Zkušenost s notebooky různých značek

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Jiří Rejn 10. 7. 2005 21:05

Spolu s pevnými počítači používám samozřejmě i notebook a tak jen náhledem se podělím o své zkušenosti.

Hodnotím jen co jsem měl - mám :

1. TOSHIBA - levný, tichý, bytelný, dobře ovladatelný + systémové CD, baterie standard ( používám druhý, spokojenost )

2. SIEMENS - levný, hlučný, dobře ovladatelný, bez systémového CD ( jen ovladače ), baterie podprůměr ( jen první měsíc ), skořápka - kvér

3. HP - levný, hlučný, baterie na nic, jen ovladače na CD, bytelný stroj, špatný TOUCHPAD

4. MEDION - levný, bytelný, hlučný, bez systémového CD, jen ovladače, baterie velmi dobré, nelze pracovat s jasem obrazu v potřebném pásmu, velmi špatné zvukové karty
Vše nové je bláznovina a věří tomu jen blázen, který na tom pracuje tak dlouho, až všem ostatním ukáže, že je to reálné.
Jiří Rejn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luky.chrudim 10. 7. 2005 21:15

iBook G4,přes rok bez problémů
Luky.chrudim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuzmo 10. 7. 2005 21:31

Acer Aspire 3023 WLMi - display super Acer crystal bright, baterie okolo 2 az 3 hodiny pri max setreni na frekvenci procesora a brightness... velmi dobra volba na pracu ale hlavne na hry.. trochu viac hreje a vetrak huci ked je napojeny do el.siete . inac spokojnost maximalna
kuzmo
Junior

Odeslat příspěvekod lauryl 10. 7. 2005 22:03

Ja mám HP nx9005 a neviem či tu robíš reklamu,alebo ohováraš? čo máš proti jeho touchpad-u? A mslým,že 2,5 hodiny s baterkou nieje na nič.
lauryl
Junior

Odeslat příspěvekod kuzmo 10. 7. 2005 22:47

lauryl píše: mslým,že 2,5 hodiny s baterkou nieje na nič.
kuzmo
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 11. 7. 2005 11:24

http://www.svethardware.cz/art_doc-3DAB ... B51EB.html

http://www.svethardware.cz/art_doc-0B8B ... 0D0DF.html

test notasu do 40000. Takze bych sahl po Dellu. Nejvic me prakvapila nizka vydrz asusu... nema mensi baterku? Na vahy jsem nekoukal... to by me asi ovlivnilo taky.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slivmi 11. 7. 2005 11:42

Siemens Amilo Pro V2000
tichý,levný, baterie 3 hod, cd jen s ovladacemi a live suse cd, bytelnost dostacujici, touchpad v pohode , jen obcas vynecha nejaka klavesa, ale to bude tim ze nad nim denodenne svacim :mrgreen:
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 11. 7. 2005 12:55

SONY VAIO FS295-VP, display X-Black,este som nevidel lepsi,notebook je pri beznej praci tichy,ked spustim nieco narocnejsie,rozbehne sa vetracik,ale nie je to velmi pocutelne/len ak sa na to sustredite/.Bateria cca 2 hodiny,nie je to velka slava,kedze je tam centrino,ale to je dan za display,s tym som ratal.Touchapad aj klavesnica na velmi dobrej urovni.Mechanika ma zatial nesklamala,je to Pioneer.Celkovo je to vynikajuci stroj,mozem len odporucit!
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod teekey 11. 7. 2005 19:50

Acer Anspire 1356LMi, mam jej pres rok, kupovany novy. Maximalni spokojenost, ale asi jenom proto, ze jej moc neprenasim a vetsinu sveho "zivota" stravi na stole v pokoji:)
S timhle touchpadem jsem se vazne neszil, zlata Genius Traveler, jinak bych byl asi uz sedivi. Touchpad nereaguje asi prvni 2 minuty, skace a chova se jako nezkalibrovany, ale po chvilce uz zacne reagovat.
Displej bych hodnotil dobre, ovsem nemam s notebooky vice zkusenosti, tak je treba brat tenhle nazor s rezervou, pro me potreby dostacujici.
Vydrz slabe 2 hodiny, kdyz vse utlumim, mozna bych se dostal ke 3 hodinam.
Klavesnice patri asi k lepsim standartum, mel jsem moznost psat par textu na noteboocich znacky HP, Acer tady vede, chvili mi trvalo nez jsem si zvykl, ale nyni bez problemu.
Myslim, ze jsem chybu jeho koupi neudelal :)))
teekey
Junior

Odeslat příspěvekod Zigulman 12. 7. 2005 14:55

Acer TravelMate 2353 LCi kupovany pred pul rokem novy.Spolehliva neprehrivajici se masinka se solidnim vykonem a dobrou vydrzi na baterky 2-3 hodiny podle zatizeni(na to ze ma jen 2200mAh).Na klavesnici se prijemne pise,ale to je spis o zvyku,display bych hodnotil jako hodne dobry a celkove provedeni take.Nikde nic nevrze a tak nemivam pocit ze se kazdou chvili neco musi ulomit. Takze celkove hodnoceni chvalitebny :-)
AMD 486/DX2 66Mhz
48Mb ram
deska AL2G 7x ISA 3xVLB
10Gb seagate HDD
5 1/4 + 3 1/2 FDD
6x CD-ROM MITSUMI FX600
VGA ATI mach32 VLB 2 MB
zvukovka SB AWE 32 /8Mb ram
3COM combo sit
TV Video highway VTR 525
-----pomalu ale jiste :-) -----
Zigulman
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 12. 7. 2005 14:59

musim povedat ze u mna je na 1 mieste HP compaq nx8220
na 2 by som dal Acer 1524WLMi a 3 co som mal uz nemam bol skvely od firmy DELL ale uz si nespomeniem ozacenie....
tie pouzivam az na toho Della (uz nie) ale ani jeden z nich nejavi/L ziadne znamky toho zeby malo nieco odist....
je pravda nemaju ani polroka :-) ale zatial vsetko OK.....
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvo 12. 7. 2005 15:13

vyjadrenia ludi co dlhsiu dobu pracovali v zivote tak najviac s tromi notebookmi su uplne zbytocne. chyba im nadhlad a nemaju s cim porovnavat.

tiez su velke rozdiely v modelovych radach. nie je asus ako asus resp, dell, toshiba, acer, compaq, hp....

nic v zlom teda.

podla mna referencie pri nakupe maju zmysel len:
funkcie pohodlnost - casopisove testy.
kazivost - IT-ckari vo velkych firmach co sa staraju o vela notebookov.

od userov sa clovek nic nedozvie - resp od kazdeho nieco ine.
dejvo
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 13. 7. 2005 11:30

Zigulman:display bych hodnotil jako hodne dobry

Len taka otazocka,videl si aj ine displaye,ako ten Acer?Mysli v notebookoch.Lebo dat skoro najnizsej rade TM hodnotenie hodne dobry nie je podla mna na mieste...
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jamjes 15. 7. 2005 22:39

Dell Latitude - gut, fakt gut, dost gut
jamjes
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 16. 7. 2005 09:01

Samozrejme IBM
Obyvatel
Junior

Další stránka