Pozor na notebooky Acer

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod root 26. 1. 2006 12:31

jenze ferrari je jenom o 20 000 drazsi, ze? :DDD
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 26. 1. 2006 13:44

B.F.G. píše:predpokladma ze problemy s NTB Acer ako praskajuce panty su neduhom low endu kde sa to da cakat...Za nizku cenu malo muziky... Mam vsak tento problem ocakavat aj u high end Acerov? Mam par znamych co maju Acer Ferrari ale nemaju s nim problem su to vsak traja ludia takze to je mala vzorka na otestovanie. Kto ma realnu skusenost nech da vediet. Dakujem


No ten muj Low end stal 34000,- kc.[/quote]

??? Nechapem preco na mna reagujes. Ja som sa pripojil do diskusie a na nikoho som nenarazal jednoducho som sa opytal ci su problemy aj s radou Ferrari.... Necapem preco mi tu pises kolko stal tvoj notebook. notebook za 34 tis. je tesne nad low end. Low end je rada tych najlacnejsich notebookov. Tvoj notbook rozhodne nie je podla ceny high end.
Mam vsak dojem ze to je vlastne jedno...Podstatne bolo sa pochvalit cenou svojho ntb ze? Teda aspon mne nic ine nenapad kedze si mi spontanne napisal bez akejkolvek poziadavky kolko si zaplatil za svoj notebook...

Este raz moja otazka:

Problemy spominane v tejto diskusii sa vyskytuju aj pri vyssich modelovych radach ako Acer Ferrari?
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 26. 1. 2006 13:55

Máte někdo Acera TM4402LMi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33623 Už dlouho o něm uvažuju, ale nevím jestli mám do něj jít...
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rb 26. 1. 2006 14:44

No ja som nespokojnym vlastnikom Acer Ferrari 4005 WLMI, panty, mechanicke vyhotovenie je kvalitne, mam skor ine problemy. Notebook ma problemy s prehrievanim a ja mam aj s displejom, konkretne mi zostavali po prechode z bielej do ciernej cervene stopy (ako duchovia), a tieto problemy ma aj viacero inych http://www.laptoplogic.com/forums/showt ... =802&pp=10. A pred asi 1 a pol tyzdnom mi odisla grafika, tak ho mam teraz v servise (aspon dufam ze tam je, kedze som nedostal spravu o doruceni mailom, ale sledoval som balik cez ups a tam dosiel...) a cakam, ako dopadne. Ale inak je to co sa vykonu tyka dobry notas, ale chyby, co som na nom objavil a co sa mi s nim stalo (ta grafika) dost prevazuju a myslim, ze druhy notebook si budem vyberat skor u konkurencie. To je asi vsetko...
Human knowledge belongs to the world;-)
rb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 26. 1. 2006 15:03

rb píše:Notebook ma problemy s prehrievanim a ja mam aj s displejom, konkretne mi zostavali po prechode z bielej do ciernej cervene stopy (ako duchovia), a tieto problemy ma aj viacero inych http://www.laptoplogic.com/forums/showt ... =802&pp=10. A pred asi 1 a pol tyzdnom mi odisla grafika, tak ho mam teraz v servise


Dik za upozornenie....Tato vada - cervene tiene (nieco podobne som mal aj na svojom prvom LCD 15" EIZO!!!! ale vraj to bolo sposobene velkym response time-om) sa objavila hned po kupe???Otestoval by som si book a ak by mal vadu tak ho nezoberiem.
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod B.F.G. 26. 1. 2006 15:03

No nevim ja se nemam cim chlubit, pane chytry. Jinak Lowend je u mne notebok za 20tkc, rozhodne ne za caca 35tkc, to je u mne stredni trida. Proto JSEM TO NAPSAL. Jinak vsichni moji znam meli s acerem problem at stal 20 nebo 50 a to do dvou let. Jedna se celkem o 5 lidi.
B.F.G.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rb 26. 1. 2006 15:07

Puchino píše:
rb píše:Notebook ma problemy s prehrievanim a ja mam aj s displejom, konkretne mi zostavali po prechode z bielej do ciernej cervene stopy (ako duchovia), a tieto problemy ma aj viacero inych http://www.laptoplogic.com/forums/showt ... =802&pp=10. A pred asi 1 a pol tyzdnom mi odisla grafika, tak ho mam teraz v servise


Dik za upozornenie....Tato vada - cervene tiene (nieco podobne som mal aj na svojom prvom LCD 15" EIZO!!!! ale vraj to bolo sposobene velkym response time-om) sa objavila hned po kupe???Otestoval by som si book a ak by mal vadu tak ho nezoberiem.


Ano, objavilo sa to hned po kupe...
Human knowledge belongs to the world;-)
rb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 26. 1. 2006 15:26

Je to trapne.... Toto by som od notebooku v tejto triede necakal....
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rb 26. 1. 2006 15:31

No vidis, to som si myslel aj ja, ze si kupim to z ich najlepsieho, co maju (ich prestizny model) nebudu problemy a napriek tomu su problemy..proste Acer, btw dnes som sa zo servisu dozvedel, ze po tyzdni v servise mi este k notebooku nepridelili ani technika, iba trci na sklade...a podotykam, v zmluve co som im podpisal k rozsirenej zaruke pisu, ze sa budu snazit urobit do 5 pracovnych dni a este aj tam napisu, ze pokial mas tu rozsirenu zaruku, mas pred inymi prednost pri oprave...takze dalsie sklamanie...po 6 pracovnych dnoch je stale iba na sklade...
Human knowledge belongs to the world;-)
rb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mepp 26. 1. 2006 16:17

FS mam a naprosta spokojenost.. co to vse vydrazi, kam ho vsude taham neuveritelne.. Rekl bych ze to u Aceru nehrozi.. ale je fakt ze zase srovnavam nesrovnatelne oboje se pohybuje finanncne nekde jinde..
mepp
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LUC.key 26. 1. 2006 17:21

Oops! píše:Máte někdo Acera TM4402LMi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33623 Už dlouho o něm uvažuju, ale nevím jestli mám do něj jít...j/quote]


co do vybavy to neni spatny NTB ale me by tam zasadne chybel CrystalBright u displeje...bez se nekde podivat na 2 booky, jeden s a jeden bez tehle vychytavky na displeji a budes hned uvazovat jinak. Ono totiz taky rozliseni 1024x768 nevypada na tom NTB nijak pekne...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skimpy 27. 1. 2006 12:17

??? Nechapem preco na mna reagujes. Ja som sa pripojil do diskusie a na nikoho som nenarazal jednoducho som sa opytal ci su problemy aj s radou Ferrari.... Necapem preco mi tu pises kolko stal tvoj notebook. notebook za 34 tis. je tesne nad low end. Low end je rada tych najlacnejsich notebookov. Tvoj notbook rozhodne nie je podla ceny high end.
Mam vsak dojem ze to je vlastne jedno...Podstatne bolo sa pochvalit cenou svojho ntb ze? Teda aspon mne nic ine nenapad kedze si mi spontanne napisal bez akejkolvek poziadavky kolko si zaplatil za svoj notebook...

Este raz moja otazka:

Problemy spominane v tejto diskusii sa vyskytuju aj pri vyssich modelovych radach ako Acer Ferrari?[/quote]

Podle tebe je notebook za 31ti kč Lowend????

Např. Asus M6A mě osobně tento NB nepřipadá jako Lowend. Nebo snad podle tebe má Lowend : AlMg šasi (to nema ani Acer Ferrari). Kromě toho má samozřejmě obal z plastu obsahující 30% uhlíkových vláken. Je to centrino s procesorem 1,7 P-M, 512 DDR2, 60GB disk 5400 ot. Baterie 4-5 hodin=vysoká míra mobility. Zatím žádný problém.
Tohle mi nepřipadá jako Lowend.
Naposledy upravil Skimpy dne 11. 2. 2006 08:58, celkově upraveno 1
Skimpy
Junior

Odeslat příspěvekod Skimpy 27. 1. 2006 12:21

Já osobně si myslím že třída Low end je tak
do 25 tis kč.
od 25 - do 45 tis kč bych řekl střední třída.
A výše high end.

Samozřejmě je to závislé od značky určitě high end od IBM or Dell bude cenově někde jinde než high end od Aceru :)
Skimpy
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 13:25

Pre vsetkcy co nevedia citat:

"je tesne nad low end"

a

"je low end"

Neznamena ani nahodou to iste.

Trh je rozdeleny na Low end, strednu cast trhu a High end.
NTB za 34 tis urcite nie je LOW END (snad u normalnych ludi stal znamena tesna nad to ze je to mimo toho co je pod) zaroven nie je ani HIGH END (to snad nebude nikto tvrdit). Cize logicky z toho vypliva ze je to Stredna cast trhu. Alebo sa tu najdu aj taky co budu tvrdit ze existuje iba low end a high end...Tak to zrejme poznaju iba dve farby - ciernu a bielu.
Naposledy upravil Puchino dne 27. 1. 2006 13:40, celkově upraveno 2
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 13:35

Skimpy píše:??? Nechapem preco na mna reagujes. Ja som sa pripojil do diskusie a na nikoho som nenarazal jednoducho som sa opytal ci su problemy aj s radou Ferrari.... Necapem preco mi tu pises kolko stal tvoj notebook. notebook za 34 tis. je tesne nad low end. Low end je rada tych najlacnejsich notebookov. Tvoj notbook rozhodne nie je podla ceny high end.
Mam vsak dojem ze to je vlastne jedno...Podstatne bolo sa pochvalit cenou svojho ntb ze? Teda aspon mne nic ine nenapad kedze si mi spontanne napisal bez akejkolvek poziadavky kolko si zaplatil za svoj notebook...

Este raz moja otazka:

Problemy spominane v tejto diskusii sa vyskytuju aj pri vyssich modelovych radach ako Acer Ferrari?


[b]Podle tebe je notebook za 31ti kč Lowend???? /b]

Mám Asus M6A mě osobně tento NB nepřipadá jako Lowend. Nebo snad podle tebe má Lowend : AlMg šasi (to nema ani Acer Ferrari). Kromě toho má samozřejmě obal z plastu obsahující 30% uhlíkových vláken. Je to centrino s procesorem 1,7 P-M, 512 DDR2, 60GB disk 5400 ot. Baterie 4-5 hodin=vysoká míra mobility. Zatím žádný problém.
Tohle mi nepřipadá jako Lowend. /quote]

Tohle mi pripada ako neschopnost rozlisit medzi slovnym spojenim "je low end" a "je tesne nad low end" (co mimochodom znamena teda aspon medzi normalnymi ludmi ze to nie je low end ale je to zaciatok (cenovo) strednej triedy)
Okrem toho mi to pripada ako nutnost pochvalit sa a to dokonca do podrobnosti ako aj ten vyssie spomenuty cloviecik.... Vobec ma nezaujima ze mas Asus a uz vobec by som nemeral kvalitu notebooku jeho obalom. Mozem ti povedat desat omnoho lepsich a drahsich ntb ktore maju plastove sasi.

Este niaka nezazivna zbytocna otazka?

Jezis ludia ja sa pytam ake ma kto skusenosti s Acer Ferrari 4002WLMi
Mna nezaujima ake mate notebooky a kolko stali. A uz vobec sa nemam chut bavit s niekym kto nedokaze rozlisit rozdiel medzi "je low end" a "je tesne nad low end".
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků