Půjčovna notebooku - kde na 1 měsíc...?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bohovorka 14. 1. 2022 16:57

Půjčovna notebooku - kde na 1 měsíc...?

Hodlam se stehovat do ciziny, EU jihoevropska zeme u more (italie, chorvatsko...?) Pristupne po zemi. Hodlam tam napred jet na 1-2 mesice (asi 1) do AIRBNB a "porozhlednout se" najít si dlouhodoby pronajem. Už jsem tu o tom kdesi psal. Na ten měsíc uvažuji o koupi notebooku (za cca okolo 20 tisíc Kč). Přijde mi to ale trochu líto jen kvůli tomu kupovat nootebok. Protože jsem zatím bez něj (notebooku) fungoval (celkem) v pohodě a kromě toho 1 měsíce v AIRBNB bych pro notebook asi neměl zas až tak moc využití (možná komplet vůbec žádné)...

Teď jsem náhodou objevil, že si můžete nootebok i půjčit... Chtěl bych nějaký trochu "výkonější" (kupní cena tak okolo 20 tisíc +). Chtěl bych nějakou větší "firmu" ne jen nějakou lokální v jednom malém městě na konci republiky.

Díval jsem se na Alza a jejich NEO Alza půjčení Notebooku... To ale mají minimálně na 6 měsíců (na kratší dobu to nejde). Respektive pokud vím na 4 měsíce + 2 měsíční částku musíte zaplatit jako poplatek za krátkodobou půjčku... Takže ve výsledku zaplatíte tolik co za 6 měsíců půjčky... A já to potřebuju jen na 1 měsíc... Vyšlo by mě to tak cca asi na 5 250 Kč (neli více; za to půjčení)... To už je možná lepší přihodit těch 15 000 Kč a koupit si vlastní notebook byť ho moc nevyužiju...

Chci se zeptat, jaké podobné firmy nabízí půjčky notebooků (ideálně na Moravě)? Ideálně na ten měsíc (nebo prostě kratší periodu než 6 měsíců). A nabízí nějaký širší výběr (a ne jen ze 2 notebooků jak jsem našel u jedné firmy)... Pokud ne u Alzy, tak u jakých jiných firem byste si krátkodobě půjčily notebook?

Děkuji
Bohovorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2022 19:40

Dovolil bych si pochybovat, ze zdejsi forum ctou pouze zeny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 14. 1. 2022 20:33

Neni jednodussi pak vzit nekde starsi bazarovy kousek, pak jej zase dal prodat? Ta fin ztrata bude dost mozna nizsi, nez jakékoliv pujcovne.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bohovorka 14. 1. 2022 21:06

KineCZek: Omlouvám se, ale nechápu... :-)? (nebo je to grammar nazi narážka :-)?)

alfah4ns: Díky, to mě vůbec nenapadlo. I tak neznáte nějakou druhou největší půjčovnu po Alze...? Já ani nevěděl že se dá půjčovat, takže v tomto se neorientuju.
Bohovorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2022 21:19

Je to GNN.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 1. 2022 23:10

A co tam na něm budeš provozovat, poštu, internet, retuše fotek, hry, těžbu?,
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Bohovorka 16. 1. 2022 16:06

Znáte tedy prosím něco kromě té ALZY?
Bohovorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 1. 2022 16:48

Souhlas s Alfahansem, vy jste totiž moc náročný. Dávat 20 tisíc za notebook kvůli měsíci, to chápu. Ale 5k už je přece přijatelnější. Jako asi nikdo Vám nepůjčí notebook za 20k za tisícovku měsíčně.

Pořád nevíme, co na tom chcete dělat. Stroj za 20 tisíc korun moc herní nebude a na kancl, net a filmy Vám stačí stroj za 12-15 tisíc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 16. 1. 2022 17:07

meda2016
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků