HP Z-book Firefly G8 - náhlá smrt a reklamace

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod packy_gis 1. 10. 2022 10:40

Ahoj,
půl roku jsem používal pracovně HP Z-book Firefly G8, než se mi ve čtvrtek odporoučel. Po celou dobu používání mi přišlo, že chladí (hučí) víc než můj starý HP, ale kolega má stejný a hučí stejně, tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Před smrtí mi chladil o něco víc, ale to jsem tam prováděl nějaké výpočty. Prostě se uprostřed práce vypnul a hotovo. Na data jsem opatrný a vše se mi synchronizuje do NASu, zbytek do cloudu ... tak jsem vytáhnul můj 7 let starý notebook a (naštvanej) jedu dál (už jsem si ale zvykl na výkon a výdrž Zbooku).

Máte někdo zkušenost, jak dlouho trvá HP reklamace? Přeci jen je to můj výrobní prostředek a práce na starším/pomalejším NB je méně efektivní.

A nestalo se vám něco podobného se Z-bookem?

Díky
Packy
packy_gis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 10. 2022 11:07

Rozumny clovek si k vyrobnimu prostredku koupi NBD carepack. (Vim, stoji penize.)

Standardni lhuta plati 30dnu pro non-ICO zakaznika. Pokud je nakoupeno na ICO, prava kupujiciho se bohuzel smrsknou na "sedet a cekat, az bude" ... zadny dobropis 31. den se nekona.

PS: Prosim vubec nic osobniho ... jen rikam, jaka je +/- situace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 10. 2022 11:11

Záleží na stavu zásob servisního střediska (v tomto případ VSP Data, a.s. v Táboře / Sezimově Ústí). Pokud mají vše skladem, tak není problém vyměnit desku a vše vrátit do 14 dní. Taková moje zkušenost s firemními Elitebooky. ZBooky máme sice též, ale ještě nebyl důvod reklamovat.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod packy 1. 10. 2022 11:28

@KineCZek - je to bohužel služební notebook, který se musel soutěžit ve veřejné soutěži (vysoká škola). Dokupovat k tomu ještě NBD (což je služba) je administrativně neuvěřitelně náročné ...

@milsimr - jsem sám zvědavý jak to dopadne. Můj první notebook byl IBM R52 (rok 2005) - doposud běží (používám ho k připojování zařízení pod WinXP), druhý R61 (2008) šel do zaslouženého důchodu po 10 letech, manželky Lenovo T410 mi (nyní již jen) jako multimediální centrum běží také ke spokojenosti (používaný od roku 2012), HP Elitebook (řadu nevím) používám od roku 2016 ... a no a ten Z-book asi nebylo dobrá volba ... :-(

P.S. Píšou pod svým nickem - ten nick v dotazu se sem dostal omylem jak se měnilo přihlašování do superfora ...
Geomatika for ever...
packy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 1. 10. 2022 15:34

KineCZek píše:Rozumny clovek si k vyrobnimu prostredku koupi NBD carepack. (Vim, stoji penize.)

Standardni lhuta plati 30dnu pro non-ICO zakaznika. Pokud je nakoupeno na ICO, prava kupujiciho se bohuzel smrsknou na "sedet a cekat, az bude" ... zadny dobropis 31. den se nekona.

PS: Prosim vubec nic osobniho ... jen rikam, jaka je +/- situace.

Soukromnik nebo mala firma urcite. Velkym firmam se vyplati mit v zaloze par ks navic, clovek dojde za IT, “ono to umrelo”, dostane jiny, behem par h pouziva a mezitim se puvodni reklamuje/opravuje.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 10. 2022 15:57

Velka firma by se zcela urcite neptala na podminky RMA zde na foru...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků