ACERy.... plusy a minusy...

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Pritel 20. 2. 2006 19:54

Mám ACER TravelMate C301
a jak už jsem psal v jiné diskusi -mám ho více než rok a bez nejmenších problémů :-B
Používám ho i v terénu , propojuji s různými přístroji...opravdu ho nešetřím----a jede jako mladík :lol:

Jsou určitě lepší NB, ale já jsem i s tímto spokojený :wink:
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod e1 31. 3. 2006 13:37

hpimport píše:v nasom velkoobchode je kazivost podla jednotlivych znaciek nasledovna: Acer-zhruba 25-30% notebookov sa vrati na reklamaciu, ECS-skoro polovica (na notebookoch odchadzaju hlavne baterie, zakladne dosky), IBM a HP skoro zhodne 6%. Este perlicka-Gericom-kazdy jeden kus sa nam vratil, po 3 predanych a vratenych kusoch sme ich prestali predavat. Dell ma vela priaznivcov, ale aspon my sme mali take "stastie", ze skoro kazdy druhy DELL putoval do opravy, a podobne ako Gericom sme ich prestali predavat.
To že máte v OR SR napísané "kúpa tovaru na účely jeho pedaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)" neznamená že ste veľkoobchod. ;)
e1
Junior

Odeslat příspěvekod P800 31. 3. 2006 13:59

ACER dobrý, do doby než je potřeba reklamace. V brněnském servisu ACER kromě techniků není inteligentní člověk. Banda debilů, imbecilů, propuštěných ze zvláštní školy. Tři případy reklamace, tři naprosto nelogické situace u kterých se i podprůměrně smýšlející člověk musí chytit za hlavu. Chcete s někým projednat problém? Zavolají vám uklízeče, který se omluví za vzniklou situaci. Chcete mu jednu vrazit, protože i ta omlouva zní jako od primitiva a dává najevo, ať už táhnete někam, protože si chce jít zakouřit (mimochodem, také standardní situace, navštívíte-li servisní středisko ACERu, musíte projít kolem skupinky v dýmu cigaret zabalených lidí, kteří se za chvíli vymění s další pomalu se šontající skupinkou)..

Moje resumé: nižší cena kterou zaplatíte za ACER se vám "vrátí" v dalších nákladech. Doporučuji vyvarovat se značky ACER, určitě existují osvědčené alternativy.
P800
Junior

Odeslat příspěvekod lev-7 31. 3. 2006 14:07

Mám Acer TM4102 a už skoro rok jen dobrý zkušenosti. Pak máme v rodině ještě TM2312, kterej byl hned po koupi na reklamačce s diskem a cca za 10dní zpět a opraven. Zatim taky maká bez problémů. Plasty jsou sice měkčí, ale vše zatim drží.
lev-7
Junior

Odeslat příspěvekod rb 31. 3. 2006 14:16

No ja mam Acer Ferrari 4005WLMI a uz bol v servise. Menili zakladovku. Aspon s tym nerobili problem. Iny problem je, ze sa dost hreje (pri zatazi ma 70 stupnov aj viac...) to uz sa da na nom skoro aj varit. A najhorsie je, ze ventilator sa nikdy nezastavi...aj ked ma Cool'n'quite. Skoda, nie je ani cool a ani quite. A za tu cenu...no cakal som viac. Acer - no more. Najblizsie sa vyberiem ku kolegom od Toshiby, Dellu, ci IBM...
Human knowledge belongs to the world;-)
rb
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 31. 3. 2006 14:39

rb: to je tym ze tam mas AMD ;) AMD nikdy nevedelo CPU do notebookov, to je jasna domena intelu :)

inak acer je gut, zopar kuskov sluzilo aj 6 rokov bez vaznej poruchy.

ale teraz sme presli na mix dell a toshiba :)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod cektu 31. 3. 2006 14:45

no koukám že mu to moc neulehčujete....ale už fakt, že jsou takové rozporuplné reakce by měl odradit od Aceru... já teda ntb nemám, ale až si budu kupovat, bude to asi HP (leda bych vyhrál ve Sportce a šel do IMB)... je taky poměrně levný a ne tak kontroverzní.... čao
Pomozte odstranit smrt z našich silnic, jezděte po chodníku!!
cektu
Junior

Odeslat příspěvekod wray 31. 3. 2006 17:33

mam 4152LMi
+ vydrz baterky (aj ked nemam s cim porovnat ale 4-5 hodin mi pride fajn)
+ wifi (fakt ide fajne, aj ked som ju musel prehodit z gcka do bcka, lebo vypadaval skype, ale neriesim, inet mam iba 1Mbit)
+ blikatko na mail a tie rychle tlacitka, ja viem ze je to len taka kravinka ale fest ma to tesi :)
+ ta neviditelna particia co ma v sebe image windowsov - uz mi raz zachranila vela vela vela casu

- display ma dost vytaca, kedze ma ine farbicky ako moje crt ("pomoze" kalibracia ja viem, ale aj tak ma to vytocilo)
- tie plasty fakt vyzeraju slabucko, obcas aj tak cudne zavrzgaju
- mozno to je preto ze s nim robim vacsinou na posteli/kolenach, ale asi nasal dost prachu a teraz mi 90% casu bezi vetracik, ale to je taka minoritna chyba dakedy to vycistim

ale moj nazor neni velmi relevantny, je to moj prvy laptop a to ze som s nim spokojny nie je zarukou ze bude stacit aj tebe...
wray
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 3. 2006 21:41

acer je snad nejhorčíší notebook co jsem mel mel jsem compaq fujitsu siemns a tohle je opravdu hrůza , disk má přez 50stupnu na cpu jsem mel pak i 97°;C musel jsem ho rozebrat kvuli prehrejvani viz. http://aspire3023wlmi.ic.cz pak mi pred tydnem prasknul plast vyka lcdcka fakt hruza.. super vnitrnosti a vykon to ano souhlasim vybornej ppomer cena vykon ale ja chci nouta doma ne ze bude kazdou chvili na mesic v reklamaci :(
aaischa
Junior

Odeslat příspěvekod Ufon(smazano) 31. 3. 2006 21:58

Acer prodavam uz docela dlouho, ty prvni kusy byl fakt narez, vcetne stolnich kompu, obcas nejaka drobna mechanicka uprava jako byly upadly chladice nebo praskly plasty sem resil furt, posledni dobou maji slusny ceny a reklamaci sem zatim nezaznamenal, na rozdil od nekterej kramu FSC nebo DELL a jeste se s vama klidne nakej blbec z Dellu bude klidne hadat jakej je to highend
Vsechno jde silou, kdyz se to ulomi tak je to dusledkem vyrobni vady!
Ufon(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 31. 3. 2006 22:01

jo a mechanika vsechny dvd které pálim víc jak 2x jsou nečitelny a to mam 8x mechaniku
aaischa
Junior

Odeslat příspěvekod Vojťas 31. 3. 2006 22:04

No, TravelMate 4502 WLMi už kroutí druhý "firemní" rok, v podstatě denní provoz, a bez problémů. Jediná "vada" jsou škrábance na tom stříbrném krytu - ta barva fakt nedrží. Druhá firemní TM 4604 WLMi má za sebou půlrok a taky bez problémů. Téhle řady bych se asi nebál; Aspire jsem v ruce po delší dobu neměl.
Uznávám že konstrukce je slabší stránka, je třeba se k nim chovat ohleduplně. Prostě: netřískat s tím o stůl, displej zavírat a ne "zabouchávat" jako dvířka u auta, nosit ntb v brašně apod :)
Vojťas
Junior

Odeslat příspěvekod echidna 1. 4. 2006 08:05

Moje řeč. Více ohledu a úcty :-) Jinak, mám už asi měsíc Acer TravelMate 4672WLMi.
echidna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 1. 4. 2006 16:46

Otazka je, jestli potrebujete notebook na praci, kde se kvuli nemu nebudete nijak omezovat, a nebo jestli ho chcete doma dat do vitrinky ;-).
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod e1 1. 4. 2006 18:28

swarm píše:Otazka je, jestli potrebujete notebook na praci, kde se kvuli nemu nebudete nijak omezovat, a nebo jestli ho chcete doma dat do vitrinky ;-).
Asi tak ;)
e1
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka