Notebook do 16000,- pasivní chlazení

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod icenkolb 4. 4. 2021 19:48

Zdravím,
můžete mi prosím poradit notebook s pasivním chlazením?
Požadavky: max 14", do 1,5kg.
Použití: internet, filmy,
Cena maximálně 16-17000,- Kč.
Koukal jsem na tento https://www.alza.cz/acer-swift-1?dq=6377617&visited=1#popis
Děkuji za návrhy.
icenkolb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 4. 2021 23:22

Je ti jasný, že pasivně chlazený notebook v tebou stanoveném budgetu je naprostá blbost, že ano? A Pentium v roce 2021 v této cenové hladině rozhodně nechceš.

Nejlevnější co jsem našel je tak akorát Chromebook a pak leda Google Pixelbooky, jenže ty zjevně požaduješ platformu s Windows.

Pokud teda trváš na naprosto pasivně chlazeném stroji, tak ti nezbude, než zvýšit budget na minimálně 2x vyšší hodnotu a podívat se např. po tomhle DELLu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 4. 2021 23:52

Případně jakýkoliv tablet s klávesnicí :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 4. 2021 05:13

Apple přišel s pasivním notebookem tak ovečky chcou to stejný za pár pěníz...

Takovej ThinkPad řady T, který je v pořádku bude při daném použivání chlazen pasivně, ale kdo chce kam pomožme mu tam.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 4. 2021 06:27

Předesilám, že neznám funkčnost, ale https://www.tsbohemia.cz/asus-vivobook- ... 73892.html
...a potom za dvojnásobnou cenu OLED filmový zažitek:
https://www.czc.cz/asus-zenbook-13-oled ... 86/produkt

Bez ventilátoru se teplo vyzařuje celým tělesem, takže žádné pokládání do peřin ;-)
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod icenkolb 5. 4. 2021 11:56

Tedy pánové, až se stydím, že jsem něco napsal. Ano já ovce přešla z Macbooku M1 a jeho pasivního chlazení.
Nevyžaduju platformu Windows. Mám NTB Acer. Takže v podstatě hledám cokoliv, co si můžu položit na ńohy, břicho a ta věc nebude hlučná a nebude moc topit.
icenkolb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 4. 2021 13:36

:-D :arrow: :hm
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 4. 2021 14:40

Předpokládám, že opuštění M1 bylo nedobrovolné ;) protože dnes moc lepších ntb. neseženete. Osobně bych vybral iPad Air. Je sice na horní hraně rozpočtu, ale je to bezvadné zařízení. Časem lze dokoupit i pouzdro s klávesnicí, kdyby chyběla.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icenkolb 5. 4. 2021 18:21

Chci se už Applu vyhnout. Fakt potřebuji jen něco nenáročného. Takže nějaký tablet s Androidem?
icenkolb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 4. 2021 19:12

Existuje ještě nenáročnější systém, než Jablíčka? Tento OS je stavěný speciálně pro naprosté začátečníky.
K daným účelům
icenkolb píše:Použití: internet, filmy

bohatě stačí
milsimr píše: Chromebook
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icenkolb 5. 4. 2021 19:36

Takže nějaký alespoň slušný Chromebook.
icenkolb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 4. 2021 19:46

Chromebook v nějaké solidní konfiguraci je vlastně obyčejný notebook s nijak výhodnou cenou a spoustou omezení. A moc pasivních jich také není. Respektive ne těch na Intelu.
Pokud tedy tablet a ne Apple, vybral bych Samsung Galaxy Tab S7.
Naposledy upravil Emil Pastelka dne 5. 4. 2021 19:51, celkově upraveno 1
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icenkolb 5. 4. 2021 19:50

Už je mi to tak nějak jasné. S touto cenou jsem v podstatě v bezvýchodné situaci.
icenkolb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 4. 2021 21:31

Tys zatím napsal jen internet, film, něco nenáročného. Pokud ustupuješ z MB M1, musíš vědět, co jsi schopný oželet. Rychlost, kvalitu displeje, klávesnici, nějaký SW nechceš, nějaký chceš ...?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod icenkolb 6. 4. 2021 10:15

Přesně jak jsem psal, internet, filmy, něco nenáročného. Je jasné, že přechod z MB M1 má hromadu ústupků. Na tom zařízení budu dělat jen výše uvedené. Na ostatní mám normální NTB s Windows. Když to tam vezmu, to zařízení může být horší o 50% ve všem, než MB M1.
Jen z něj nechci nic slyšet.

EDIT: Cena se zvedla. Možno utratit 20000,- Kč.
icenkolb
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků