Notebook 17.3" FHD nebo UHD ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrnowak 21. 3. 2021 17:28

Potřebuji poradit s výběrem rozlišení notebooku:
- HP ZBook Fury 17 G7
- 17,3"
- využití: práce, programování, office; nepotřebuji střihat 4K video; nepotřebuji hry nebo med.obsah ve 4K; potřebuji dobře čitelné písmo (horší zrak) a bezproblémové fungování hromady speciálního software (automatizace);

Váhám mezi FHD (1920x1080) a UHD (3840x2160). UHD na 17,3" mi přijde už moc. když zvednu velikost textu ve WIN na víc než 100%, některé aplikace s tím mají problém a zobrazují texty nebo prvky UI divně, "za roh", prostě špatně čitelné. A to může být mnohem větší problém než absence UHD.
Další možnost je vzít UHD a kdyby to byl problém tak přepnout na FHD rozlišení. Předpokládám, že díky přesnému přepočtu (přesně dvojnásobek) by mohlo přepnutí na FHD vypadat normálně bez nějakých viditelných problémů způsobených nepřesným přepočtem. Někdo s tím má zkušenost?

Navíc UHD bude předpokládám zbytečně zatěžovat grafiku, CPU (a i baterku při chodu bez ext zdroje).

Suma sumárum mi to vzhledem k mým preferencím vychází spíše na to FHD.

Názory? Zkušenosti?
petrnowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 21. 3. 2021 19:42

Já si myslím že FHD stačí, obzvláště jak hůř vidíš, protože přepočty budou vždy horší.

Ale je to můj soukromý názor.....

Asi by to chtělo vidět někde na živo, ale v tuto dobu to asi nepůjde....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 3. 2021 10:49

Pokud máš horší zrak, tak jednoznačně FHD. Na UHD si můžeš vždycky dokoupit externí monitor v odpovídající úhlopříčce...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrnowak 23. 3. 2021 09:39

Myslel jsem si to. Díky za potvrzení...
petrnowak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dreamer 23. 3. 2021 19:50

Ja mam dobry zrak, mam 27" a QHD (medzi FHD a 4K) a na niektorych strankach pouzivam zoom 115".

4K je uz privela aj pri velkosti 27" a nie 17", este pri horsom zraku, jednoznacne FHD.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků