notebook procesor

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod wojta 23. 11. 2005 11:27

Jestli ten větrák běží už od spuštění, tak je to nějaké divné. U Aspire 3023WLMi mi začne na nejmenší rychlost běžet i při kancelářské práci s vnucenými 800Mhz na procesoru (ale není skoro slyšet a zahřívá se jen málo). Ale takový Halflife2 a je z toho vysavač a na levé části nb se skoro nedá udržet ruka.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sinux 23. 11. 2005 12:12

Ja mam Acer aspire 1355LC a musim rict, ze je to fakt kvalitni primotop na baterky. Doporucuju na vytapeni chat, kde neni elektrika. Jen ta baterka, ale vydrzi cca. 1 hodinu.
sinux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rb 23. 11. 2005 14:28

No akoze za tu cenu, co stoji Ferrari 4000 fakt uz mohli spravit to, aby sa ten ventilator dokazal vypnut...ked to dokazu lacnejsie modely, tak fakt nechapem...dufam, ze to vyriesia updatom firmware...ale ktovie kedy
rb
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 23. 11. 2005 14:46

..jo, větrák běží hned po spuštení resp. nedivil bych se, kdyby hned po spuštění fouknul a pak se po nějaký době třeba roztočil, ale tady jede konstatntní rychlostí hned od začátku. A to je podtaktovaný. Když mu naložím, přidává na otáčkách ..asi 3x, když je po zátěži, docela rychle sleze na tu původní rychlost, ale nikdy nevypíná :( Za 50 bez daně jsem čekal, že to bude lepší (i když výkonově ani vybavením si nemůžu stěžovat).
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rb 23. 11. 2005 14:50

Mam na to rovnaky nazor...a aj take iste skusenosti...
rb
Junior

Odeslat příspěvekod mobile 26. 11. 2005 20:43

Kdybys studoval, vedel bys jaka je vyhoda, ze ti notebook vydrzi 2 cviceni bez ohledu na to, zda v mistnosti jsou nebo nejsou zasuvky. Jedine Centrino
mobile
Junior

Odeslat příspěvekod petzed 26. 11. 2005 21:12

mobile píše:Kdybys studoval, vedel bys jaka je vyhoda, ze ti notebook vydrzi 2 cviceni bez ohledu na to, zda v mistnosti jsou nebo nejsou zasuvky. Jedine Centrino

OT:
A to ten nb mas na kazdym cviceni? Ja teda nevim, ale pokud se podivam na typky co si otevrou nb v hodine (prednasky,cvika), tak vsichni jsou stejne na netu nebo cumi na filmy, to pak je ta hodina uplne o nicem. Jo pokud to mas treba na programovani tak to je jina, ale zatim jsem nikoho jeste nevidel ze by na nb v hodine pracoval :wink:

Jinak u nas na FEKTu jsou zasuvky na kazdym rohu.
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod piit 26. 11. 2005 22:24

Tak bacha!!!
IBM R50,1.5 GHz, 1Gb RAM,-sada Centrino-Banias,ATI mobility 9000/32 MB RAM - Doom III ořezáno na texturách = no problem
IL-2 Sturmovik. Plné detaily rozlišení 1400/1050 = no problem.Využití systémové RAM při hrách až 800 MB a systém z ní stíhá krmit grafárnu /250 MHz procík-slabota vím, ale maká to s podivem bez prodlev či sekání. Takt pamětí si nepamatuji/

SW správa spotřeby a výkonu procíku = nastavení v BIOS složka POWER
max.výkon 1500 MHz = větráček šustí lehce pod nosem neustále - hry pro zábavu.
medium výkon 599 Mhz = větráček spíná a vypíná dle potřeby-práce s foto a DVD. Audio přehrávání, TV apod.
slow výkon 239 MHz = větráček nikdy nesepne. Ticho jako v kostele. Práce na netu a kancel. aplikace. IBM SW podpora = jedno kliknutí a ovladače jedou sami. Stažení,odinstalace starého a instalace nového....
Zatěžuji ho denně. Pracuji na něm v práci. Už dva roky ho nešetřím. Po utření vlhkých hadříkem je jako nový. Pravda klávesnice jsou vyleštěný, protože hodně píšu. A klape to jako u desktopový. OK??
Pánové máte k tomu co dodat s vašima Acer a Asus??? Výdrž baterka na kancel. aplikacích cca. 4hodiny. Na baterkách hry nehraju, protože mi to přijde ujetý.....čabas pánové.
piit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 26. 11. 2005 23:02

Na poli firemnich a mobilnich NTB jeste nema AMD sanci. Neznam model, ktery by prekonal Intelovske procesory na poli pracovniho nasazeni v terenu. Popravde bych rad vedel, kolik zdejsich pisatelu pouziva nejakou dobu NTB pro praci ci mobilni zarizeni, na ktere je nutno mit vzdy spoleh..

Az bude procesor AMD v NTB od firem jako IBM, Toshiba, Dell u mobilnich rad notebooku s vydrzi 5+ hodin pri hmotnosti do 2kg, zacnu uvazovat o tom, ze je smyslem uvazovat AMD.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Fisco 28. 11. 2005 21:24

Lukke píše:
sfuko píše:co znamena absencia 64 bitov?

Co asi... Že nepodporuje 64bitové operační systémy (Vista, WinXP-64bit).b/quote]

Tak jestli je Windows Vista 64-bit only system tak ste fakt nevim. Window Vista v pohode na Centrinu jede a jeste svizenji nez v pripade Turionu (mluvim o nejvyssich konfiguracich). 64bit jeste neni tak znatelne a v pripade notebooku jsem ozdil nepoznal uz vubec.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis obsahující nepovolenou reklamu.
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 28. 11. 2005 21:26

xoj píše:Zalezi predevsim na prioritach

podle spotreby: Centrino

podle ceny, cena/vykon: Sempron

podle budoucnosti(64bit): Turion

takze tady je kazda rada tezka kdyz nevime na co to bude?

Chcete rict, ze je Sempron vykonejsi nez Turion, jo??? Hmm to jste prvni co to tvrdi :D :D :D
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod Fisco 28. 11. 2005 21:34

vasek píše:Že by hastalaVista, baby nešly na 32bitech se mi zdá dost ulítlý. To by to nešlo nikomu... A pokud uvažuješ, že bys to dal do notebooku, tak ti na 100% rapidně klesne výdrž vzhledem k Vistím nárokům...
Volba je jasná - Pentium M a s Vistou si můžete víte co...
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod xoj 28. 11. 2005 22:24

ne tvrdim ze Sempron nebo Celeron podaji za mnohem mene penez skoro stejny vykon = lepsi pomer vykon a cena presne tak jak jsem napsal

Nebo mi chcete tvrdit ze kdyz je procesor 3x drazsi nez levnejsi model ze je 3x vykonejsi?
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fisco 28. 11. 2005 22:28

xoj píše:ne tvrdim ze Sempron nebo Celeron podaji za mnohem mene penez skoro stejny vykon = lepsi pomer vykon a cena presne tak jak jsem napsal

Nebo mi chcete tvrdit ze kdyz je procesor 3x drazsi nez levnejsi model ze je 3x vykonejsi?

Jo aha, tak to jsem spatne pochopil.
Fisco
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 3. 5. 2008 20:30

AMD Puma se představí koncem května http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... 9#comments
DevAstor
VIP uživatel

Předchozí stránka