Jak odstranit mrtvé pixely na LCD?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PT2 7. 11. 2005 10:33

Dobry den, prosim o radu, jak odstranit, pripadne reklamovat 2 mrtve pixely? Slysel jsem, ze existuji firmy, ktere odpali dalsi pixely a potom je mozne uplatnit reklamaci. Dekuji za rady

//adams: upraven název threadu.
PT2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 7. 11. 2005 10:43

-jediny zpusob jak odstranit v 99% pripadu vadne pixely je vymena
displeje
-pocet vadnych LCD od ktereho se urcuje jestli ti ho vymeni v zaruce, urcuje sam vyrobce(v nekterych pripadech muze i prodejce) a jsou i vyrobci(prodejci) kteri ti vymeni LCD ikdyz tam mas jen jeden vadny pixel
-Pokud bys chtel zarizeni poskodit umyslne a pak vydavat za vyrobni vadu a chtit penize tak to muze byt povazovano za podvod(coz je trestny cin), ale na druhou stranu nikdo te nebude za to stihat jen ti neuznaji reklamaci
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 7. 11. 2005 10:50

PT2 píše:Dobry den, prosim o radu, jak odstranit, pripadne reklamovat 2 mrtve pixely? Slysel jsem, ze existuji firmy, ktere odpali dalsi pixely a potom je mozne uplatnit reklamaci. Dekuji za rady


2 pixely snad nemozu vadit :-) lacne LCD je proste take :-)

tusim philips ma teraz akciu zaruka na LCD vadne pixle na 2 roky. takze ak chces bez vadnych, chod do toho
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 7. 11. 2005 11:47

puck píše:2 pixely snad nemozu vadit :-) lacne LCD je proste take :-)

tusim philips ma teraz akciu zaruka na LCD vadne pixle na 2 roky. takze ak chces bez vadnych, chod do toho


Jo, nemůžou. U zákazníka jsem viděl LCD (naštěstí ho koupil jinde), kde v prostředku trvale bíle svítil jediný pixel. Dělat bych v tom nemohl.
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeorgeJohnFish 7. 11. 2005 11:49

No s tím asi moc neuděláš, dneska má většina výrobců LCD normu 4 vadných bodů.
GeorgeJohnFish
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladiz 7. 11. 2005 11:50

Taky zalezi jaky vadny pixely a jaky vyrobce/prodejce. Napr. u beznych Asus notobooku pocitaj k vymene myslim 1 "svetly" pixel (naporad sviti nektera jeho slozka) nebo 3 cerne (nikdy se z nej nic nerozsviti). Takze treba 2 cerne pixely != duvod k reklamaci.
Ladiz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod croober 7. 11. 2005 13:04

Na kolik asi tak v průměru vyjde komplet výměna LCD u notebooku?
croober
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Calhoun 7. 11. 2005 13:11

PT2 píše:Dobry den, prosim o radu, jak odstranit, pripadne reklamovat 2 mrtve pixely? Slysel jsem, ze existuji firmy, ktere odpali dalsi pixely a potom je mozne uplatnit reklamaci. Dekuji za rady


Kazdy vyrobce ma sve podminky pro reklamaci. Mrtve pixely nejsou podle vyrobcu vada ale vlastnost a pouze vyrobce si urcuje podminky kdy a jak je mozne reklamovat.

Neni problem si dalsi pixely poskodit ale pozor - velmi snadno tak muzes prijit trvale o zaruku!

Pokud Ti vadne pixely vadi tak za a) nemas kupovat LCD ale CRT, b) mas kupovat LCD u kterych je i jeden vadny pixel duvodem k reklamaci. U levnejsich LCD jsou proste problemy s pixely bezne (co taky cekat za ty prachy, ze ano?) a nema cenu to resit :? .
Calhoun
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tucniak 7. 11. 2005 15:49

nakoniec, zvyknut sa da na vsetko. aj ja mam na notebooku vadne 2 pixely hned vedla seba. zo zaciatku koniec sveta, teraz si to uz ani nevsimnem,
tucniak
Junior

Odeslat příspěvekod netrunner 7. 11. 2005 15:52

Ještě pozor, pletete si tu pojmy pixel a bod. Co se týče LCD, tak se to počítá na vadné body (jeden pixel má 3 - R,G,B). Pokud máš tedy vadné dva celé pixely, je to 6 bodů, což už může být důvod k reklamaci.
Alespoň tak to bylo, když jsem si LCD kupoval já, pokud to je už jinak, prosím opravte mě.
Mimochodem, displeje s vadnými body musí být strašné šunty, já osobně mám LCD už cca 5 let od Relisys (tehdy 15" asi za 14k) a šlape furt v pohodě.
netrunner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 7. 11. 2005 15:56

Hele, nema nekdo zkusenost s temi LCD Philipsy rady B6 a P6??

Celkem mne tam laka ta zaruka 3 roky na 0 vadnych bodu.
Snazim se najit na ne nejake recenze a bud jsem slepy, nebo se tahle znacka nejak prehlizela..?? Dik
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 7. 11. 2005 15:57

Tady jsou napr. podminky u AOC i s podrobnym vysvetlenim:

· Výroba LCD (TFT) displejů je velmi náročná, přičemž není vždy možné dosáhnout absolutní dokonalosti, tzn. vyrobit LCD displej, který by neměl jediný vadný bod.

· Monitory značky AOC jsou vyráběny podle normy ISO 13406-2 class II - tato norma hovoří (mimo jiné) o nefunkcních pixelech a sub-pixelech.
Norma specifikuje počet přípustných vadných bodů takto:
- přípustný počet vadných bodů na milion pixelů: 2
- přípustný počet vadných barev pixelů na milion pixelů: 5
- 2 světlé pixely (stále světlé)
- 2 tmavé pixely (stále tmavé)
- 5 nefunkčních sub-pixelů (stále světlých nebo tmavých).

· Pro ujasnění - jeden pixel se skládá ze tří sub-pixelů (červená, zelená, modrá)
To znamená, že pro LCD displeje AOC platí následující počty vadných bodů:

15“ – rozlišení 1024x768 (768 tisíc pixelů)
přípustné dva vadné body a čtyři vadné barvy.

17“ – rozlišení 1208x1024 (1310 tisíc pixelů)
přípustné tři vadné body a sedm vadných barev.


Obrázek
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Mike_ 7. 11. 2005 16:22

croober píše:Na kolik asi tak v průměru vyjde komplet výměna LCD u notebooku?o/quote]


Pri notebooku sa cena za vymenu LCD displeja (novy LCD + robota) blizi k cene komplet noveho notebooku.
_Mike_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladiz 7. 11. 2005 18:03

_Mike_ píše:Pri notebooku sa cena za vymenu LCD displeja (novy LCD + robota) blizi k cene komplet noveho notebooku.

Ale ne, ja myslim, ze "jen" k cene pulky nb :)
Ladiz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuf 8. 11. 2005 13:23

PT2 píše:Dobry den, prosim o radu, jak odstranit, pripadne reklamovat 2 mrtve pixely? Slysel jsem, ze existuji firmy, ktere odpali dalsi pixely a potom je mozne uplatnit reklamaci. Dekuji za rady

[i]//adams: upraven název threadu../i]


To je ale pekne zkurvena firma! Kazdopadne takovyhle "vychcanky" bych netoleroval. Oni mu to ale asi v servisu neuznaji...
wuf
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků