notebooky Prestigio

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod goes12 23. 9. 2005 10:46

Jarous: super, to jsem chtel vedet, bo jsem uz stresoval, co s tim furt je, zda se to neprehriva, ale zatim spokojenost. Vykon je velmi solidni a take jsem vybiral z portfolia Dell, HP, IBM, Asus a zvolil Prestigio, pozitivni zkusenosti s nim maji vsichni, ktere znam a vim, ze ho vlastni.

Tak uvidime jak pujde cas. Kazdopadne ja mel k nemu 2 roky + 800 za treti rok zaruky.
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Honza C. 23. 9. 2005 11:10

Vážení dovolte mi abych přidal taky kousek sousta do diskuze. Jsem student a myslim ze ne kazdy mlady clovek ma tolik peniz aby platil "znacku". Ja osobne mam PRESTIGIO 157 více jak mesic a nemuzu si vynachvalit.V im ze nic neni dokonale a vse ma sve chyby,ale i tak se pokusim o nastin meho rozhodovani.

Zhruba mesic jsem surfoval a surfoval a cetl o NBcích s tim ze mam max. 32tis na Notebooka(pozdejc sem si privydal na dalsi hracicky).clovek si rekne koupim si ten kterej bude takhle stat a bude maximalne nadupanej. Jenze... procesor,grafika (pro me fcelku dulezita) neni vse.

Nakonec jsem za 36 ooo kč poridil tuto konfiguraci : (avsak po dlouhem usili)

P-M 1,6GHz, 1GB RAM, ATI Radeon 9700 64 MB, výdrž baterie 9 hodin (při použití náhradní baterie),6OGB HDD,DVD+-RW,
rozliseni 1400x1050 (vhodne na office apod), zv. karta Audigy 2 ZS for NB, brašna + ostatní periferie stejné jako psali kolegové přede mnou (porty,atd..)

Tedy za malo penez hodne muziky.Low end se mi to nezda.Zkuste srovnávací testu v 3D Marku (poměr cena/výkon) Ano neni to ferrari mezi NB,ale myslim ze zmetky ma kazda znacka,navic vadny pixely se daj pdle meho odhalit pri koupi a zaruka je o rok delsi oproti HP.a servis po cele CR.

Je pravda ze zakladni konfiguraci sem nasel podobnou i u HP za stejnou cenu, jenze.. vydrz baterie "pár" hodin a jako grafik mi silne vadil úhel pohledu a nízké rozlišení.(Preci jenom mi to obcas neda jen tak si pohrat na kolejich s grafikou) To byla jedina vec ktera me odradila pri koupi,ano novejsi modely uz na tom jsou asi trochu jinak.. Navic se mi libi ceny levnych komponent, pamet 512 za 17OOkč+náhradní baterie 1900kč..Možná někdo namítne kvalitu,ale jakou?Vše funguje tak jak má.Takze myslet na budoucnost taky není od věci.

Jediné mínus vidím v konstrukci - prohýbavé víko..Jenže... jakej student si bude házet nebo hrát s NB za X tisíc,ja osobně jsem na něj extra opatrnej..poškrábání?když není člověk hulvát :) k ničemu podobnému dojít nemusí. A pravdou je ze kazdymu muze spadnout a potom se uz na konstrukci clovek diva a modlí se ,ale myslim ze me osobne nikdy nespadne :)

Nechci tu chválit svou značku,třeba mě zítra potká problém a poběžim do servisu,ale já osobně vidím v Prestigiu velkej potencial...a taky mam treba stesti ze ja (doufam) nevlastnim zmetka,takže doufám že ti to trochu pomůže při výběru a nebudes hledět jen na značku, tot vse...
Honza C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza C. 23. 9. 2005 11:22

Jeste v kratkosti dodam - příjemný design, nízká váha a kompaktní v rozměry. A oprava : výdrž baterie samozřejmě "až" 9 hodin.
Honza C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 23. 9. 2005 11:44

panove, kdyz jsme u te vydrze, nevite jak sys traji udelat, at to neukazuje procenta nabiti, ale cas do vybiti?
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 23. 9. 2005 22:46

Honza C. píše:.. vydrz baterie "pár" hodin a jako grafik mi silne vadil úhel pohledu a nízké rozlišení.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza C. 24. 9. 2005 10:46

Me se nezda ze by mel spatne barvy,jas,atd... Par let uz s grafikou pracuju a kdyz porovnam tenhle TFT displej s LCD monitorem co mam,jde o minimalni rozdily
Honza C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wuf 24. 9. 2005 10:50

Mno, nevim pokud jste opravdu "grafik" tak tezko budete pouzivat notebook nebo LCD, ale spise sahnete po CRT (nejakem kvalitnim), precijenom podani barev na LCD (hlavne cerne) je dost omezujici. Takze tyhle argumenty bych nebral vubec v potaz,
wuf
Junior

Odeslat příspěvekod Honza C. 24. 9. 2005 15:15

To je snad jasne :D viz muj text ..(Preci jenom mi to obcas neda jen tak si pohrat na kolejich s grafikou)
Honza C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 24. 9. 2005 22:02

Honza C. píše:Me se nezda ze by mel spatne barvy,jas,atd... Par let uz s grafikou pracuju a kdyz porovnam tenhle TFT displej s LCD monitorem co mam,jde o minimalni rozdily
Jo, to ja se grafikou taky zabivam - vlastne treba prave ted pisu tenhle prispevek na 21" monitoru od Silicon Graphics. Jako mimo to, obcas delam i na laptopu s docela kvalitnim displejem od Toshiby a jako ani tam se ten displej neda s klasickym CRT proste vubec srovnavat. Jako vzhledem k tomu s kolika notebookama se setkavam, tak muzu prohlasit, ze p157 mel jeden z nejhorsich displeju co jsem kdy videl (a to ne, ze bych si bral predsudky kvuli tem vadnym pixelum :-)).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza C. 25. 9. 2005 00:06

Jasne, ano,v praci jsem delal na klasickem CRT monitoru,doma mam nejaky starsi LCD,takze porovnani je...ale ne plnohodnotne :) A co se tyce ostatnich NB,se mi zdal za ty penize proste vice nez v pohode. BTW videl jsem dost displeju,(pracoval sem v obchode s elektronikou) i za 4O a vic tisic a neprislo mi to nejak extra uchvatne...Ono taky hodnotit NB a vubec pocitace kdyz nejsou poradne nastaveny se mi nezda moc objektivni ;) Ale musim se priznat ze fajn displej maj fujitsu siemens,jenze grafika nebyla na vrcholu priorit,takze tohle kriterium nebylo jediny...holt money no :)
Honza C.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 2. 10. 2005 20:34

Panove, jakou mate vydrz na baterky u modelu 1570 ? Ja mam tak 3 hodky max s jasem LCD naplno a pri kancelarske praci + net. Nejak malo se mi to zda.
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Liu 2. 10. 2005 22:12

wuf píše:Mno, nevim pokud jste opravdu "grafik" tak tezko budete pouzivat notebook nebo LCD, ale spise sahnete po CRT (nejakem kvalitnim), precijenom podani barev na LCD (hlavne cerne) je dost omezujici. Takze tyhle argumenty bych nebral vubec v potaz,

Nie je cierna,ako cierna... X-Black screen ;)
Liu
Mírně pokročilý

Předchozí stránka