Pozor na notebooky Acer

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Roman325 14. 9. 2005 17:26

V Electro World jsem koupi notebook ACER TravelMate 4101 a v zápětí ho reklamoval pro prasklé panty. Po drobné peripetii vyndali ze skladu nový, který jsme spolu s technikem vyndali z krabice a otevřeli. Okamžitě pant prasknul, další totéž.
Dle mého není na vině jen výrobce, ale i prodejce. Není to první případ, ale tuto serii stále zákazníkům nabízí!!!
Roman325
Junior

Odeslat příspěvekod majkovajko 14. 9. 2005 17:27

nestras tu ludi kvoli jednej chybnej serii pantov.....
majkovajko
Junior

Odeslat příspěvekod Roman325 14. 9. 2005 17:54

Ja lidi nestraším, ale varuji. Tři stejné vady na 4101 TravelMate hovoří za vše. Pokud by výrobce (prodejce) byl solidní, umístil by na web čísla vadných serií a stáhl je z prodeje. Viz Fujitsu-Siemens a jeho akumulátory. Mne se jako zákazníka takové jednání dotýká a pokud mne chce někdo přesvědčit o opaku, může. Realita však hovoří o velké nespolehlivosti těchto notebooků.
Roman325
Junior

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 14. 9. 2005 20:28

vadne serie Acerov spominaju viaceri technici ale co by ste chceli pri takych cenach? ved Acer ich ma na hranici vyrobnych nakladov!!! ze setria na nepravom mieste ich neospravedlnuje ale notas je vzdy kompromis ceny, suladu komponentov, rozlozenia a chladenia...

tato tema sa tu diskutovala XYkrat a su ludia ktori su spokojni i ti nespokojni. kazdy clovek ma ale inu predstavu a nieco ine mu vyhovuje...
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 14. 9. 2005 20:58

Neber to osobne, nemyslim to nejak zle, ale co vlastne cekas? Chces kvalitu? Nechces resit takovehle problemy? Kup si Dell - dovezou Ti ho az domu, v pripade zavady prijedou az k Tobe a na pockani opravi... ale zaplatis. Nechce se Ti vrazet prachy do Dellu nebo treba IBM? OK, chapu, je spousta levnejsich vyrobcu - treba Acer. Hacek je v tom ze ten cenovy rozdil se musi nekde projevit - takze Acer drzi na trhu problemove notebooky (protoze stazeni/vymena by stalo moc penez), servis Aceru stoji za ***** (protoze dobry a kvalitni servis stoji silene prachy). Proste kseft - vsechno neco stoji a za nizkou cenu holt musis zaplatit jinejma nevyhodama.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 14. 9. 2005 21:08

Calhoun ma velku pravdu! Dell ci IBM si daju zaplatit za znacku a servis i za kvalitu vyrobku ale stoji to za to ale pre bezneho smrtelnika... nedosiahnutelne :( oba Delli co mam mam z bazaru...
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Roman325 14. 9. 2005 21:15

Vadná pameť, HD, pro esor se dá nahradit. S vlastni konstrukcí je problem. To výrobce neo...e. Kdyby se alespoň omluvil. :-/
Roman325
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 14. 9. 2005 21:30

"... Vadná pameť, HD, pro esor se dá nahradit. S vlastni konstrukcí je problem ..." abych rekl pravdu tak me to taky dost stve. Clovek uz pomalu nevi co vlastne koupit aby to neco vydrzelo a bylo to za dobrou cenu (nemyslim ze dobra se musi nutne rovnat co nejnizsi).

On ani ten Dell neni bez chyb. Stalo se mi ze jsem vybalil z krabice D600ku za bratru 80000,- a ono to ani nebootovalo :o. Takze technik ktery to do firmy dovezl se na puli cesty otocil a jel si pro to zpatky :). Minuly mesic jsem reklamoval Inspiron 6000 kdyz po cca 2 dnech office pouzivani odeslo LCD a mesic pred tim zase Inspiron 6000 kdyz se odmital probudit z hibernace a zlobila DVD. Ke cti Dellu nutno priznat ze vsechny zavady byly odstraneny k naproste spokojenosti do 24h a jako bonus nam hodny pan Dell vymenil u jine D600 klavesnici slepenou vylitym kafem a jeste se optal jestli kafe znicilo jenom klavesnici ze by kdyz tak vymenil i zakladni desku kdyz uz tam je :D (a to je pro ne firma ***** zakaznik, ve srovnani s jinejma). Vlastne kdyz se nad tim zamyslim tak z te hromady Dellu ktere mi prosly rukama jich vic nez 50% melo alespon 1 servisni zasah behem prvnich 2 let provozu.

Clovek si asi fakt nevybere :? .
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vratu 14. 9. 2005 21:39

majkovajko píše:nestras tu ludi kvoli jednej chybnej serii pantov.....

ne ne, dobře že nás informuješ ;)
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 15. 9. 2005 07:43

Že informuje je v pořádku, ale v asi čtyřem nebo kolika threadech. Ano je to smutný případ, taky by mně to sralo, ale všichni už to víme... :roll:
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod Deawo 15. 9. 2005 18:25

Já mám zkušenosti s NB od aceru a nebyl problém co máme ve firmě. Ale já jsem si koupil hodněkrát zminovaný 4101wlmi a odešlo po třech dnech LCD ted už tejden a půl čekám na výměnu až mi ho z Brna pošlou :(
jak tak pročítám fora tak sem měl vzít 4152. Ne snad to bude už OK.
Deawo
Junior

Odeslat příspěvekod cache 15. 9. 2005 19:14

Pre mna ziadna novinka. Poznam niekolko ludi co aktivne pouzivaju acer, a najneskor pol roka po kupe im zacali vsetkym praskat panty, ci aj cely obal (nie uplne rozlomene, ale take jemne prasklinky).
Preto aj kazdeho varujem, co ide kupovat acer, ze acer je vyborny pomer cena/vykon, slusny hardware (malokedy je hw zavada), ale strasne mechanicke prevedenie..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod El_Fuego 15. 9. 2005 21:02

Acery jsou jedny z nejlepsich nootebooku se kteryma jsem se setkal. Zatim jenom chvala!
El_Fuego
Junior

Odeslat příspěvekod Deawo 15. 9. 2005 21:52

To jo, ale po třech dnech užívání odešlo LCD a to jen ležel na stole a to je HW závada 8) Jsem rád, že jsem ho koupil, udělal bych to znova. Ale jestli sním bude eště něco tak nevím. Eště, že mám 36 měsíců záruku.
Deawo
Junior

Odeslat příspěvekod benco 17. 9. 2005 16:14

Cely Acer, kamarat mal 3 a z toho 2 sa hned obratili do servisu. A chcem povedat aj o Dell alebo IBM. Je pravda ze su to kvalitne znacky (mne osobne nesympaticke) a preto si ich ani tak lahko nekupim. IBM- DIZAJN JE KDE???? a napr aj na DELL som uz pocul, ze ludia nehovorili len chvalu. No a podla mna je to aj tym, ze nakolko nepredaju tolko kusov, tak nie je tolko zavad. Ale je pravda ze nieco za nieco :)
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior

Další stránka