Notebook za 60000,-

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod NickTwisp 20. 1. 2006 02:00

Mám si vybrat notebook, strop 60 000,- a než budu hledat v nabídkách rád bych nějaký tip. Chci od něj maximum možného.
Dík
NickTwisp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 20. 1. 2006 02:13

A co ma byt to maximum mozne?

Skus upresnit pouzitie (na co, kde, co ma urcite mat, co nemusi mat, ocakavany vykon, vydrz atd.). Az potom sa da poradit.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mj23 20. 1. 2006 02:17

pozri cenniky znackovych vyrobcov a chybu nemozes urobit, za tie prachy je uz umenie kupit ***** :D
intel e2140@3.2ghz,TuniqueTower-120,GA P35C-DS3R, 4x1gb patriot@1033,Antec sonataIII,500Wantec earthwatts,Hitachi 80gb,Samsung spinpoint 320gb,Samsung f1 750Gb,Inno3d 8800Gt + Ac accelero s1 rev2,mx 518, Vista Premium sp1,Dell 15", Asus 22"
mj23
Junior

Odeslat příspěvekod NickTwisp 20. 1. 2006 02:24

Upresnim to takhle, mam strop, mam ho od zamestnavatele, na praci si prave mohu vybrat cokoli od ktereho koli výrobce, ja myslel spis nejaký specialitky nejaký napr. nejlepsi baterky, nejvetsi disky, nejvic pameti, nebo napr. skvely na video,
Chapete?
NickTwisp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 1. 2006 02:28

Při téhle ceně je asi nejdůležitější - mobilita ANO nebo NE. Pokud ANO, pak je třeba hledat do 2,5 Kg notebook a to už je snadný výběr.

Škoda, že si nemůžete počkat na DualCore notebooky:-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NickTwisp 20. 1. 2006 02:31

ale do ted jsem mel trikilovy a nemam pocit, ze bych potreboval lehci.
NickTwisp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzas 20. 1. 2006 07:20

Spíš kdyby jsi definoval o co Ti jde, o náhradu stolního pc, o mobilitu o design... Protože v téhle cenové kategorii si už můžeš vybrat zaměření. Otázka komponent není až tak důležitá, budou obdobné, ale je si třeba vybrat mezi Centrinem a Turion například. Jinak mám Asus V6V Centrino 2GHZ/1G RAR/80GHDD/DVDRW+-RAM/ a jsem s ním spokojen...
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 20. 1. 2006 09:47

Za tuhle cenu se dá už docela vybrat, DualCore mi líto není. Šel bych do něčeho s Centrinem, Turion jedine MT, míň topí. Asus dělá hezký stroje, má to hořčíkový rámy v týhle kategorii, asi bych chtěl 7200RPMdisk, i když ta jeho 2x větší spotřeba asi nevyrovná o 25% větší výkon než 5400RPM disk. Z hlediska servisu bych šel asi do Dellu, přece jen NextBusinessDay u zákazníka a 3letá záruka je v dnešní době nadstandard.
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joudax 20. 1. 2006 09:49

Podivej se na apple.cz, tauer.cz na ceny ntb od apple, vysoky vykon, MAC OS X, stabilita, dlouha vydrz. Nenech se zmast frekvenci cpu ppc, je to RISC architektura, tzn. cca. 1.5 - 2x a jsi na vykonu pc s x86. Novej mac book ma jiz intel dual core cpu.
joudax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes12 20. 1. 2006 10:06

joudax píše:Podivej se na apple.cz, tauer.cz na ceny ntb od apple, vysoky vykon, MAC OS X, stabilita, dlouha vydrz. Nenech se zmast frekvenci cpu ppc, je to RISC architektura, tzn. cca. 1.5 - 2x a jsi na vykonu pc s x86. Novej mac book ma jiz intel dual core cpu.

To ovsem zalezi, co dotycny dela. Ja mel taky ibooka, jenze moje prace je z 99% na webu a v dane webo aplikaci, ktera bezi pouze pod IE a nikde jinde. Takze jsem to z pocatku resil pres VirutalPC, jenze ta prace byla tak neefektivni, caste pady, nestabilita, pomalost, ze jsem nakonec ibook vymenil za x86, takze bych moc neriskoval s timto. Jinak souhlas, dobre stroje, ale jak pro koho...
goes12
Junior

Odeslat příspěvekod Mokr 20. 1. 2006 10:15

Ahoj ja mam na CAD aplikace
HP Nw 8240

hodne slusne...
lehle 2,8 kg
2,13 ghz
1 gb RAM
60 gb HDD s 7200 otackami
Ati mobility FireGL 5000
display az 1920x1400 super svitivost..

sice asi ta cena je jinde... ale je to super notebook mohu jen doporucit pokud potrebujete opravdovy mobilni stroj

3d mark03 6600 bodu
3dmark05 2300 bodu
Mokr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joudax 20. 1. 2006 11:11

No, ale upresni, ze se jednalo o pady toho emulatoru Virtual Pc a ne MAC OS X, protoze neverim tomu, ze OS X pada (sam mam iMac G5). Pokud chces delat grafiku (gimp, photoshop nebo vektrovou), strihat video, delat do muziky (sequencery), programovat php, mysql, apache, pak je OS X mnohem lepsi volba nez Windows (je to unix). Mac proste funguje. Ano, pokud jsi vazan na aplikaci, ktera neni pro Mac OS X, je lepsi stroj s windows, ale osobne bych je u takhle draheho stroje asi neprekousnul. Zvykl jsem si na MAC a nemenil bych nikdy (expose, spotlight, design systemu, stabilita, co pripojim jede bez dalsich driveru (kamera, fotak, externi zvukovka)). vice o os x napr na http://www.apple.com nebo apple.cz. Obecne plati, co MS bude mit mozna ve viste, v OS X je jiz dnes a navic Win nebudou nikdy tak stabilni jako jakykoliv unix based system.
joudax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joudax 20. 1. 2006 11:16

Jo a jeste jedna vec, pokud bys sel do noveho Mac Book Pro, kterej ma dual core Intel CPU, pobezi ti na tom Mac OS X, Win (snad) a Linux, tzn. asi neni univerzalnejsiho stroje na planete :-).
joudax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 20. 1. 2006 12:08

Toshiba Portege pro MAX mobilitu .... 1,5 kg ani nepoznam, kdyz sni beham dnes a denne, ale neni to NTB jako nahrazka WKs.
Dell IBM Toshiba.... tady bych volil.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KONY2 20. 1. 2006 12:56

Mam HP nc8230, jsem naprosto spokojeny (klep, klep na drevo) se vsim. Pentium M 740 1.73 GHz, Display 15.4" 1650x1050, Ati Mobility Radeon X600 128 MB, HDD 80 GB, 1024 MB RAM, DVD +/- RW, WiFi a,b,g, Bluetooth. S cenou bez DPH se vlezes pod 50000.
KONY2
Kolemjdoucí

Další stránka