Notebook s oled displejem

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 23. 9. 2022 17:44

Zdravím navečer a přicházím s prosbou o radu. Chci si pořídit NTB a jelikož mi ty malé zobrazovače s IPS displeji nedělají dobře na oči, zvažuju Oled displej. Prosím tedy o nasměrování a nějaký konkrétní typ. Představoval bych si 15", minimálně 8 GB RAM - pokud možno rozšiřitelnou, hry nehraju, stačila by tedy interní grafika, trochu bych bazíroval na slušném procesoru, aby se nějakou dobu udržel v kondici. NTB by se používal na běžné kancelářské věci, internet filmy atd. Také Photoshop, ale ne v nějakém šíleném počtu vrstev, na to mám počítač stolní. Dalo by se kolem 15 - 16 ti tisíc něco pořídit? Děkuji předem za názory.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 9. 2022 19:45

IPS ti nedělá dobře na oči a zvažuješ OLED? Hmm. Ten je v některých ohledech ještě horší.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 23. 9. 2022 19:56

No, pocity při sledování různých typů displejů jsem zrovna řešit nechtěl, má to každý asi jinak. Spíš bych rád našel nějaký NTB mnou popsaných požadavků. Zatím jsem u
ASUS VivoBook Pro, ale snad mě někdo navede i k jinému, možná zdařilejšímu výrobku.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 9. 2022 21:35

OLED v dané cenové kategorii nabízí je Asus - https://www.czc.cz/notebooky/produkty?r ... eje=oled_2.

Nejsilnější CPU má verze "Pro", ale zase nemá rozšiřitelnou RAM.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 24. 9. 2022 01:15

to r34ktor: Díky, takže jen Asus.
edit: Kdybych od oled displeje ustoupil, měl bys, prosím tě, nějaký tip na moje zbývající požadavky, prostě, po čem bys šáhnul teoreticky ty?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 24. 9. 2022 07:44

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 9. 2022 13:33

aurum píše:Kdybych od oled displeje ustoupil, měl bys, prosím tě, nějaký tip na moje zbývající požadavky, prostě, po čem bys šáhnul teoreticky ty?

Požadavky, které jsi v prvním příspěvku napsal, jsou dost vágní. Chce více specifikovat, na co kladeš důraz - display (barvy, jas), výdrž na baterii, výkon, velkou RAM, velký disk, přenostitelnost (hmotnost)? U levného ntb nebudeš nikdy mít vše naráz.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 24. 9. 2022 17:25

to bandolier.wz: Velmi zajímavá kombinace, doma se na to podívám. Tenhle NTB za těch 10,4k je na tom procesorově stejně jako ten Pro, cca za 14,5k? To asi ne, bude podstatně slabší a mně jde taky o pokud možno silnější procesor.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 24. 9. 2022 21:30

na to co popisuješ je dle mého názoru důležitější ram a oled
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 25. 9. 2022 15:13

Našel by se na trhu nějaký cenově přijatelný NTB od konkurence? Tedy aspoň s rozšířitelnou RAM na 16 GB? Velké SSD není podmínkou.
aurum
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků