IBM X31/X40 zkušenosti

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Sedan 11. 4. 2005 11:01

Mám IBM X31 a jsem docela spokojen. Nějak se mi po roce snížila výdrž, ale o víc, než by odpovídalo ztrátě kapacity baterie (mám teď cca 85 procent). Notes vydrží už jen lehce přes 2 h, dřív dělal i 3,5 h. Co s tím?
Život je nuda
Sedan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skye 20. 5. 2005 11:48

Ahoj, mám cca. rok ThinkPada X31. Předtím sem měl ještě T23 a T30. Zatím absolutní spokojenost, notebook je mechanicky velmi odolný (hlavně kloub a víko displeje), vzhledem k rozměrům sem spokojený i s klávesnicí, na které se dá bez problémů psát celý den. Nb denně běží 8-10 hodin, zatím bez závad, baterie má 70 cyklů a z 47Wh má nyní 41Wh. Výdrž je kolem 2,5h na plné podsvcení displeje a zapnutý bluetooth. Mám 1,4 GHz Penitum-M a 512MB RAM, disk sem vyměnil za rychlejší s 5400ot./min a 8MB cache, výkonově je to průměr. Zkusím popsat nějáké nevýhody, ačkoliv celkové hodnocení je jinak pozitivní, za jinou značku bych asi dobrovolně neměnil.

1) vývod větrání na pravý bok - je to nepříjemné při práci s myší, horký vzduch vyfukuje přímo na zápěstí ruky.

2) design okolo displeje je trochu zastaralý, v oblasti pantů pak i laciný

3) na klávesnici je znatelné opotřebení, ačkoliv mechanicky stále pracuje spolehlivě. To je ale problém snad všech IBM notebooků, matný černý plast se brzy "ošoupe".

4) chybějící videovýstup, i na docking station

5) konstrukce docking station - je to obrovská, vysoká obluda, použitelná je snad jenom příležitostně. Lepší variantou by byl port replikátor a připojitelná mechanika přes USB či nějáký proprietní port.
Skye
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků