Odkup Dell Latitude 5490 za 7154 Kč (bez DPH)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod peliculiar 30. 11. 2020 16:21

Ahojte, moje přítelkyně má možnost odkupu notebooku Dell Latitude 5490 od bývalého zaměstnavatele za 7154 Kč (prý bez DPH / nechápu ...). Myslíte si, že je to dobrá cena? Mě se to moc nezdá ...

Sám mám Dell Latitude E7250 od bývalého zaměstnavatele za necelé dva tisíce. Je mi jasný, že ten můj se Latitude 5490 nevyrovná.

Nejsem schopen posoudit, zda je dobrý nápad přistoupit na odkup za tuto cenu. Pokud to není dobrý nápad, měl by někdo nějaký alternativní návrh?
Kdo má zájem o Twisto a chce bonus 300 Kč, mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 30. 11. 2020 17:32

Podle celkového stavu, konfigurace a případného příslušenství to může být velmi dobrá cena. Svojí E7440 jsem kupoval též za cenu kolem 10k (z druhé ruky).
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 30. 11. 2020 18:23

Díky za odpověď. Pokud jde o příslušenství, tak o ničem navíc nevíme. Pokusím se ověřit, zda k tomu třeba není brašna, dokovací stanice nebo něco dalšího.

Pokud jde o konfiguraci, tak já si nejsem vědom, že by byly nějaké rozdíly - může mě někdo navést co ověřovat? Nejsem IT laik, rozumím co se tím myslí, jen prostě nevím že by bylo víc variant a tedy ani kterou má moje přítelkyně. Jak to můžu zjistit?
peliculiar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 30. 11. 2020 19:08

Tak v historii CZC vidim, ze se prodavaly konfigurace s i3, i5 a i7, HDD nebo SSD, 8 nebo 16GB RAM...a pokud jich bral zamestnavatel vic, tak si mohl vybrat i vlastni konfiguraci
https://www.czc.cz/Dell%20Latitude%2054 ... eprodavane
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod peliculiar 30. 11. 2020 21:04

Je v tom i5-8250U, 8GB RAM a 256 GB uložiště Hynix SC311 S-ATA (asi SSD), nejspíš tedy přímo tento typ.
Tedy v žádném ohledu nejvyšší výbava. NTB dostala nový někdy na začátku roku 2017, používala ho jen ona.

Vyplatí se to za takovou cenu? Pokud ne, co by stálo za zvážení jako alternativa?
peliculiar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 1. 12. 2020 10:43

Tim datem si jsi jisty? U CZC maji zacatek prodeje únor 2018. Pokud by byl az z roku 2018 a byla na nej 3 roky zaruka, tak by mohl byt jeste v zaruce. To by bylo plus.

Pokud ho pouzivala jen ona, tak vi, jak se k nemu chovala, v jakem je stavu, jestli neco nefunguje...

V tehle dobe je vubec problem koupit za 7 tisic jakykoliv repasovany notebook. I ta tvoje 7250 se prodava vyrazne draz:
https://www.pocitarna.cz/notebooky/dell ... -e7250-26/
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 12. 2020 13:30

zivan píše:Tim datem si jsi jisty? U CZC maji zacatek prodeje únor 2018. Pokud by byl az z roku 2018 a byla na nej 3 roky zaruka, tak by mohl byt jeste v zaruce. To by bylo plus.

Jistý si tím nejsem. Bohužel si nepamatuju kdy pro ně přítelkyně začala pracovat a dostala od nich NTB, takže to je na ní - nechám ji sem mrknout. ;-) Pokud je mi známo, vše funguje dobře.

zivan píše:V tehle dobe je vubec problem koupit za 7 tisic jakykoliv repasovany notebook.

Edit: Celou dobu jsem četl příspěvek špatně (viz dále). Omlouvám se!
Mám slabou dysleksii, takže jsem četl není vubec problem, namísto JE vubec problem.

Právě, jenže toto není jakýkoliv NTB a jde mi o to zda se to za tu cenu vyplatí. Nedokážu to dost dobře posoudit. Kdybych kupoval nový NTB, preferoval bych nějaký s APU Ryzen, jenže jejich ceny začínají na téměř 20K, což je úplně jinde ...
Repasy s Ryzenem asi nebudou za cenu od 8K, ne? :-)

zivan píše:I ta tvoje 7250 se prodava vyrazne draz.

Ovšem, taky jsem měl možnost ho velmi výhodně odkoupit od zaměstnavatele. Měli od Dellu 5 let záruku, která v té době vypršela. Na základě té mojí zkušenosti jsem čekal, že přítelkyně dostane o poznání výhodnější cenu než je 7K ... :-)

Ten její NTB není 4x "lepší" než můj, spíš přibližně tak 2x, což by odpovídalo třeba 5K, ne od 2-4K víc (když připočtu ono DPH). Možná je má představa zkreslená kvůli tomu mému výhodnému odkupu. Nemám představu jak se pohybují ceny repasů a bazaru ...

Jsem z toho na vážkách a proto jsem sem napsal, aby mi to někdo pomohl posoudit, zda je to dobrá koupě.

PS: Na bazoši ho někdo prodává za 13,5K, pokud ta cena není přestřelená, pak by se to mohlo vyplatit. Adekvátnost ceny naneštěstí nejsem s to posoudit.

PPS: Děkuju moc za odpovědi. Vyrozuměl jsem, že to za tu cenu stojí za to vzít.
peliculiar
Kolemjdoucí