Jak jste spokojeni s HP nx6125?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod B36 28. 1. 2006 20:33

Pred par dny jsem si koupil nx6125 a jsem spokojen (take je to muj prvni notebook :mrgreen: ).Jedine,co me trosku stve,je hlucnejsi disk (mam ten s 5400 ot.).Je slyset chroustani a kdyz treba posouvam webovou stranku,tak i takove susteni ci vrzani nebo jak to nazvat.Z meho stolniho PC jsem byl zvykly na absolutni ticho disku,tak by me zajimalo,jestli je to normalni nebo je ten vas zcela potichu?Dik
B36
Junior

Odeslat příspěvekod cernysev 28. 1. 2006 20:39

kolik tam mas pameti?spolubydla ma ten samy s 768MB RAM a nejaky hluk nepocituje...Jestli mas malo,mozna win porad swapuje...
cernysev
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod B36 29. 1. 2006 12:05

No jo,to me nenapadlo...Mam tam 2x256,ale 128 je trvale vyhrazeno grafice (nekde by to melo jit zmenit,asi v BIOSu),takze mam jen 384.Treba kdyz si poustim film,tak disk ani nechroustne...
B36
Junior

Odeslat příspěvekod cernysev 29. 1. 2006 12:22

on si prikoupil 512MB modul...tech 384 neni sice malo,ale pri zpusobu jakym WinXP zachazi s pameti...A jinak,nemas treba na pozadi spustenou nejakou sluzbu co pristupuje na disk?
cernysev
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mathias Hood 29. 1. 2006 12:26

Ahoj, mam ntb nx 6125 - take je to muj prvni notebook a musim říct, že po drobných úpravách si jej nemůžu vynachválit (par nastaveni + rozdělení disku na systemovy a datovy, vyhozeni nepotřebneho software). Vím přesne co myslíš tím diskem - mne ze začátku dělal každých 5 vteřin takové divné krátké - cvrlik. Chtěl jsem Te potešit, že po čase to přestane dělat ale promiň byl to opticky (ne to je blbost) slechovy klam. Ja jsem si už totiž na to zvykl a už to neslyšim. Nezmizelo to, jenom je to tišši, mene časte a už to nevnimam.
Mathias Hood
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B36 29. 1. 2006 20:41

cernysev píše:on si prikoupil 512MB modul...tech 384 neni sice malo,ale pri zpusobu jakym WinXP zachazi s pameti...A jinak,nemas treba na pozadi spustenou nejakou sluzbu co pristupuje na disk?

Ne ne,nic spusteneho nemam,dela to opravdu jen,kdyz mam napr. velkou webovou stranku,chytnu posuvnik a jedu s nim dolu-pak zacne vydavat takove az skoro piskave zvuky...To chrochtani napr. pri zapisu je u disku bezne,ale mel jsem za to,ze nebude tak vyrazne,zvlast u noveho booku.Asi si casem zvyknu,hlavne,kdyz bude dobre a dlouho fungovat :-B .
B36
Junior

Odeslat příspěvekod B36 29. 1. 2006 20:47

Mathias Hood píše:Ahoj, mam ntb nx 6125 - take je to muj prvni notebook a musim říct, že po drobných úpravách si jej nemůžu vynachválit (par nastaveni + rozdělení disku na systemovy a datovy, vyhozeni nepotřebneho software). Vím přesne co myslíš tím diskem - mne ze začátku dělal každých 5 vteřin takové divné krátké - cvrlik. Chtěl jsem Te potešit, že po čase to přestane dělat ale promiň byl to opticky (ne to je blbost) slechovy klam. Ja jsem si už totiž na to zvykl a už to neslyšim. Nezmizelo to, jenom je to tišši, mene časte a už to nevnimam.t/quote]

Muzes mi rici,jakym zpusobem jsi ho rozdelil?Vim,ze je na to napriklad prg PartitionMagic,ale dalo by se to treba udelat pres tento pocitac-spravovat-prevest na dynamicky disk (to je tedy to jedine,co vypada jako neco pro rozdeleni disku) ? A hlavne,muzu ten disk rozdelit i ted,kdyz mam uz nainstalovany system nebo jen na zcela cistem disku po formatu?
B36
Junior

Odeslat příspěvekod kelso 29. 1. 2006 21:13

ja mam nx6110 a tiez som spokojny, sice to je trosku nizsia trieda...mam pentium M730, 2*256M a 60 HDD, co je celkom fajn...jedina vec co ma trosku stve je to veko LCD, ale to uz som pisal v inej teme... Ako to je na nx6125? tiez sa da trosku stlacit, najma, ked je zavrety a na tom logu HP...?
kelso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod B36 30. 1. 2006 10:43

kelso píše:ja mam nx6110 a tiez som spokojny, sice to je trosku nizsia trieda...mam pentium M730, 2*256M a 60 HDD, co je celkom fajn...jedina vec co ma trosku stve je to veko LCD, ale to uz som pisal v inej teme... Ako to je na nx6125? tiez sa da trosku stlacit, najma, ked je zavrety a na tom logu HP...?

Vzhledem k tomu,ze je to logo presne uprostred,tak se to malinko prohyba,ale jinak se mi ten kryt zda dost tuhy...Co tobe vadi?Ze se ti klavesnice obtiskava na displej?
B36
Junior

Odeslat příspěvekod B36 30. 1. 2006 10:45

kelso píše:ja mam nx6110 a tiez som spokojny, sice to je trosku nizsia trieda...mam pentium M730, 2*256M a 60 HDD, co je celkom fajn...jedina vec co ma trosku stve je to veko LCD, ale to uz som pisal v inej teme... Ako to je na nx6125? tiez sa da trosku stlacit, najma, ked je zavrety a na tom logu HP...?

Vzhledem k tomu,ze je to logo presne uprostred,tak se to malinko prohyba,ale jinak se mi ten kryt zda dost tuhy...Co tobe vadi?Ze se ti klavesnice obtiskava na displej?
B36
Junior

Odeslat příspěvekod kelso 30. 1. 2006 23:09

B36 píše:

Nie to urcite nie...kryt je pevny. len som nevedel ci to je vda alebonie....ale HP take veka vyraba, neviem preco...chapes, v strede sa da jemne stlacit...akokeby dnu bola mala bublina
kelso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 12. 2. 2006 23:19

Lidičky mám 6125 a připadá mi strašně ale strašně pomalá. Doslova jako P-I ! Vím že má jen 256MB paměti ale stejně... Teď jsem měl zapnuté BT a dám vypnout a ejhle - NB regulérně vytuhl ! Nereagoval ani na mačkání spínače, musel jsem z něj vyndat baterku ! Navíc je celý teplý. Je to normální ? A jak ho mám nastavit aby byl rychlejší ? Dík.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod imroman 12. 2. 2006 23:47

to PC

nabuduce nemusis vyberat baterku ked ho budes chciet natvrdo vypnut...Staci ak na par sekund podrzis vypinac.
imroman
Junior

Odeslat příspěvekod HeadHunter 13. 2. 2006 00:22

Taky mám nx6125 a jsem nadmíru spokojen :). Spolubydlící má nc6120 a tuhost šasi u toho ncčka se mi zdá trochu slabší. Jediné co mě trápí je ten zmiňovaný disk. Jinak jsem opravdu velice spokojenk. Otázka: využíváte biometriku? :)
HeadHunter
Junior

Odeslat příspěvekod PC 13. 2. 2006 00:52

Já ano. používám biometriku.
PC
Junior

Další stránka