PDA pro staršího manažera

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bob.bob 19. 4. 2005 21:56

Dnes jsem dostal, zajímavý úkol:

"Podívej se po nějakém 'diáři', co se do toho dají psát poznámky, ťuká se na to nějakou 'tužkou'. Potřebuju aby se na tom dobře psalo, dala nastavit velikost písma protože špatně vidím a aby se to dalo chránit nějakým heslem. Hlavně aby to bylo jednoduché*".

Z tohoto jsem pochopil, že se mám podívat po nějakém PDA a protože s tím nemám žádné zkušenosti, prosím o radu tady. Můžete doporučit něco, co splňuje uvedené požadavky?

Ještě k tomu dodám, že by to výhledově mohlo fungovat jako GPS (šéf toho hodně najezdí, takže to hrozí) a mělo by to vydržet chvilku bez nabíječky.

--
* očekává se, že co je "jednoduché", to je taky levné ;)
Naposledy upravil bob.bob dne 22. 4. 2005 15:34, celkově upraveno 1
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 20. 4. 2005 05:21

Myslíš MANŽELA nebo MANAŽERA?
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 20. 4. 2005 08:19

Mezi PDA jsou pořád nejlepší iPAQy, taky nejdražší. Ale nikdy neuděláš kvadraturu kruhu - PDA má malou obrazovku, a když na ní budeš chtít mít velké písmo, tak na tom zase nic pořádného nezobrazíš.

Spíše zvaž, jestli by nebylo v tomto případě lepší tablet PC - což je notebook, na který se dá psát tužkou. Je to dražší, ale tvé potřebě to asi vyhoví nejlíp. Dělá to např. Toshiba, ale i další.
bigdoc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diablik 20. 4. 2005 15:09

skus toto http://www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?D ... d=18842934
alebo toto GPS BC-307 - navigace do CF-I slotu, s redukcí do PCMCIA+ ASUS MyPal A620BT/ 64MB RAM/ 64MB ROM/ PXA255-400MHz/ CF/ BT/ PcktPC 2003 CZ

ja sam mam iPAQ rx3715 1GB kartu, ale to by bolo pre tvojho sefka trochu zbytocne....ten prvy typ je s OS Palm, ktory by mu mohol robit problemy a preto som ti pripisal aj to druhe riesenie. to je uz s win mobile 2003 SE, co je takmer rovnake ako winXP.
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 20. 4. 2005 15:39

Nejlepsi v soucasne dobe je iPaq hx4700 - vEEEEEEElkyyyy display a VGA rozliseni. Takze asi tak, sehnat se da za 17.

Jinak na PDAckach se moc dobre nepise.
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob.bob 22. 4. 2005 14:38

- ad velky displej: velky displej je na houby, pokud nelze na PDA nastavit velikost pisma i za cenu, že toho na displej min vleze. Pokud jsou pimena "blechy" a velky displej znamena akorat vice "blech", pak je pro takoveho cloveka vetsi displej k nicemu. Neexistuje nejaka utilita, ktera by fungovala jako lupa?

- ad n35: mam ho v uzsim vyberu, ale mam trošku obavy z nasledujiciho: Acer (delaji PDA stejne "kvalitni" jako notebooky?) a vydrz na jedno nabiti

- ad iPaQ: hezke, ale pro zacatky s PDA to muze byt hazeni perel .... castka by nemela jit pres 10k.

- co rikate na Palmy? Mi prijdou lepsi (vydrz akumulatoru je pro me dulezite hodnotici kriterium; SW - hlavne teda mapy jsou dostupne jak pro Palm OS tak Win). Třeba takovy T3 se da jeste sehnat za zajimave penize a i s GPS modulem se zavřenýma očima konkuruje cenou n35. Co jsem mel v ruce chvilku PocketPC s Win, tak se mi to behem hodiny experimentu 2x kouslo, takze moc tomu OS neverim, ale treba je verze 2003 lepsi a treba je to zavisle i na HW... co se tyce argumentace: stejny OS na desktopu i v PDA, tak na tom fakt nezalezi.
Naposledy upravil bob.bob dne 22. 4. 2005 19:36, celkově upraveno 1
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mh 22. 4. 2005 16:44

Ted jsem videl v nabidce Fujitsu Siemens, ze davaji ke svym PDA GPS modul....doufam, ze se jsem se nesek...
mh
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků