od KineCZek 19. 10. 2021 08:36
Swift 3 má i5 a stojí podobné peníze, pár stokorun rozdíl. Prosím rozlišujme termín fyzicky lze (smysl dotazu, možná i trochu škodolibě do písmene nejslabší a nejlevnější možný nový stroj) od termínu pohodlná práce, na nějž se tazatel ne že neptal, dokonce vyslovil doslovný nezájem o cokoli "ne-nejlevnějšího".
Swift 1 s 8RAM a N6000 je na kancelář a multimédia překvapivě výborný, video přehraje bez vynechaných snímků (bez "sekání") a pokud nevadí export přes noc, lze na tom i sem-tam občasně to video i střihnout. Na pohodlný střih 4k jsou ovšem úplně jiné stroje za úplně jiné ceny, ale znovu říkám, že takhle dotaz nezněl.
N5030 je o kousek pomalejší, 4GB na web, Office a multimédia nejsou výrazně omezující, pokud člověk nemáš otevřené desítky záložek. U toho videa je to pak už horší, ale stále počítám že by to jelo přes noc, resp u dashcamu nečekám žádné super pokročilé efekty - je "video" a video.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)
| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |