Ztracená obrazovka Dell E7450

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod srato 27. 10. 2021 11:05

Dobrý den, obracím se zde s problémem který nedokážu vyřešit. Syn používá Dell Latitude E7450. Usnul s notebookem na klíně a rukama na klávesnici :) Notebook jsem zavřel (ano, přez ruce) a odložil. Od následujícího dne je navzdory fungujícímu notebooku obrazovka černá. Funkčnost na externím monitoru přes HDMI port je bezproblémová s jedinou změnou a to je, že obrazovka notebooku je nedetekovatelná (změna zobrazení tedy není možná, počítač detekuje pouze externí monitor). Na základě rady jsem vyzkoušel funkčnost paměťových modůlů (jeden, druhý, oba, změna slotů) a problém to nevyřešilo. Provedena čistá instalace a také bez výsledku. Nějakou "utajenou" klávesouvou zkratku jsem nezjistil. Notebook v podstatě (až na zmíněný problém) bezproblémově funguje. Poradíte?
srato
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 10. 2021 11:25

Poškozen kabel k internímu LCD?

Prostě nabotuj jiný OS z externího SSD/HDD - je detekován interní LCD?

Vyzkoušet reset BIOSU - nastavit na default hodnoty.

Rozebrat a většina notebooků má interní baterku napájející CMOS s nastavením biosu - odpojit a skontrolovat kabel k internímu LCD.

Víc asi jako laik nesvedeš tak potom servis.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 10. 2021 12:12

... pokud je ten stroj ještě v záruce (asi nebude, ale kdyby náhodou), tak nic neřešit a objednat si přes NBD záruku technika.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2021 06:32

Než kabel to bude samotné LCD...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!