Aku krysu ku notebooku?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod gwinnie 12. 6. 2005 16:04

Zdravim,

chcelo by to ku notebooku nejaku peknu mysicku. Masinka ma bluetooth, tak som uvazoval, ze by som isiel do toho, ale neviem najst vhodnu mys. Bud je moc velka (MX900, Intellimouse - pouzivate niekto tieto s notasom?), moc mala (IOgear, Bluetake, Thermaltake), alebo nedobra. :-( Pripadne by som bol ochotny na BT zabudnut, a vziat hlodavca normalne wireless s tym prijimacom do USB (Logitech V200, V500... mate niekto V500? Ako tam (ne)funguje to stredne tlacitko?). Draty by som nerad.

Co takto Genius Bluetooth Traveler?

Chcel by som slusnu odozvu a presnost, rad by som robil grafiku aj hral nejake gamesy.

Jo, a cim lacnejsia, tim lepsie, ale som ochotny siahnut aj hlbsie do kapsy.

Viete niekto poradit?
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 12. 6. 2005 16:45

od geniusu bych se nekoupil ani ponozky... zvlast, kdyz chces presnost a gamesit...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gwinnie 12. 6. 2005 17:03

Hej, tiez mam proti Genius predsudky. (az na repro, tie si pochvalujem)

Ale nenasiel som na tu mys nikde negativne recenzie, tak by som uvital nazor niekoho s hands-on skusenostami.
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 12. 6. 2005 17:33

nekdo tady nebo na PCT si ji koupil a rikal, ze je dobra... ale to tvrdi lidi o ledascem... nejlepsi bude si ju jit primo nekam vyzkouset... zkusit si, jak ujizdi pri rychlych pohybech atd...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cambel 12. 6. 2005 18:48

Doporučil bych Ti tuhle http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortc ... tegoryId=0 .Sám ji mám a maximální spokojenost. Citlivost velmi dobrá na většině povrchů, je dost malá, v balení je i látkový sáček na přenášení, na 2 AAA baterie vydrží asi 14 dní.
cambel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 12. 6. 2005 18:58

osobne pouzivam microsoft IM explorer for bluetooth 2.0. je sice vacsia, ale po ergonomickej stranke spicka. ale co ja hlavne ma neporovnatelne lepsiu vydrz ako konkurencia (logitech ti zakape po 3ch dnoch, kym MS IM vydrzi podla bateriek od 3ch do 6tich tyzdnov)

a 4smerove kolecko je tiez super na grafiku :)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod gwinnie 12. 6. 2005 23:43

Vyborne, vsetkym dik za info.

Cambel, to mysitko nevyzera zle, ale nema BT. Kazdopadne dobry napad, ak sa rozhodnem ist tymto smerom. Zaujimava konkurencia Logitechom, a cena priazniva.

Aquila: Cital som, ze IM pre BT je nepresna a pomaly reaguje. A ze z nej treba pri prenasani vyberat baterky, lebo inac furt hlada a rychlo mina stavu... nema on/off switch. Nenasiel(a) si na nej nejake chybky?
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gwinnie 13. 6. 2005 08:00

Prima, ta vyzera ozaj dobre.

Mas ju? Spokojnost?
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Divitel 13. 6. 2005 08:26

GM W6C z http://www.gigabyte.cz/Peripherals/Prod ... t_List.htm používám už rok, tahám u noťase a nemá chybu.
Divitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 13. 6. 2005 08:32

gwinnie píše:Aquila: Cital som, ze IM pre BT je nepresna a pomaly reaguje. A ze z nej treba pri prenasani vyberat baterky, lebo inac furt hlada a rychlo mina stavu... nema on/off switch. Nenasiel(a) si na nej nejake chybky?

sice nema on/off switch, ale to neva. ja casto beham s notebookom a prenasam odpajam etc a tu vydrz som uvadzal pri mojom nasadenie (obycajne 6-8 hodin denne vratane vikendov+to caste prenasanie :) ). a baterky vyberam len pri vymene za novo nabite :) inak IM for BT v pohode frci aj na jednu AA baterku.

pri logitechu jasne ze musi byt on/off vypinac lebo nez ju prenesies tak ti zakape :mrgreen:

inak celkovo som nenasiel vazne ziadnu chybku a to ze som dost kriticky :) tu mys mas od septembra minuleho roku a robi mi len a len radost. a je presna (robim sem tam nejake veci vo photoshope). ale je fakt ze na jedinu hru na ktoru ju pouzivam je max solitaire, takze co sa hier tyka neviem posudit :)

ale ako som pisal, aj ked je trosku drahsia, ta vydrz stoji za to. aj kolega co mal MX900 tak kupuje IM for BT, lebo stale nabijanie jeho krysy ho stve a hlavne mu zakape ked to najmenej potrebuje.

btw. ta anycom ze neni moc dobra co sa ergonomie tyka. na zive bola tusim aj recenzia ..
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod gwinnie 14. 6. 2005 10:46

Njn... tak teraz je to boj medzi mobilitou

(Anycom BTM-100)

a ergonomiou

(Intellimouse for BT)

A mam celkom problem s rozhodovanim. :) Ale kedze ju beriem ku notasu, a IM je skor stolove riesenie, navyse nevie ani dobijat, a je dva krat tak draha, asi skoncim o Anycomu... a dufam, ze mi sadne do ruky.
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alf Gordon 14. 6. 2005 12:08

http://www.canyon-tech.com/products/sho ... CN-MSOPTW1

Strucne info: BT wireless, 2xAAA, 800dpi, ON/OFF switch, 5 tlacitok + dalsie tlacitko spriahnute s koleskom, Laser Pointer, vhodne pre lavakov aj pravakov. "Docking station" na dobijanie bateriek. Pouzivam pol roka, maximalna spokojnost.
Alf Gordon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gwinnie 14. 6. 2005 12:10

Wow, pekna. Kde sa to da (lacno) kupit v CR/SR? Aj ked tie prezentacne vlastnosti sotva vyuzijem.

Jo, a prisiel som na to, ze chcem bluetooth. :) Takze obycajne cordless mysky su von z hry.
gwinnie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alf Gordon 14. 6. 2005 13:42

sa da kupit napr. v Columbex-e, stoji okolo tisicky. napis na AlfGordon@atlas.sk ak mas zaujem.
Alf Gordon
Kolemjdoucí

Další stránka