Intel Celeron M 370 1,5 GHz vs Semprom 3000+

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod cernakus 2. 10. 2005 13:42

mapper:
nevidím v tom problém. Většina autorizovaných servisů by to za "malý" poplate(tak 2000Kč) mohla vyměnit. Je to furt levnější než nový NB. Ostatně, protože jsem si koupil Aspire 3023 na hry a vadí mi ta malá cache, tak už jen čekám, kdy přijde 25W turion na trh a vyzkouším, jak jsou acerovy servisy ochotné.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xoj 8. 10. 2005 19:06

//edit 5.7.2006
64bitovou podporu zrejme dosud nema. V dobe psani puvodniho prispevku (8.10.2005) mnoho eshopu inzerovalo netebooky Sempron64b. a ja podlehl.
Omlouvam se vsem za nepodlozene informace

I Sempron muze byt 64 bit. Uvazoval jsem o ASUSu kde nektere modely obsahuji uz 64 bitovy Sempron. Nakonec mam HP nx6125 procesor 95% kancelarske prace provadi na frekvenci 800 MHz pri pasivnim chlazeni. Myslim si ze Sempron ma mirne navrch nad Celeronem na rozdil Pentii M ktere vedou nad Turionem
Naposledy upravil xoj dne 5. 7. 2006 21:12, celkově upraveno 1
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 2. 7. 2006 17:24

Ozivujem to sice po dost dlhej dobe, ale ako je to teda?
V segmente entry notebookov (t.j. uplne najlacnejsie s chipsetmi ala sis), ktory je vykonnejsi v surovych vypoctoch (napr. pakovanie multimedii)?
Celeron M 1.7 alebo Mobile Sempron 3100+?
Zameranie notasu by malo byt:
- browsenie
- programovanie
- pozeranie filmov
- kopirovanie dvd/audio cd (tu su tie "surove" vypocty)

Hranie uplne minimalne, to len obcas take ze Diablo 2 po sieti alebo podobne "vykopavky", ktore behavali aj na pentiu 233 s TNT2..
Vsade sa viac-menej hovori, ze "AMD na hry, Intel na vypocty". Je to pravda?
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 3. 7. 2006 14:42

Hmm.. Vazne nikto nevie povedat?
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 3. 7. 2006 14:56

Mno ja bych bral Celerona, mam prakticky to same co pises na zacatku, Intel 852GME a Celeron M 1.5 Ghz. Musim rict, ze notebook je hodne rychly, co se prace v systemu tyce tak je mnohem rychlejsi nez muj stolni XP2600+, na hry samozrejme nestiha, ale OpenTTD fici jako drak. :D
drnoha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 3. 7. 2006 14:59

Ja som nepisal to prve, cely thread je pomerne stary, ale kedze sa jedna o takmer identicku temu, nechcel som zakladat novy..
To ze su mobilne cpu na beznu pracu pomerne rychle (urcite rychlejsie ako starucky duron 1800) viem, len som chcel vediet realne skusenosti s pakovanim..
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wojta 3. 7. 2006 15:53

KineCZek píše:Mno a Sempronovy notebook bude zrejme o neco tezsi kvuli chladici, dost mozna i malicko hlucnejsi ( to VSE zalezi na tom, jak moc (ne)dobre se podarilo vyrobci zvladnout vnitrni usporadani notebooku ) a na baterie vydrzi bezet urcite o takovou tretinu kratsi cas, oproti podobne vybavenemu notebooku s Celeronem.

No nevím, myslím, že rozdíl ve výdrži je jen velmi malý. Mám NB s ATI X700 (velký žrout) a Mobile Sempronem 3000+ a v pohodě dá při kancelářské práci 3h. Ovšem Sempron se umí podtaktovat a Celeron M ne a ta grafika se umí podtaktovat také.
A taky to závisí na kapacitě baterky. Ten můj NB má 4400mAh. Některé NB však mají jen 2200mAh. A to vydrží tak jen 1h.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 3. 7. 2006 15:57

Pani prosim, neodpovedajte na pol roka staru diskusiu..
Tusim som si mal zalozit vlastne vlakno, ale to by mi bolo asi zase locknute ze uz tu take je..
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 3. 7. 2006 16:19

xoj píše:I Sempron muze byt 64 bit. Uvazoval jsem o ASUSu kde nektere modely obsahuji uz 64 bitovy Sempron. Nakonec mam HP nx6125 procesor 95% kancelarske prace provadi na frekvenci 800 MHz pri pasivnim chlazeni. Myslim si ze Sempron ma mirne navrch nad Celeronem na rozdil Pentii M ktere vedou nad Turionem

Nechtel bych te podezirat ze lzi, tak prosim hod link. Neco takoveho jsem zatim nevidel ... ale jestli se pletu, bude to jenom prijemne :)

edit. Myslim ten 64bit Sempron ...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 4. 7. 2006 05:36

Vše jednou začíná. I když je možná jediný. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32610
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 4. 7. 2006 08:58

To bych chtěl vidět, na CZC píšou v popisech často dost nesmysly. Osobně jsem tedy ještě neslyšel o tom, že by podporoval 64-bitové instrukce.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xoj 5. 7. 2006 21:14

//edit 5.7.2006
64bitovou podporu zrejme dosud nema. V dobe psani puvodniho prispevku (8.10.2005) mnoho eshopu inzerovalo netebooky Sempron64b. a ja podlehl.
Omlouvam se vsem za nepodlozene informace
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 10. 7. 2006 12:58

Vim, ze je to trochu OT, ale nevite nekdo, jak je na tom s vyhrevnosti ten novy Celeron M 410 (myslim 1,46Ghz, 65nm)(napr. HP nx7400) ?
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bara Vlkova 12. 7. 2006 09:03

KAmarád si koupil tento s AMD a moc spokojenej:

//edit C.: Odstraneny reklamny link.
Bara Vlkova
Kolemjdoucí

Předchozí stránka