Mate tu niekto skusenosti s nb LIBRA?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod rokovic 2. 10. 2005 14:51

Zdravim, odhodlal som sa ku kupe booku, ale mam maly problem s rozhodovanim. Povodne som sa rozhodol pre ACER Aspire 3022LMi, ale vsade pocuvam negativne reakcie na tuto znacku. V cennikoch som si vsimol nb LIBRA Inspire so slusnym vykonom za prijatelne ceny, ale v praxi som sa s tymito nb nestretol. Mate s nimi niekto skusenosti?
rokovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 2. 10. 2005 14:57

Niektore sasi su totozne ako u UMAXu - povodom od Mitacu (Libra ma od nich vsetky sasi).

Celkovo nic moc; proste klasicke zelezo bez akejkolvek pridanej hodnoty. Dizajn posoby dost lacno (resp. sa snazi vyzerat drahsie, ale nedari sa mu to - prilis leskly, lacno vyzerajuci povrch), rozlozenie portov dost biedne. Obaval by som sa aj DVD mechaniky a kvality prevedenia.

Btw., ak uvedies model, mozno ti tu niekto poradi totozny model predavany pod inou znackou, jeho recenzie atd...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rokovic 2. 10. 2005 15:09

Diky a nemas skusenosti s fyzickou tohto booku(panty LCD,...)?

Tak tie parametre:
LIBRA Inspire 9100c>>>15.4 " WXGA TFT ( 1280x800 ) 16:10, Centrino Intel Pentium-M 725 (1.6 GHz, 2 MB Cache), i855PM, ATI Radeon 9700 128 DDRAM, 512MB DDRAM (2x256), 60 GB HDD, DVD/RW Dual napalovačka, Fax/Modem 56Kb, Wireless LAN 802.11g, LAN 10/100, Zvuk. karta, 3xUSB2.0, VGA, TV-Out, IEEE 1394, S/PDIF, Čítačka kariet 4-in-1 (xD,MS, SM, SD), CardBus PCMCIA , Subwoofer, Li-ion batéria

Cenovo vychadza okolo 40000Sk t. j. tak moja hranica. Zaujimalo by ma ci niekto nema svoje skusenosti so servisom.
rokovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 2. 10. 2005 16:18

Libra NB vyraba aj Arima (zabudol som).

Skusenosti nemam a pravdu povediac ani nechcem mat. Okrem toho je toto stare Centrino a dost okresane. Ale ak chces, tak ho zober.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod suah 2. 10. 2005 16:33

Tiez by som sa radsej pozrel po novsom type centrina (PM 7x0), aj ten chipset je dost stary, lepsia bude deviatkova rada (i9xx).
Ja by som videl Libru na urovni Aceru, takze ak sa ti nepaci Acer, tazko sa uspokojis s Librou...
suah
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rokovic 2. 10. 2005 17:28

Za tu cenu to ale nie je zle(a toho sa prave bojim). Napada vas nejaky book podobneho vykonu za tuto cenu?
rokovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 2. 10. 2005 17:47

Neporadim.

Ked ma NB so zhruba rovnakou konfiguraciou, vacsina stoji zhruba rovnako, niektore o 10-30% menej a ine o 10-30% viac, tak si treba polozit 2 otazky:
1, Preco su tie drahe notebooky tak drahe?
2, Preco su tie lacne notebooky tak lacne?

Odpovede:
1, Maju nieco navyse - kovove sasi, servis on-site, zarucena dostupnost rovnakych konfiguracii po urcitu dobu atd.

2, Niekde sa muselo setrit. Kedze vacsina notebookov stoji x, tak to x mozeme brat ako priemerna cena pri priemernych nakladoch a priemernych konkurencnych marzach. Ak je vsak ta cena vyrazne nizsia ako to x, tak sa tam niekde musi setrit.
Na marziach to nebude - kazdy chce predsa zit. Predajca chce mat svojich 10%, distributor svojich 5%, dopravca chce svojich 10000 korun, vyrobca tiez chce mat nejaku marzu atd. Potom je tu marketing - avsak velke firmy predaju tolko NB, ze naklady na ich reklamu sa "roztopia" v zlavach za obrovske odbery a vysoky obrat, takze cojaviem 1 000 000 korun za reklamu nemusia rozdelit medzi 10 000 NB, ale 500 000 NB.

Ostava teda jedine - kvalita NB. Neda sa tam teda plast s odolnostou 100, ale len 80. Neda sa tam pamat s 533MHz, ale len s 400 Mhz. Neda sa tam displej s priemernym poctom vadnych pixelov 2, ale 4. Na ergonomiu sa prilis nehladi (testy a vyvoj stoja peniaze), proste sa to nejako zlata, aby to slo. Nieco ako hypermarketove vyrobky (pozri si Tatranky a TESCO Horalky. Navonok rovnake, ale zlozenim odlisne - TESCO ma o 10-20% menej hodnotnych surovin a o tolko percent viacej "plnicov miesta").
Okrem toho LIBRA o par mesiacov skonci, pravdepodobne ju preberie LEVI/BGS Distribution. So servisom to teda moze byt dost vesele (predajca sa nepotesi...).

Ak sa teda nechces popalit, tak musis z poziadaviek rapidne ubrat. Libra NB su totiz jednym z daleko najlacnejsich NB na nasom trhu. Ak trochu poznas svet IT, tak vedz, ze ti najlacnejsi nikdy neboli dobri - vid pripady ECS, ManLi, PcChips atd.

Ak by si si teda do desktopu dal nejaky vyrobok od tychto znaciek, tak potom teda chod do NB od Libry. Ak vsak mas voci tymto znackam odpor, tak potom musis ozeliet nejaky komponent (povacsine neintegrovanu graficku kartu; btw., terajsie Intel GMA900 ci ATI Xpress 200 su uzasne dobre karty).

Daj vediet, ako si sa rozhodol.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Liu 2. 10. 2005 22:09

Ja by som teda rozhodne uprednostnil Acer pred Librou,ak to ma byt v tej cenovej hladine.Na Libru som nepocul vela dobreho,ak sa mam priznat,v podstate nic.Takze na Libru by som si dal pozor.
Liu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lacir 3. 10. 2005 13:37

CeCo píše:Okrem toho LIBRA o par mesiacov skonci, pravdepodobne ju preberie LEVI/BGS Distribution.

Neprebralo Libru nahodou AAC Slovakia s.r.o?

Inac NB Libra a NB Brave su si celkom podobne, vsimli ste si to? Je to tym ze obe znacky montuju z tych istych sasi a motuju ich dokonca v rovnakej vyrobni, rovnaki ludia a pod rovnakou firmou - AAC. Co sa tych Brave tyka, tak to je absolutny crap. A kedze Libra ma blizko k Brave tak by som velmi do toho nesiel...
Ale inac su na tom desktopy Libra, tie su od Brave odlisne v caseoch, HW a SW vybave. Ale komponenty su od tych istych firiem ako u Brave (opat kvoli tomu ze sa obe znacky skladaju v jednej dielni -> ak by vas to zaujimalo tak vsetky Brave a Libra pre Slovensko sa skladaju v Bratislave-Petrzalke).

Asi taky je moj nazor na Libru. Ak by som si kupoval notebook, tak by som sa pozrel smerom na IBM, Asus alebo HP ( HPcko ma uz i9xx v modeloch za priaznivu cenu)
L
lacir
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 3. 10. 2005 15:53

Libra a Proca patrili pod holding AAC uz od zaciatku. Nedavno sa AAC prestahovala do priestorov patriacich Libre; nedavno vsak v CR bol AAC Holding kupeny tiez novovzniknutou alianciou Levi/BGS Distribution. Takze teraz je Libra i Proca defakto vlastnena BGSkom a Levi.

Libra a Brave - rovnaky zaklad; AAC nakupilo kamion sasi a rozdistribuovalo ich svojim znackam. Je to problem toho, ze firmy postupne kupovali mensie firmy, ale zachovali znacku. V CR ma AAC minimalne 3 znacky pre NB i PC, AT Comp tiez minimalne 3 atd., hoci to vyraba v podstate jedna a ta ista firma. Niektorym zakaznikom vsak tazko vysvetlis, ze NB Libra je taky isty ako NB Brave.
Brave ma napr. silnu hypermarketovu tradiciu; Libra je tak vselijako (v CR skoncili, u nas este bezia); LEO je v CR ludova znacka atd. BGS ma zasa svoje DigiPro, Levi Lynx (taka ceska ludovka) atd. - cize na jedneho predajcu mas 5 znaciek. Dobre, nie?

Kazdopadne od Libry prec. Mam skusenosti s ich montazou a nerad by som uz mal s akoukolvek zostavou od nich do cinenia (chybajuca teplovodiva pasta, zaujimava sprava kablov, komponenty podla toho, co je skladom - niekde doska AsRock, inde ASUS atd.).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rokovic 9. 10. 2005 18:16

Tak som nakoniec prehodnotil svoje poziadavky a rozmyslam nad

asusom m6a http://www.notebookshop.sk/inshop/scrip ... temId=3757

a ibm R52 http://www.notebookshop.sk/inshop/scrip ... temID=3949

Oba su za priblizne rovnaku cenu.
rokovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 9. 10. 2005 18:53

tezka volba...osobne fandim vic asusu, a tady by me asi zlakalo lepsi rozliseni displeje. ne ze bych se v NTB ale moc vyznal...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rokovic 9. 10. 2005 19:01

Pravda, je to tazke rozhodovanie. Oba z modelov maju svoje plus. U mna ale tiez zatial vedie asus(je tam aj brasna a myska gratis). :)
rokovic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 9. 10. 2005 19:07

bez si to notebooky nekam "osahat"... aspon budes mit nejaky "osobni" pocit.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod malcolmX 9. 10. 2005 19:25

Sam mam sice mj ThinkPad od IBM, ale z tech 2 vyse uvedenych bych si vybral Asus. Asusy mivaji kvalitni sasi i kvalitni displeje. Na 15" displej je navic rozliseni 1024x768 trochu malo. Pro Asus hovori i opticka mechanika, nizsi hmotnost a snad i vykonnejsi baterie. Nemluve o ctecce a vybave navic ...
malcolmX
Junior