Zakoupení notebooku...kde??

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 16:32

CeCo: Tak to je hlupost, to si ani neviem predstavit, ako by sme menili mechaniku, pokym nie je multibay. To je absolutny nezmysel. Pri modeloch NX6110, 6120, 6125 mame modely aj s combo, aj s DVD napalovackami, a NC6000, NX8220, NW8240, NC8230, Compaq EVO maju mechaniky multibay. Pri ostatnych modeloch moznost zmeny mechaniky nikde na stranke nie je.
hpimport
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 3. 2006 17:16

hpimport:

Tak to by sa potom zislo uviest - moznost zmeny mechaniky (v rozbalovacom okne) mi totiz ponuklo aj pri HP nx6110 (PY499ea). Pokial vsak viem, tak pod tymto cislom je len model s combo mechanikou; DVD vypalovacku ma iny model.

Takze bud chyba v popisoch (kde nema to PY499ea co robit), alebo tam chyba v selectore.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hpimport 30. 3. 2006 17:51

Kto sa do toho vyzna, tak si asi uvedomi, ze s DVD napalovackou je to iny model, hadam by malokto prisiel k takemu zaveru, ze menime mechaniky-to je dost pritiahnute za vlasy, okrem toho, za ten doplatok +1900 Sk neviem, kde by sme kupovali mechaniky, ked najlacnejsia DVD napalovacka je za cca 5-6000 (neoriginalna za 2.400, ale taka nemusi fungovat, a nebude pasovat urcite).
Ono technicky sa to tazko da zvladnut s tymi produktovymi cislami,nechcem mat v eshope 5-10 notebookov z kazdej rady, lebo to bude neprehladne, asi tak, ako tie ostatne eshopy. Chcem mat 10 produktov na stranke, aby to bolo prehladne, a ked niekto klikne dovnutra, vyberie si konfiguraciu.
Pri NX8220 1,73 som vypisal 4 produktove cisla dovnutra popisu, ktore mame skladom, aj s konfiguraciou, mozno tak spravim aj ostatne notebooky, len ono to vsetko zoberie vela casu. A pokym sa denne predava 10-20 notebookov, tak na to nie je casu.

Budem rad, ak sa vyjadria aj ostatni--ci je prehladnejsie mat na stranke 40 notebookov s tym, ze budu konfiguracie pevne vymenovane, a aj produktove cisla budu pri kazdej konfiguracii, alebo terajsi system.
hpimport
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 30. 3. 2006 17:56

V tom pripade je to velmi jednoduche - staci vymazat PY499ea (a ostatne produktove cisla) a bude to...

Okrem toho predpokladam, ze kto sa do toho vyzna, tak casto nakupuje inde (velkoobchody, kamarati a pod.); "klasickeho" zakaznika to vsak miestami moze pomylit (najma ked v inych obchodoch vyjma B2C systemu od ATCompu vidno len fixne zostavy HP) bez moznosti zmeny.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vočko 30. 3. 2006 21:32

Pokud kupovat přes internet,tak ověřené a vyzkoušené jsou obchody:
Czechcomuter - http://www.czc.cz
Cybex - http://www.cybex.cz
Alfa computer - http://www.alfacomp.cz
Alzasoft (trochu dražší :-/) http://www.alzasoft.cz
PC Expert - http://www.pcexpert.cz

Doporučuji je projít, v každém mají levné něco jiného..
Vočko
Junior

Odeslat příspěvekod e1 31. 3. 2006 07:10

FMG.sk píše:http://www.computer-store.sk/index.php?cPath=51
Tie repasy HP sú ešte stále lepšie ako tie "akože" notebooky Acer. :wink:
e1
Junior

Odeslat příspěvekod hpimport 31. 3. 2006 10:53

e1: Dik, aj ked neviem, ci repasy je to spravne oznacenie. Vacsina notebookov, ktore mame-TC4200 1,86, NW8240 2,13, NX9240, ktore mame objednane-su modely z tohto maximalne minuleho roku, niektore sa dokonca v SR este nezacali predavat, ako napr. NX9240. Vsetky nikdy nerozbalene, okrem jedneho, ale tam je to zohladnene v cene-Compaq EVO n400C za 9.900.
hpimport
Junior

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 31. 3. 2006 10:58

[quote="Vočko";Pokud kupovat přes internet,tak ověřené a vyzkoušené jsou obchody:c/quote]
Kym jsou overene? Napr. se cybex nemam vubec dobre zkusenosti co se tyka reklamaci.
Osobne bych dal sanci i novym a zacinajim obchodum, ovsem pokud nevypadaji "podezrele" :mrgreen:
Adam Bernau
Junior

Odeslat příspěvekod e1 31. 3. 2006 12:28

hpimport píše:e1: Dik, ...
Len ďakuj, veď vďaka mne si už stratil dosť zákazníkov :wink:
e1
Junior

Odeslat příspěvekod lev-7 31. 3. 2006 13:14

lev-7
Junior

Odeslat příspěvekod hpimport 31. 3. 2006 14:19

e1: zla reklama je tiez reklama, a pre mna je zla reklama dokonca momentalne dobra sluzba, denne predavam len v SR 10-20 notebookov, k tomu cca 50 notebookov beru dealeri, a bol by som rad, keby uz brali odo mna len dealeri, a klasicki koncovi zakaznici kupovali od nich, lebo zvladnut denne vybavit dealerov, a este k tomu vidlakov, ktori pridu nakupovat ako do obchodu, to vazne nemusim. Na stranke mam uvedene, ze je to velkoobchod, len ludia nauceni na Agem si myslia, ze zoberu ruksak a idu nakupovat. :wink:
hpimport
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 31. 3. 2006 14:40

hpimport:

Toto odporucam napisat na predajny pult - "zvladnut denne vybavit dealerov, a este k tomu vidlakov, ktori pridu nakupovat ako do obchodu, to vazne nemusim"; na stranke totiz akosi nevidim smerovanie na velkoobchodnu cinnost (take firmy mavaju obycajne cenniky a podobne veci pristupne len registrovanym dilerom, ostatni maju pristup bud na B2C system, ktory ich nasmeruje na partnera, resp. len odporucane koncove ceny).

Ludia sa tomu osloveniu "vidlak" urcite potesia...

Velkoobchod - takto by ludia v pripade poruchy nadavali na predajcu a nabuduce pojdu kupovat "o 30% lacnejsie NB" k inemu - ale tak ci tak to pojde cez Vas (tusim ste jediny pre SR v programe HP Renew)... Budte si vsak isti, ze sa toho "zleho" imidzu celkom nestrasiete (zle meno sa uz tazko vymazava...)

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod e1 31. 3. 2006 14:55

No neviem či je to reklama keď som ti už odradil desiatky zákazníkov od kúpy notebooku a notebooky som im predal ja. ;) S plnou zárukou, slovenskou lokalizáiou, slovenským operačným systémom, všetko v originálnom balení (samozrejme nikdy nerozbalené) s dopravou za cenu ktorá je podobná tej tvojej. :P
e1
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 31. 3. 2006 15:01

e1 píše:No neviem či je to reklama keď som ti už odradil desiatky zákazníkov od kúpy notebooku a notebooky som im predal ja. ;) S plnou zárukou, slovenskou lokalizáiou, slovenským operačným systémom, všetko v originálnom balení (samozrejme nikdy nerozbalené) s dopravou za cenu ktorá je podobná tej tvojej. :P
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod e1 31. 3. 2006 15:14

CeCo píše:hpimport:

Toto odporucam napisat na predajny pult - "zvladnut denne vybavit dealerov, a este k tomu vidlakov, ktori pridu nakupovat ako do obchodu, to vazne nemusim"; na stranke totiz akosi nevidim smerovanie na velkoobchodnu cinnost (take firmy mavaju obycajne cenniky a podobne veci pristupne len registrovanym dilerom, ostatni maju pristup bud na B2C system, ktory ich nasmeruje na partnera, resp. len odporucane koncove ceny).

Ludia sa tomu osloveniu "vidlak" urcite potesia...

Velkoobchod - takto by ludia v pripade poruchy nadavali na predajcu a nabuduce pojdu kupovat "o 30% lacnejsie NB" k inemu - ale tak ci tak to pojde cez Vas (tusim ste jediny pre SR v programe HP Renew)... Budte si vsak isti, ze sa toho "zleho" imidzu celkom nestrasiete (zle meno sa uz tazko vymazava...)

C.
Pult, predajňa a veľkoobchod na Ševčenkovej 2? :lol: :lol: :lol: Pre tých čo nevedia, jedná sa o panelákovú adresu: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=Bratislava&ll=48.118387,17.1067&spn=0.001977,0.006094&t=h. Tiež je zaujímavá reklama na webe. Náš predajca menom Athenas Consulting sa vydáva za HP Prefered Partner. Len nechápem, že prečo ho HP-čko ešte nezažalovalo. Athenas nie že nie je preferovaným partnerom, ale nie je vôbec ani partnerom HP. Takže tak. ;) A na dobré meno a imidž môže Athenas rovno zabudnúť. To je vec ktorá sa buduje dlhé roky s kvalitným servisom pre zákazníka a kvalitnou a cielenou reklamou, a nie spamovaním na tisícky mailov s verejným CC-čkom. Kebyže mi príde takýto mail na môj súkromný mail, tak Athenas má na krku žalobu.
e1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka