15" nebo 15.4" ? Jaký je lepší ?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Djůd 16. 5. 2005 22:17

Ahoj všem:
moc by mě zajímalo, jaký máte názor na širokoúhlé displeje notebooků. Je výhodný (nebo má vůbec smysl) jít do 15.4" ? K čemu takový rozměr je ? Většina programů (resp. her) je dělaný na normální rozlišení, ne ?! Máte někdo s tím zkušenosti ?
Djůd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza K. 16. 5. 2005 23:28

Pokud chcete hrát hry, nepořizujte si notebook :-) Se stolním počítačem si je zahrajete taky a jeho pořízení bude daleko levnější. Širokoúhlé displeje se hodí např. na filmy, ale i na běžnou práci ve Windows - můžete vedle sebe pohodlně naskládat více oken apod.
Honza K.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mavin 17. 5. 2005 14:35

ja som sa tiez rozhodoval medzi sirokouhlym a klasickym a nakoniec som zvlolil klasicky 15" display s rozlisenim 1024*768. Notebook potrebujem prevazne na programovanie a po tom co som videl pri rozliseni 1400*.. a viac... (aj 1280 uz bolo na mna privela)... by mi moj zrak nepodakoval.... pracujem za pocitacom dost dlho a mrnave pismenka nemam chut lustit....
mavin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xoj 19. 5. 2005 18:13

Mam stejne dilema.
Na digi FOTKY neni asi nejlepsi rozliseni sirokouhle, proti tomu v nejlevnejsi kategorii je obycejne rozliseni 1024*768 - to si myslim ze je malo na 15".

Navic ve skole jsem videl kamosi se divali na DVD na sirokouhlim a stejne tam meli okraje takze asi zalesi i na filmu.

Jak je to teda s tema hrama? Pobezi sirokouhle nebo budou v pravo a vlevo cerny okraje?
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wodouch 19. 5. 2005 18:50

No já mám notebook Acer Aspire 1363WLMi právě s displayem 15,4 s rozlišením 1280/800 co se týče filmů a práceve win je to super a ve hrách to také jde ale někomu to nemusí vyhovovat.
wodouch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 19. 5. 2005 19:06

co se týče her, už to tady bylo, tak znova:
nové hry to většinou podporují
na staré jde stáhnout patch(např první unreal)
a když už nic jiného tak to jde pustit v okně nebo na 1024x768 a až na výjimky to skoro není poznat
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 19. 5. 2005 19:40

ja osobne jsem proti jinemu pomeru stran nez je 4:3 ... mam v planu koupit notebook a pujdu do 15" s 1400x1050
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapi 19. 5. 2005 19:55

xoj píše:Mam stejne dilema.
Na digi FOTKY neni asi nejlepsi rozliseni sirokouhle, proti tomu v nejlevnejsi kategorii je obycejne rozliseni 1024*768 - to si myslim ze je malo na 15".

Navic ve skole jsem videl kamosi se divali na DVD na sirokouhlim a stejne tam meli okraje takze asi zalesi i na filmu.

Jak je to teda s tema hrama? Pobezi sirokouhle nebo budou v pravo a vlevo cerny okraje?

No já mám Acer Aspire 1412WLMi takže display 15,4" a jsem naprosto spokojen.

Ale fakt záleží na fimech...každopádně je ten okraj od dost menší naž na kalsickém 4:3. Ovšem pokud má film formát 4:3 tak jsou ty kraje zase po bocích.... ale záleží na zvyku.

A u her? No na většině ntb si stějně moc grafiku neužiješ ale mám vyzkoušeno rotlišení 1024x768 a zatím jsem prakicky na žádné hře co utáhne grafika nepoznal rozdíl....možná je to krapet rozmázlé, ale nejde to poznat...

Každopádně hodnotím širokoúhle displaye kladě....přece jen je to pro lidské oči přirozenější. A taky při práci ať už v linuxu nebo na winu.... sice místa to zabere trošku víc....ale je zase více místa na klávesnici.... :)

Takže doporučuju 15,4"
kapi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marclucpicard 19. 5. 2005 21:20

to xoj: sirokouhly vascinou znamena 16:9 ale Tvoji kamosi asi sledovali film ktory mal pomer stran 21:9, preto tam mali tie cierne pasy. :D
marclucpicard
Junior

Odeslat příspěvekod Mathias Hood 19. 5. 2005 23:39

Ahoj,

ja nevim, jestli vic mista na klavesnici je vhodny termin. Sam notebook nemam, ale spolubydlici ma 15" Acer a klavesnici ma stejne dlouhou jako jeho holka s TM4000 a 15,4. A pritom po okrajich tam zustalo hodne mista. Myslim, ze by se jim tam vesel i numpad.

Ale muj nazor neni asi nejchytrejsi. Jednou jsem ve spolecnosti nekolika lidi pronesl, ze mi u notebooku vadi mala klavesnice a ze si k notasu jednou poridim i normalni klasickou klavesnici... rekli ze jsem lama a od te doby nevyhledavaji spolecnost, kde jsem ja :-(
Mathias Hood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Obyvatel 19. 5. 2005 23:48

Osobne bych nic jineho nez 1400x1050 (nebo 1680x1050 v sirokouhlem provedeni) nebral. Je to vec nazoru ale 1024x768 je malo a u 15" je to nesnesitelne hrube.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod ES0 19. 5. 2005 23:56

Mathias Hood píše: Jednou jsem ve spolecnosti nekolika lidi pronesl, ze mi u notebooku vadi mala klavesnice a ze si k notasu jednou poridim i normalni klasickou klavesnici... rekli ze jsem lama a od te doby nevyhledavaji spolecnost, kde jsem ja :-(


lama nejsi, kdyz notas lezi na stole, tak si prece nebudes nicit klavesnici na nem, protoze oprava je pekne draha, je uplne v poradku si tam napojit ex. klavesnici, lamy jsou ti co ti radily
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mavin 20. 5. 2005 05:38

ES0 píše:
Mathias Hood píše: Jednou jsem ve spolecnosti nekolika lidi pronesl, ze mi u notebooku vadi mala klavesnice a ze si k notasu jednou poridim i normalni klasickou klavesnici... rekli ze jsem lama a od te doby nevyhledavaji spolecnost, kde jsem ja :-(


lama nejsi, kdyz notas lezi na stole, tak si prece nebudes nicit klavesnici na nem, protoze oprava je pekne draha, je uplne v poradku si tam napojit ex. klavesnici, lamy jsou ti co ti radily


uz si to skusal? taktiez som si chcel poriesit externu klavesnicu k notebooku... ale vyskusaj si dat na stol notebook... trosku ho potlacit dozadu aby sa ti spravilo miesto na klavesnicu a ruky a zbadas sam - budes si kupovat aj dalekohlad (a to ja v mojom pripade mam 15" notebook s rozlisenim 1024*768 co je podla mna asi optimum - ak niekto tvrdi ze na 15" je to malo, tak ten vazne asi na notebooku iba pozera filmy. Pre pracu (som programator) si vyssie rozlisenie neviem predstavit).
mavin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 20. 5. 2005 09:39

No, prave ze na praci je to desne malo. Nevim v cem programujes, ale 1024x768 je opravdu naprosto nepouzitelne. A filmy na pocitaci nesleduju vubec.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod ES0 20. 5. 2005 10:13

mavin píše:uz si to skusal? taktiez som si chcel poriesit externu klavesnicu k notebooku... ale vyskusaj si dat na stol notebook... trosku ho potlacit dozadu aby sa ti spravilo miesto na klavesnicu a ruky a zbadas sam - budes si kupovat aj dalekohlad (a to ja v mojom pripade mam 15" notebook s rozlisenim 1024*768 co je podla mna asi optimum - ak niekto tvrdi ze na 15" je to malo, tak ten vazne asi na notebooku iba pozera filmy. Pre pracu (som programator) si vyssie rozlisenie neviem predstavit).


tak jsem si to proměřil a koukám na display (15,4 1280x800) z cca 0,5 metrů a písmenka mi malá nikdy nepřipadala, zase není nutné si kupovat nějakou rozměrnou klavesnici

máš tam ale nastaveno vyhlazování písma na ClearType,ne?(u win to tak aspoň je)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků