HP 250 G7 - velice hlučný ventilátor

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod simy 25. 4. 2021 07:03

Zdravím, pořídil jsem v datartu NTB HP 250 G7 (14Z92EA#BCM) a po zapnutí a instalaci aktualizací přes update mě velice nemile překvapila hlasitost ventilátoru. V podstatě vysavač.. a to je pouze stažení instalací a následně internet, nic dalšího. Občas se uklidní na neslyšnou úroveň, ale stačí proklikat článek na zive a už hučí.
Máte někdo zkušenosti s tímto NTB? Nový bios pocitově trošku pomohl, nevím jestli instalovat nějakou apku na regulaci otáček, nebo NTB zkusit vrátit, u nového bohužel velké zklamání (když porovnám s 3roky starým Dellem, kde slyším větrák opravdu až v reálné zátěži). Vím že dotaz hodně obecný, ale odpověď typu "já ho vůbec neslyším" mě právě povede i hned do obchodu. Jinak se mi NTB líbí.
Děkuji
Naposledy upravil simy dne 25. 4. 2021 07:22, celkově upraveno 1
simy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 4. 2021 07:16

simy píše: nemile překvapila hlasitost reproduktoru

Každý OS umí hlasitost ztlumit.
Pokud ovšem repro hučí i v případě, kdy do něj nejde zvuk -> závada => reklamace.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 25. 4. 2021 07:22

Omlouvám se, píšu Reproduktoru, myslím ventilátoru :D asi jsem si ten hluk v mozku nějak asocioval. Reproduktory jsou v pořádku, zkusím upravit i původní dotaz..
simy
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 4. 2021 13:47

Já mám řadu ProBook a pod linuxem se mi ventilátor nezapíná a když tak na malé otáčky (není slyšet).

Pod windows se roztáčí na MAX hlavně jak instaluje aktualizace a i CPU hřeje takže zapínání je OK a i zde když jede na maximum tak hučí, ovšem windows nepoužívám (pouze občas) takže to tu chvíli přetrpím.

Asi by to chtělo omezit zahřívání CPU takže ukončit všechny nepotřebné programy a nespouštět nic v plánovači atd....

Možná pokud nepotřebuješ dělat v windows tak vyzkoušet linux na internet, jak moc to bude vytěžovat CPU a jak moc se to bude hřát.

PS. Linux se dá spustit i z FLAS klíče na otestování jak se to bude chovat s jiným OS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků