da sa telefonovat z PDA?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod demolator 6. 8. 2005 19:08

Da sa plnohodnotne telefonovat z PDA u nas (SK & CZ)? Akoze sa tam vlozi SIM karta a ide to? neviem len sa pytam... videl som nejaky PDA v nemenovanom obchode za cca 25,000 a dalo sa z toho telefonovat. Akurat neviemze ako to funguje... Vie niekto? Alebo ma skusenosti?
demolator
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xicht 6. 8. 2005 19:16

Jo, esli chces PDA a founem tak si kup MDA, vice na mobilmania.cz
Palm Tungsten E + Motorola mpx200 + 2x128 SD
Xicht
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod demolator 6. 8. 2005 19:28

no ale MDA vyzera ze je cisto T=mobile a asi trosku drahyyy a este ani v predaji nie je.. nieco terajsie nepoznate?
demolator
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xicht 6. 8. 2005 21:50

Podle toho jake MDA... MDA1 co ma spoluzak ho vyslo snad na nejakych 3500 Kc (ale abych ted nekecal, proste nejak tak). Pak sou tu novejsi jako napr MDA Compact, dalsi (plnohodnotne) PDA co umi telefonovat je treba Dataphone od Eurotelu, Treo 600 a 650 a dal uz nevim... kazdopadne jdou vsechny odblokovat ;) .
Palm Tungsten E + Motorola mpx200 + 2x128 SD
Xicht
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 7. 8. 2005 09:25

Existuji gsm/gprs karty pro CF II sloty, napr. Audiovox: http://clemlu.trustpass.alibaba.com/pro ... _Card.html (google ti jich najde vic). Komunikatory vyrabi i HP, ale pokud je ti drahy MDA, tak tenhle bude taky (h6340, hw6510, hw6515).

Osobne jsem mel kdysi gsm/gprs rozsireni pro iPAQ 5450. Byl to modul, do ktereho se iPAQ zasunul. Stala se z toho takova velka a tezka cihlicka a jelikoz PDA vydrzi na baterky jen par hodin, tak na nejake caste pouzivani a telefonovano to nebylo. Takze jsem jej prodal a koupil normalni telefon. Pred tim jsem mel komunikator Treo 270. Nebyl spatny, pouze trochu slabsi procesor a system Palm. Nyni se dela Treo 650, opet Palm, pripravuje se snad Treo 670 s Win Mobile.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 09:58

Alebo sa da mat aj BT mobil, BT PDA s mikrofonom a repracikom, zohnat si "volaci" soft, a potom mas z toho pda vlastne BT handsfree :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod demolator 7. 8. 2005 19:30

takze co som sa z mobilmanie.cz /dik Xicht/ a od Snoopyho dozvedel, este cas na plnohodnotne telefonovacie PDA nedozrel, tak si kupim znova klasicky mobil namiesto stareho...
demolator
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 8. 8. 2005 07:03

cache to trochu nakous. Melo by snad jit zprovoznit BT handsfree k PDA, kde by byla treba ta CF II GSM karta, nebo s MDA. No kazdopadne je to myslim praktictejsi mit telefon. Zkusil jsem si to s PDA a musim rict, ze mi to nesedelo. Telefony jsou male, lehke, das to do kapsy. PDA pak muzes nosit v kufriku, tasce... a nekprekazi.
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků