Dokovací stanice pro Zbook Fury G8 do 2000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod petrogar 27. 7. 2022 17:29

Dobrý den,
v práci přecházíme od Dell na HP a od pondělí mám HP Zbook Fury 15.6 G8. K předchozímu Dellu jsem si domů koupil stejnou dokovací stanici jako jsem měl v práci, tedy Dell TB18DC (za méně než 1000,-), aby mi z každodenního zapojování kabelů nehráblo. Od IT ve firmě jsem se dozvěděl, že HP kompatibilních dokovacích stanic je celkově nedostatek a na rozdíl od několika dalších kolegů jsem dostal k nb stanici Alogic MX3. Obě jsou absolutně mimo mé cenové představy. (HP 5k+ a Alogic 6k+).
Potřebuji mít zapojené dva monitory (2x displey port) + monitor nb, klávesnici, USB zvukovku a občas něco navíc do USB.
Nedokázali by jste mi doporučit dokovací stanici s dostatečným napájením, aby mi to vše zvládlo do cca 2000Kč. Trochu mě straší ten 200W adaptér k nb, jelikož u všech stanic vidím většinou napájení do 120W.
Děkuji Vám.

P.S.: Jestli to k něčemu bude tak nb je: HP ZBook Fury 15.6 G8 Mobile Workstation, Intel Core i7-11850H@2,5Ghz, RAM 64 GB, 1TB SSD
petrogar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 7. 2022 19:50

K tomuhle notebooku potřebuješ dock, kterej umí na výstupu 200W, pokud to hodláš z toho docku napájet. Za 2000,- Kč nic takového neseženeš ani náhodou.

Tudíž jedině HPčkovej HP USB-C Thunderbolt Dock G2 230W

A hodně štěstí se splašením tohoto konkrétního kusu, protože HP dokovačky nestíhá vyrábět už více jak rok a půl.

Že je cena vysoká? Imo, to si měl zvážit už při nákupu notebooku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrogar 27. 7. 2022 21:45

Děkuji za odpověď.
Já ho nafasoval ve firmě jako náhradu za můj dosavadní Dell Precision 7530. Nevybíral jsem si....
To je právě důvod, proč jsem psal předchozí dotaz. Nedají se sehnat a navíc jsou za velké prachy. Proto jsem žádal o radu, jestli někdo neví o nějaké alternativě, která by nestála tolik....
petrogar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 27. 7. 2022 23:56

Takovy blby dotaz...nejde ta predchozi Dell dockina pouzit i s tim HP? Na Alze tvrdi, ze ma 210W zdroj - https://www.alza.cz/dell-precision-dual ... 356137.htm
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod petrogar 28. 7. 2022 06:21

Bohužel nejde.... na HP jsou také dva USB-C vstupy, takže jsem to už zkoušel, ale ta rozteč je cca 2 mm jiná a násilím to tam rvát rozhodně nehodlám.
petrogar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 7. 2022 06:47

Upozorňuji, že "dokovací stanice" v cenové relaci 2000Kč jsou hračky, většinou jenom port replikátory, umí obvykle jenom jeden monitor a ještě navíc používají USB-grafickou kartu, jejíž 3D výkon je mizivý a jsou vhodné jenom pro kancelářskou práci. Neřeší nabíjení laptopu.

K Z-Book furry používáme ve firmě doky 3TR87AA od HP, ty už jsou vhodné třeba i pro CAD-systémy, protože využívají grafickou kartu laptopu - to je jak se dívám přesně ten dok, který doporučuje milsimr výše. Dvojitý propojovací kabel (jeden Thunderbolt + napájecí kabel) řeší i nabíjení. Napájecí adaptér (zdroj) je v ceně.

Pokud chceš mermomocí něco levného, můžeš zkusit https://www.eurotech.cz/docking-station-hp-usb-3/ (repas, nový už neseženeš), ale jsou to vyhozené peníze - v ceně není zdroj ani USB kabel, ty bys musel dokoupit zvlášť, jde připojit jenom jeden monitor a je použita USB grafická karta vhodná pro kancelářské práce. Není řešeno nabíjení laptopu. Není potřeba shánět USB-C kabel, stačí obyčejný USB3, (nejsou použity thunderbolt funkce, vše běží přes USB3). Tedy bys pořád musel připojovat tři kabely, napájecí, USB3 a druhý monitor.

---
(Dell TB18DC (za méně než 1000,-): Nechce se mi věřit. Za tu cenu jedině tak repas.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrogar 28. 7. 2022 08:14

Děkuji za reakci.... vypadá to tedy, že budu muset výrazně přitlačit a koupit si tu od HP nebo HP Thunderbolt 280 W G4, ale ta prý bude až na podzim....
Já právě převážně pracuji s CAD programy i ve 3D, takže to vypadá, že buď tuto HP nebo alternativu, co mám v práci od Alogic a ta také naštěstí funguje. Jen se nedá koupit v Čechách :-D
No, nepotěšil jste mě...

vladimir píše:(Dell TB18DC (za méně než 1000,-): Nechce se mi věřit. Za tu cenu jedině tak repas.)

Ano... je to asi repas. Nezjišťoval jsem. Ale to mi je šumák, když to funguje za ty peníze :-)
Přílohy
Dell_cena.png
Dell_cena.png (14.06 ) Zobrazeno 1114 krát
petrogar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrogar 28. 7. 2022 13:49

Tak jsem to vyřešil...
Nakonec jsem sehnal HP Thunderbolt 230 W G2 včetně adaptéru od týpka z Bazoše za 2200,-. Je jako nový bez jakýchkoliv škrábanců a vše funguje úplně v pohodě. Vyzkoušel jsem všechny porty a jsou plně funkční a nb se nabíjí. Takže vyřešeno. Děkuji Vám za názory a rady.
petrogar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 7. 2022 13:58

Naprosto ideální řešení. Ceny těch G2 dokovaček jsou brutální přepal, když je někde najdeš skladem.

ZBooky tu máme na korporátu a poslední dokovačku tohoto typu jsem předával v květnu tohoto roku .. od té doby nic, ač byly přislíbeny nějaké na konec srpna.

Klasické G5 docky sice máme, ale dodavatel na férovku zakázal jejich distribuci stávajícím uživatelům; pouze pro nové uživatele a objednávky.

Situace je prostě špatná a špatná dlouho ještě zjevně bude - alespoň co se týče originál HP USB-C docků.

Klasické UltraSlim (2014) docky kompatibilní s HP Elitebooky do Gen6 (včetně) tu pro změnu mám a budu se jich muset začít pro změnu zbavovat...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků