Nižší rychlost internetu Lenovo V510-15IKB

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod venousekh 3. 12. 2020 13:24

Prosím o radu. Mám Lenovo V510-15IKB s Realtek PCIe Family Controler a Qualcomm Atheros QCA9377 Wireless Network Adapter. Na 100 Mbit VDSL od O2 dosahuje maximální rychlost 75 Mbit/s. Přitom můj druhý notebook Dell jede v pohodě 95 - 97 Mbit/s. Nemůžu zaboha přijít na to, co tu rychlost omezuje. Jede to na 75 Mbit jak připojeno na router přímo LAN, tak přes wifi. Nic na notebooku neběží, co by bralo rychlost Nenapadá někoho v čem je problém? Díky
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 15:23

Když je rychlost stejná jak přes kabel tak wifi tak je zrada někde ve společné části, menší propustnost sběrnice na kterou je ETHERNET a WIFI připojená, případně SW zrada.

Realtek čipy dosti zatěžují CPU a pak nepodávají plnohodnotný výkon, takže máš nejnovější ovladače od výrobce těch čipů....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 3. 12. 2020 16:19

Ovladače jsou aktuální. V nastavení adaptéru jsem povypínal veškeré šetřiče a pro jistotu nastavil rychlost síťové karty natvrdo na 1Gbit. Trochu to pomohlo. Teď už to občas jede 80 Mbit/s. Ale těch 95 jako na Dellu to furt nedá.
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2020 16:38

No a jakou propustnost má ta sběrnice na kterou je to připojeno? A co všechno je na tu zběrnici připojeno, určitě tam neprobíhá jenom přenos ze sítě.

Podle mě to nemá cenu řešit, změnu HW u notebooku asi neuděláš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 3. 12. 2020 16:39

Jak to zjistím? Nejsem moc zběhlý v hardwaru. Je to tohle v Konfigurovat adaptér?

Patice PCI 4 (Sběrnice PCI 2, zařízení 0, funkce 0)
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků