Lenovo ThinkBook 14 G2 rozhozený BIOS

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rousini 16. 4. 2021 17:04

Ahoj, pomocí utilitky Lenovo Vantage jsem z prostředí W10 nechal aktualizovat BIOS. Vše proběhlo bez zádrhelu, NTB funguje. Když jsem po pár dnech vlezl do BIOSu, tak jsem zjistil, že je nějaký graficky neuspořádaný, dovedu se v něm jen pohybovat, ale nejde měnit nastavení položek. Nesetkali jste se s něčím podobným, nevíte, jak se vrátit k předchozí verzi?
Lenovo Vantage hlásí, že vše je aktuální a OK.
Dříve byl BIOS graficky oddělený L a P strana, teď je to nějaký zmatek, nedá se v tom orientovat, i logo Lenovo je nějaké oříznuté, je tam text přes text.
Na webu výrobce je ke stažení stejný aktuální BIOS s příponou .exe. Nevím jestli k tomu je potřeba nějaká utilita...
Obrázek
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 4. 2021 17:32

Prostě stáhni aktualizaci Biosu ručně přímo ze stránek výrobce a hlavně pro tvůj model a nainstaluj znovu, pokud to bude znovu blbnout, stáhni předcházející verzi.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rousini 17. 4. 2021 10:30

Předchozí verzi jsem nenašel. Leda přeinstalovat stávající manuálně a taky z Win. V BIOSu se tedˇnevyznám a myslím, že tam žádná flash utilita není...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2021 10:44

Zrovna jeden ThinkBook mám u sebe. Mohl bych ti udělat step by step návod na flash biosu. To je podle mě jediná možná cesta.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 17. 4. 2021 10:54

No pane to beru s povděkem
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2021 12:14

Tak BIOS. V BIOSU:

Povolení BIOS Self-Healing
šipka dolů
šipka v pravo
16x šipka dolů (nemusíš se bát, je to poslední položka)
BIOS Self-Healing
enter
šipka nahoru
enter
F10
enter

Povolení backflashe BIOSU
šipka dolů
šipka v pravo
7x šipka dolů
enter
šipka nahoru
enter
F10
enter

Ale na flashnutí tam nic není, takže bych vsázel na povolení toho flashbacku a ve woknech to zkusit přehrát.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 17. 4. 2021 13:31

Díky, večer vyzkouším a dám vědět.

-- 17. 4. 2021 15:30 --

Tak bohužel.
Šipka dolů, šipka vpravo - Configuration:
Tam ani nemám 16 kroků, jen 14
Položku BIOS self healing jsem nenašel v celém BIOSu. Asi by mi to ani nebylo nic platné, protože mě položky nejdou rozkliknout a měnit...

I tak děkuji za ochotu, která se dnes moc často nevidí. Na flash z Win nemám koule. Obávám se totálního znefunkčnění a následné nemožnosti vrátit NTB ve 14 denní lhůtě...

K NTB jako takovému, co pro mě bylo klíčové (Ryzen 4600U):
- klávesnice na běžné využití v poho, v podsvícení prosvítá horní řada
- touchpad taky ujde, klikátka nemají úplně velký odpor
- displej 250nitt má jen o trošku lepší svítivost (slabota) než moje 10 let staré TN v Latitudu, který je barevně ulítlý (bída)
- výkonu je dost, s linuxem na flešce se při browsování ani nespouští větráček a videa z YT přehrává bez zahřívání a hluku.
- dopočítávaná výdrž na baterku cca 4,5hod video, 7hod web (office)
- ve Win hrozně hrubé nastavení podsvícení displeje
- adaptér do USB se šňůrou bez zalomení mi přijde dost neohrabaný oproti kulaté zdířce, kde se může protáčet
- aktualizace FW vázaná na OS Win ...(domněnka)...

Byl jsem na vážkách zda si NTB nechat (spíš ano). Smířil jsem se s tím, že vyhodím peníze za licenci WIN o kterou nemám sebemenší zájem, ale teď po peripetích a mém požadavku provozovat linux jsem rozhodnut. Nebudu držet na SSD rozsekaném na 5 odd. Win jen kvůli případné aktualizaci FW. To teda soudruzi dost podělali...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 4. 2021 14:36

To je dost bída.

Jinak není za co, zrovna ho mám u sebe. Ale ještě můžuv pondělí zkusit sehnat nějaký info od Lenova přímo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 17. 4. 2021 14:48

Tomu bych se taky nebránil, minimálně bych se vyhnul tahanicím s prodejcem na čí straně je vina.
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 4. 2021 15:01

Nejsi sám, komu se to rozbilo.

Zde najdeš odkaz na funkční starší verzi a postup její instalace: https://forums.lenovo.com/topic/view/2921/5072848
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 17. 4. 2021 16:39

Kuwa r34ktor bingo!!!

To by mě nenapadlo, i když to vypadalo jen na poškozené zobrazení. Připojil jsem k TV přes HDMI. Vlezu do BIOSu a on ukazuje korektně. Ani jsem nestihl zvolit HDMI vstaup na TV a nebo přepnout zobrazení z laptopu na ext. display.

Toto se mi na fórech líbí, ochota pomoct a nenechávat si pro sebe. Mám pocit, že dřív to bývalo běžnější. Poděkování a poklona všem.
rousini
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků