Váš názor na notasy HP

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod xTork 23. 9. 2005 13:58

zajímal by me vas nazor na notebooky HP. Kupovali ste je nekdo nedavno? Co rikate na display na kterej se casto stezujou....

... diky za kazdej postreh :lol:
xTork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 23. 9. 2005 14:08

Zkus se podivat sem tady se probira kvalita HP
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=9554&highlight=
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xTork 23. 9. 2005 14:12

.. joooo to sem cet.. naky novy nazora? nic? zajimaly by me skusenosti majitelu... uzivatelu... chci koupit verzi s Turionem.... jeste jednou diiiiky :P
xTork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod helmich 23. 9. 2005 14:31

Podle mě je konstrukce tohoto noteboku velmi vydařená ohledně toho procesoru od AMD myslím si že má větší spotřebu než Intel ale pokud někdo nepožaduje výdrž 4.5 a spokojí se 3.5 tak je to dobrá volba.Výhoda tohodle noteboku je nižší cena oproti Centrinu .
helmich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xTork 23. 9. 2005 14:34

hm.. a co display... nekdo se stezoval, ze je min kontrastni.... vydel sem ho, no nemam moc moznost porovnavat... co na to odbornici... :)
xTork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eross 23. 9. 2005 14:56

-display treba len nastavit nic viac a bude ok...
-vacsinou su v zakladnom nastaveni nastavene
-co sa tyka prevedenia HP stoji zato-ziadne plasty ako pri Acer....
-s AMD procesorom by som asi nekupoval-mam pocit ze HP je stymi amdckami trochu pozadu-co sa tyka intelu je to jeho parketa a ma snimi dlhodobe skusenosti...
-nemozem porovnavat tichost/hlucnost u HP s AMD a Intelom ale urcite sa nebudem mylit ked poviem ze Intel to ma lepsie spravene a nepocut ho, ako mozno pri AMD (mam na mysli chladenie-vetrak)..
-neviem ale ako tak rozmyslam mslim si ze AMD je stvoreny pre desktop a INtel desktop ale aj notebook (to je taka myslienka-mozno uz stara/mozno je to blbost neviem tak ma napadlo)
-osobne mi ani nesedi mat od HPcka notebook s AMD...
-nedavno som kupoval HP nx8220 s intelom a keby som mal opat kupovat taktiez kupim Intel co sa tyka HP....
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 23. 9. 2005 15:12

xTork píše:hm.. a co display... nekdo se stezoval, ze je min kontrastni.... vydel sem ho, no nemam moc moznost porovnavat... co na to odbornici... :)

Mám nx 5000, displej v pohodě, teda spoň v místnosti, občas dokonce musím kontrast snížit. Venku na sluníčku na něm toho moc vidět opravdu není, ale nevím, jak jsou na tom jiné notebooky...
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod xTork 23. 9. 2005 15:24

diky za reakce... planuju koupit turiona T-28 takze mobilni AMD
je to novy a prej tichy model 6125
v sestave
1.6 GHz
60 GB disk 5400 ot
WI-Fi
X300 sdilena do 128
čtecka karet, čtečka "prstu" :roll:
3x USB
S-video

za 30000,- SKK
xTork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xTork 23. 9. 2005 16:16

haloooo.. mate nekdo 6125tku doma?
xTork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 23. 9. 2005 17:51

HP je dobra znacka

6125 ma doma jeden chalan - nedavno som to tu to s nim riesil v inom threade
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod ladineks 23. 9. 2005 18:43

Já ho mám doma (HP nx 6125), zatím tedy jen necelý týden, ale zatím max. spokojenost, už jsem tady psal, je tichý, nehřeje se (pokud nehraješ nějaké náročné hry) a má spoustu věcí okolo, hodně portů, celkem slušný software a hlavně vypadá a zatím se i chová velice pevně (takže žádné vrzání, víko pěkně dolehá na klávejdu a navíc má takové dva molitánky, takže i dobře tlumí a není obtisklá klávesnice na monitoru. Fakt super, stál 25 tis. Kc bez dph.
ladineks
Junior

Odeslat příspěvekod benco 23. 9. 2005 21:27

Keby mal ten nb lepsiu graf kartu tak by som ho zobral tiez. Chcel som cosi lepsie na obcasne hry, pretoze kazdy si raz za cas rad zahra. Inac ten nb je podla mna dobra volba, a ak niekto povie, ze Turion nema na P-M, tak nema podla mna pravdu. A tie reci o tej vydrzi pri Centrine 4,5hod by som chcel vidiet. To su take udaje, ze zapnes komp a nechas ho na stole a nebudes s nim pomaly nic robit. Ja mam centrino (este sice "surova" baterka) ale ta hodnota 4,5hod sa mi moc nezda. Ine je ked ma napr IBM baterku cez 7000mAh, to je ina kategoria.
LOCK LOCK LOCK :o
benco
Junior

Odeslat příspěvekod vis9 28. 9. 2005 01:36

V práci máme HP Omnibook 3F. Už u třech prasklo víko na display a jeden rupnul vespodu. Podotýkám, že plastová součástka, kterou víko je, se neprodává a je nutná výměna celého displaye. Cena - 30 000,- Kč. To je cena opravy dle sevrisu HP. Nevím, jak ostatní řady notebooků HP, ale Omnibook mě zklamal. Alespoň tato série stojí za prd.
vis9
Kolemjdoucí