Notebook pro konstruktéra

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Initos 6. 1. 2022 14:09

Dobrý den,
chtěl bych vás požádat o pomoc při výběru vhodného notebooku pro programování, prohlížení 3D CAD modelů a simulací. Jedná se o programy typu (Eplan, ABB - robotstudio, Fanuc - Roboguide, Siemens - TIA portal, Autocad atd.)

Podmínkou je RJ45 konektor a min 15.6" display.

Momentálně se rozhoduji mezi:
https://www.czc.cz/dell-precision-15-35 ... 18/produkt

https://www.czc.cz/lenovo-legion-5-pro- ... 21/produkt

Popř. budu rád za doporučení jiného HW.

Mockrát děkuji za pomoc při výběru
Initos
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Breby 10. 1. 2022 21:46

Pro CAD stanici doporučuji RAM s min 32GB pamětí. Měl jsem Della s 16GB a v současné době mám s 32GB a je to velký rozdíl, hlavně při načítání velkých sestav ( 10000+ dílců ).
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 1. 2022 22:44

Používal jsem dva roky v podstatě na to samé (AutoCAD, ePLAN, ...) denno denně tento notebook: https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=6TP79EA
V zásadě to bylo použitelné, nicméně jako minimum určitě 32 GB RAM. Osobně bych rovněž chtěl 4K displej, už jen kvůli tomu, aby měl stejné rozlišení, jako externí monitor (a *****ávala se plocha po každém přepnutí). I na těch 15" je to rozlišení v pohodě použitelné (používám všude zvětšení 125 %).

Po necelých dvou letech tomu ale odešla baterka; nafoukla se, patrně vlivem neustálého ohřívání od CPU/GPU; v HP to sice šmahem opravili a osadili novou, nicméně u pracovního stroje jsem to považoval za fail.
Hlava
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků