 17/produkt
(i7-10750H (2.6GHz, TB 5GHz, HyperThreading), 32GB RAM DDR4, 15.6" IPS 144Hz Full HD displej (1920x1080 bodů, 300 nits, 72% NTSC), grafika NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q 8GB GDDR6, disk 1TB M.2 SSD PCIe NVM)

Myslíte, že zmiňovaný OMEN bude Davinci 4K v klidu zvládat? Máte doporučení na lepší alternativu?

Děkuji.
PoprockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 11. 2020 18:43

Ten střih videa na tom stroji je něco, co tě živí? Můžeš bejt až 30 bez notebooku v případě, že se něco po*ere?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod PoprockCZ 5. 11. 2020 20:58

Aktuálně jsem stále student, ale ano, videem si přivydělávám. Měsíc bez počítače by se nějak vyřešit dal, ale samozřejmě předpokládám, že v této cenové hladině už se bude jednat o spolehlivý stroj. Proč se ptáte?
PoprockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 11. 2020 01:11

.... předpokládám, že v této cenové hladině už se bude jednat o spolehlivý stroj.

Předpokládáte špatně; vždycky se něco může podělat, navíc od doby, co se používají bezolovnaté pájky ....

Ptám se proto, že stroj za 50-60k bez alespoň 5 leté NBD (na 5 letou NBD je nutno si něco málo připlatit) bych si dneska nelajznul; a NBD u HP Omen nehrozí ani náhodou; je to jen obyč consumer-grade řada strojů. To co ty hledáš jsou lepší business / portable WKS class stroje.

Tudíž za mne bych se díval úplně někde jinde; ideálně stroje typu DELL Precision. V této cenovce bych se ani nebál jít přímo na web DELLu a nechat si zpracovat cenovou nabídku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 11. 2020 07:58

Mrkni na Goldmax. Tam jsou schopni pořešit jak NBD tak konfiguraci na míru. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Hlava 8. 11. 2020 19:44

Nechci ti kazit nadšení, ale sám mám HP ZBook 15u G6, na kterém stříhám v Davinci Full HD videa. A má to tedy s nimi co dělat, ten notebook na to není vůbec stavěn. Video mu dává fest zabrat, což vede k tomu, že procesor je takřka permanentně podtaktovaný, aby se uchladil, větrák valí naplno. A krom procesoru se obě konfigurace zas až tak moc neliší ...
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 8. 11. 2020 21:18

:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior