Jake hry zvladne intel extreme 2?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod minio 9. 7. 2005 12:37

Mam notebooka s touhla kartou a tak by me zajimalo ktery hry by mohla zvladnout. Jde mi hlavne o RPG a adventury.
Vim ze zvladne Dooma, Wolfensteina, Sim City, Nethack, Diablo, Fallouta, Indiana Jones, Monkey Island, Tajemstvi osliho ostrova, Quest for Glory a podobne narocne hry, ktere jsem hral blahe pameti uz na pentiu 120 :)
minio
Junior

Odeslat příspěvekod cache 9. 7. 2005 12:53

myslim, ze aj diablo2 by to malo zvladnut ;) :P

pozri si tento test: http://graphics.tomshardware.com/graphi ... index.html
prepokladam, ze ty mas tu "Intel I865G - Extreme Graphics 2"
testovacia zostava bolo nejake p4 3GHz, 512ddr
Unreal Tournament 2003 - 1024x768x32 - 13.4fps

suhrn - ta karta je totalny smejd..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fisco 10. 7. 2005 12:47

Heh si v sekci notebooky tak proc tady cpes i865G kdyz tohle je Desktopova VGA.....zrejme tim myslel Intel Extreme Graphics II Mobile.....jako na hry je to moza smejd, ale taky neni urcena na hry, ale o praci....ale treba CS Source mi na tom v pohode jelo :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod a 10. 7. 2005 12:48

"Extreme Graphics 2"

... znie to ako nejaka hyper vykonna pro karta :)
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 10. 7. 2005 12:59

fisco píše:Heh si v sekci notebooky tak proc tady cpes i865G kdyz tohle je Desktopova VGA.....zrejme tim myslel Intel Extreme Graphics II Mobile.....jako na hry je to moza smejd, ale taky neni urcena na hry, ale o praci....ale treba CS Source mi na tom v pohode jelo :)

To ako bolo myslene mne? No nehnevaj sa, ale rozdiel medzi integrovanou grafikou v notebooku a integrovanou grafikou v beznej zakladnej doske je zanedbatelny, cize pre porovnanie vykonnosti je to viac nez dostatocne, a rozhodne lepsie ako povedat "jako na hry je to moza smejd" bez jedinej referencie..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod minio 10. 7. 2005 23:30

Ja vim ze ta karta je strasne slaba, ale jde mi o to co jeste zvladne. :)
fisco - co to znamena jelo? slideshow nebo to bylo i hratelny? :)
minio
Junior

Odeslat příspěvekod Honza K. 14. 7. 2005 09:34

Integrované grafiky v noteboocích (Centrino, Sonoma) toho zvládnou relativně hodně. Jdou s nimi hrát i novější hry (záměrně neříkám ty úplně nejnovější), většinou ale pouze na minimální detaily a v nižším rozlišení (800x600), což na notebooku nevypadá dobře. Hodně také záleží na výkonu procesoru a velikosti RAM (512 MB je minimum). Někdy může být omezením i pomalejší pevný disk.
Honza K.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod versicht 15. 7. 2005 13:14

A co tahle?

Intel Graphics Media Accelerator 900 64MB

Co se s ní dá zahrát, konkréřní příklady - ať mám představu...

Dík moc...
Don't Ask Me, Try Google.com
versicht
Junior

Odeslat příspěvekod adams 15. 7. 2005 13:28

intel extreme graphic2 - myslím, že ideální hry pro tento intelácký zázrak jsou pecky z doby RTCW, zkoušel jsem na tom i mafii, taky se to dá. Ale třeba sturmovik celkem nechytačka. Výkonově mi to přišlo jako něco mezi Rage128 a GeForce2 mx.
Naposledy upravil adams dne 15. 7. 2005 14:33, celkově upraveno 1
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 15. 7. 2005 13:38

Výkonostně kolem GeForce 2 MX. Záleží také, kolik paměti ji alokuješ. Někdy je default 16 MB, což je dost málo.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior

Odeslat příspěvekod Amerikán 24. 7. 2005 11:22

Spustíš na tom vše cca do roku 2001, 2002 možná. Mně na tom bez problému jede Operation Flashpoint na 1024x768 a No One Lives Forever také bez problému.

Zásadní problém ale je, že to neumí HW Transform and Lighting, takže i když máš dostačující HW na některé hry, kvůli tomu ti nepoběží (GRR).

Jinak jak tady již bylo řečeno, je to asi něco jako GF2, ale nesmíš zapomínat, že z toho důvodu může být Tvůj NTB relativně levný. A vůbec - koukej na něm pracovat :-)
Amerikán
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fisco 31. 7. 2005 13:39

Zde uvádím seznam her hratelých na Intel Extreme Graphics 2 Mobile pri 64 MB sdílené paměti.
Vsechny zde uvedené hry byly vyzkouseny na notebook v teto konfiguraci:
Intel Celeron-M 1.3GHz, 1 MB L2, 512 DDR (-64 MB pro VGA), 60 GB HDD 5400rpm WD Scorpio, displej 15.4"

CS 1.6 (pohoda, 1280x800, full detaily akorat mlha mirne sekani)
CSSource (1024x768-hratelne,mirne sekani pri hodne lidech, 800x600 - solidni hrani, malokdy se sekne)
GTA San Andreas - na 800x600 se mirne seka, doporucuji 640x480 a detaily na trochu vyssi)
NFS U1 - na nejnižší hratelné slusne, ale pri vyssich uz sekacka
NFS U2 - mene naorcne nez NFSU1, na 1024x768 a skoro nejnizsi se da v pohode hrat.
Diablo II - pohoda hraní skoro nejyšší detaily, moc sem nezkousel ale na plne detaily a 1280x800 by to melo v pohode jet.
HL2 - na nejnizsi se da hrat, rozliseni 800x600
The Sims 2 - na nejnizsi hratelné, nekdy menši lagy
Unreal Tournament - pohodovka, nesekani, vysoke rozliseni
Unreal Tournament 2003 - pri 800x600 se to jeste da hrat v klidu
Doom 3 - vsechno na minimum a nejnizsi rozliseni, mirne sekani, ale s 512 RAM se to da...
Setlers 4 - Max. detaily, max. rozliseni
C & C Generals (vč. Zero Hour) - 800x600, stredni detaily, slideshow pri atomovem vybuchu

Pište další hry, které Vám na téhle VGA jedou, budu seznam doplnovat!!!
Jinak pokud narazite na hru ktera by mela jet a nejede nijak dobre, tak zkuste v nastaveni najit moznosti a pokud bude na vyber mezi DirectX (7,8,9) a Open GL tak preferujte: DirectX 7 (plna podpora teto grafiky), DirectX 8, Open GL, DirectX 9 (poradi od nejvyssiho vykonu)
Naposledy upravil Fisco dne 2. 8. 2005 12:55, celkově upraveno 1
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 1. 8. 2005 13:11

Ja by som len pridal Stronghold2 na min detailoch a na najnizsom rozliseni, plati pre FCS s 512 mb a 32mb graf.
podla vsetkeho ti to pojde aj na vyssich detailoch
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 1. 8. 2005 13:29

O.K. takze budu do seznamu pridavat hry ktere pod touto grafikou slapou, pokud o nejakych vite, tak pisnete a ja je doplnim a pak zverejnim na webu a budu stalke aktualizovat.
Plz piste nazev hry, nejlepe i rozliseni a uroven detailu.
Diky
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod hrnco 2. 8. 2005 09:53

Setlers 4 - max detaily, max rozlisenie
C & C Generals aj Zero Hour - 800 * 600, detaily tak v strede, ale pri atomovych vybuchoch je slideshow :lol:
hrnco
Kolemjdoucí

Další stránka