HP nx6110;nereálné barvy, frekvence jen 60 Hz

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kelemenko 9. 1. 2006 10:15

zdravim prednedavnom som si kupil notas HP nx6110 a nepozdava sa mi kvalita grafickej karty pri normalnej cinnosti su farby nerealne tahaju oci je to len na 60MHz. neviete mi niekto poradit na aku frekvenciu sa da Čipová sada Mobile™ Intel® 910GML Express nastavit a ako lebo zatial mi to ide len na 60 a ponuka to ako jedinu moznost 60.

//adams: upraven název threadu. Prostudujte si, prosím, Tipy, jak napsat správný titulek
kelemenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cameltosis 9. 1. 2006 10:18

je to jedina moznost zobrazeni LCD. jestli se ti neco nezda na barvach, zkus spis reklamovat nebo se s tim smir. osobne mam zkusenosti s diplejem 6110dobry. ja mam nx8220 a vse v poradku.
60Hz je jedina frekvence ktera jde. jake mas rozliseni?
__Maďarský překlad slova WINDOWS__

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelemenko 9. 1. 2006 10:30

rozlisenie max 1024x768 ale ak porovnam farby s inym lcd 10 palcovym tak je tam diametralny rozdiel neviem ci je to na reklamaciu alebo nie
kelemenko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fotro 9. 1. 2006 10:34

NB mam od Vianoc, farby OK, vykon VGA primerany k CPU (celeron), mam model 536 - zatial ide na 100%
Fotro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 9. 1. 2006 11:25

aby som cosi uviedol na pravu mieru - notasy (LCD) maju LEN frekvenciu 60Hz ktora je im zodpovedajuca - vyssiu nepotrebuju (a taky notas som ani nevidel). krystalicke jadra sa natacaju cim sa tvoria farby... ked chces aby som Ta potesil tak aj moja X300 ma "iba" 60Hz ;)

co sa tyka nastavenia farieb tak to sa da opravit vo vlastnostiach grafiky (gama a podobne haluze) alebo pomocou farebnych profilov - skor by som to videl na zle nastavenie ako reklamaciu. spoluziak ma tento isty notas a nema nijak zazracny display ale na normalnu pracu a za tu cenu to staci. kontrast a svietivost mas mozno tiez nastavene nedostatocne vzhladom na svetelne podmienky okolia
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Obyvatel 9. 1. 2006 12:53

U tohoto nb je tusim nutne vypnout ClearType, protoze pouziva nejaky strasne hnusny displej ktery bude TN technologie a tak neumi zobrazit velkou paletu barev.
Obyvatel
Junior

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 9. 1. 2006 13:37

Clear type skodi vacsine notasov...
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod nrx 9. 1. 2006 18:47

nrx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koren 10. 1. 2006 12:29

Ja ho mam uz pul roku a zadny problem s displayem...
Bud vadny model nebo zkus ty barvy...
To dřív pojede čert na bruslích do práce...
RD rulez
Koren
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků