PDA a vsetko okolo - resp. k comu to(? ho) pouzivate?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod JIV 28. 9. 2005 18:40

nazdar, tak ma napadlo preco neinvestovat do PDA ale potom som nad tym premyslal a k comu mi to bude?..mam na mysli nieco lacnejsi asi do 8K.. k comu vsetkemu svoje pda pouzivate?
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 28. 9. 2005 19:08

mam Zire 71 ale teraz za tu cenu zozenies minimalne Zire 72 (Palm)
takze hry, prehravanie MP3, pisanie, poznamky, kontakty, fotenie momentiek a poznamok v skole ;)

osobne ale ak by som si kupoval PDA tak jednoznacne nieco mimo PalmOS lebo ten stoji vo vyvoji (skor zaspal :()...
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 28. 9. 2005 19:15

pozri, ja som kupil za 5 pouzity, a mam tam mp3 player, video, word, excel + taku cool calculacku, acces, poznamky´(aj ked to je dost na pr*el), slovnik, plany mesta, fotak (640x480) a plno softveru.

+++bonus:
O PDA A PC
preco by ma malo bavit pda? lebo ma bavi sediet, za compom. preco ma bavi sediet za compom - ma to neonudi ako nieco ine - istu dobu som za babral s elektrnikow, rozoberal radia, skladal obvody, ale som sa s tym s*al nanjvys 2 tyzdne potom som to os*al. a podobne je to aj s compom, kazdy mesiac menim gatem, raz sa se*em s phpeckom, raz s flashom, potom 3d grafikou, photoshopom, potom pride delhi, prave sa chystam na c++. to iste chcem robit s pda. viem ze nemam tolko moznosti, ale jedno je iste, mozem menit gate. to je to preco mam pda, chcem mat comp vzdy poruke, ide o to ze kedykolvek ked ma onudi jedna aplikacia stiahnem si druhu a budem sa s tym s*at jak debil.

// decried: zahviezdickovane nadavky, nabuduce sa prosim vyjadruj slusnejsie.
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod cache 28. 9. 2005 19:38

mapper: palm os prakticky skoncil. Ved aj nove treo je s wm2005.
http://zive.sk/h/Spravy/AR.asp?ARI=114387

Ja pouzivam pda na: mp3, filmy, hranie, citanie knih, trocha organizacie casu a kontaktov (ale len trocha) a poznamky (textove aj hlasove), stahujem si do nho pocasie a este nejake drobnosti.

Pocitaj s tym, ze pda nieje na ziadnu serioznu pracu. Vazne je to len organizer a ake-take zabavne centrum (su tam hry ako Age of Empires, Transport Tycoon, Civilizacia, pracuje sa na Hereoes of M&M, atd..)

Ja som kupil za lacne peniaze pouzivane pda so systemom PPC2002 (aj to je riesenie ak ti dostacuje starsie a slabsie - je to podstatne lacnejsie), dnes sa predavaju s WM2003/WM2003SE, ale ked kupit nove, tak by som na tvojom mieste pockal a do pol roka budu v predaji zariadenia s WM2005 (uz teraz je 2002 prakticky nepodporovane, zacina byt zvykom ze cerstve aplikacie vyzaduju WM2003SE a upgrade systemu nieje banalita a nie vzdy ide - napr. na mojom nejde).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saker 28. 9. 2005 19:46

Ja som mal Sony Clie, vyklapacie s fotacikom.
Pouzival som ho hlavne na poznamky, pripomienky. Vedel otvorit Word, Excel aj PDF, akurat s lokalizaciou bol problem, ak ju chcel clovek zadarmo. Tiez prehraval mp3, mal tam pamatovu kartu. Nejaky hry sa tiez nasli. Dobra bola tiez funkcia rano ho dat do kolisky a z netu si stiahnut oblubene stranky a potom si ich po ceste citat.

Nakoniec som ho ale predal a kupil notebook a mp3 player. PDA je na mp3 prilis velke, aspon pre mna, a na plnohodnotnu pracu zase prilis male.
Svoje uplatnenie si ale urcite najde, musis si len zvazit, ci prave u teba....
Na pripomienky dnes uz staci aj trosku lepsi mobil, na plnohodnotnu pracu treba notebook a na mp3 je najpraktickejsi player.
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 9. 2005 19:56

Já osobně mám ASUS A716, naprostá spokojenost...

Ale jukni na http://www.ce4you.cz je tam mraky recenzí, bazar a i lidi, co Ti poradí.... :)
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior

Odeslat příspěvekod cache 28. 9. 2005 19:56

Ked uz si spomenul notebook vs pda - jedna z veci preco som sa rozhodol pre pda a nie pre notebook (okrem ceny a velkosti) je, ze notebook ti nevydrzi takmer 8 hodin na baterky, takze napr pozeranie filmu pocas cesty vlakom je uplna nadhera (samo ze ten film si treba predpripravit).
Jo a kedze mam doma pc, v praci pc, tak nemusim sediet "za pc" a pracovat vsade kam sa pohnem, cize notebook je pre mna pase :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 28. 9. 2005 20:11

hmm no vyzerato tak ze si ho asi kupim ale asi az ked budem studovat na vyske...a to je az za 3roky takze este budem setrit...
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 28. 9. 2005 20:13

sak dovtedy budu asi aj lepsie ;)
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 1. 10. 2005 13:28

si kup teraz lacny pda a na vyske, notebook, pda nie je na pracu, studium ale na zabavu, na vysku si kup radsej notebook.
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod Eross 1. 10. 2005 16:08

-moj nazor na PDA je asi taky,ze to je hracka pre dospelych co nemaju robit len sa bavkat....
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod majkovajko 1. 10. 2005 21:20

ja mam notas aj pda......pda je nahoodu super vec....samozrejme na filmy, hranie a hlavne sudium mam notas, ale zabit cestu vo vlaku domov pocuvanim mp3, ci kuknutim zopar dielov simpsonovcov, alebo hranim hier je ovela lepsie ako kukat von oknom na trat ktoru poznas aj poslepiacky........nezamenitelna je tiez kalkulacka , notes, diar, kalendar, skolsky rozvrh hned po ruke,.....nemusis nosit trisko papierikov a pero na pripadnu rychlu poznamku ci zoznam nakupu a pod......kdo tvrdi ze pda je zbytocna hracka ma bud dobru pamat...alebo je neschopny usetrist si nan par litrikov./starsi slusny tungsten E ktory mam aj ja zozenies za 3/
majkovajko
Junior

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 2. 10. 2005 10:27

majkovajko - s tymto plne suhlasim :) zalezi ako je clovek zvyknuty - zaobides sa aj bez toho ale ak to vies pouzivat poriadne tak si tym aj velmi pomozes a ulahcis a sprijemnis den :)
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 2. 10. 2005 11:23

souhlas... šetřím na pda, už jenom kvůli tomu, že mě nabaví fur sebou tahat těžký diář... ale já se podívám po nějakém bazarovém, velmi levném.. mě vlastně stačí jen ten diář, na hudbu mám MD.
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ladin2 18. 10. 2005 21:26

kde jste na to přišli že pda není na práci?? je naprosto idealní pro práci v terénu a kde je notebook těžkým závažím a pro řemeslníky naprosto ideální věcička jenom mít k tomu vhodne softverové vybavení a je to a navíc fa Sunnysoft ktomu dodáva soft prostřednictvím internetu a organizuje jej a jmenujeje m-agent .jenom ho neumíte řádně využít potenciálu pda který poskytuje ale to se dá říct i o mobilech zdarec ladin2
ladin2
Junior

Další stránka