ACERy.... plusy a minusy...

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swarm 8. 4. 2006 19:04

Já bych vůbec neviděl problém ACERů v poruchovosti. Ta mě ani tolik netrápí - mě spíš trápí to, co následuje, když už se porouchá- http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=25 ... torder=asc - zde pro malou představu házím link na nejbližší thread odshrora při výpisu threadů, kde to taky řeší.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swampino 8. 4. 2006 19:22

plus je rozhodne cena de o to jestli ta cena za to stoji si radsi priplatim minus v mem okoli ma dost spolozaku acery = praskly panty spolubydlici ma acer ani nevim co se ji tam podelalo... ale vydavalo to vtipny zvuky:) ja mam hp 6120 taham to vsude v poho jinak asi nej je ibm(lenevo) teda nevim ty novy lenova jak ted udelali tu novou levnejsi vetev.. a co se oprav tyce tak sem neslysel od nikoho stiznost na tu reklamaci v brne ctu to jen tu...
swampino
Junior

Odeslat příspěvekod Setet 9. 4. 2006 09:35

To je skor vec kus od kusa a aj serie. Neda sa len tak povedat, ze uplne kazdy Acer. Avsak mas pravdu, cim drazsi, tym vyssia ochota pri reklamacii.

Okrem toho vacsinou odchadzaju mechanicke veci. To su CD/DVD mechanika, klavesnica, ventilator na CPU a na pohyb citlive - osvetlenie LCD a obrazovka.
V tomto pripade je jedno o aku znacku sa jedna.

To, ze si polejes svoj NB je len a len tvoja chyba.
Setet
Junior

Odeslat příspěvekod pafka 10. 4. 2006 17:33

Podle mých dosavadních zkušeností bych si Acer už nikdy znovu nekoupil. Můj notebook žije vcelku poklidným životem - ráno do brašny, šup na zadní sedačku, vyšší příčný práh před garáží v práci, šup na stůl. Odpoledne to samé v opačném pořadí, občas s vloženou návštěvou potravin.
Měl jsem Aspire jednu z prvních sérií. Těžký jak blázen, mechanicky nic moc, neustále to topilo, po půl roce lezla nějaká těsnící hmota kolem LCD - prodal jsem ho. Kamarád měl první Ferrari a za tu cenu nic extra. I když červený bylo pěkně ;-) kolega v práci má Acer TM 2xx starý 2 roky a chová se k němu velmi nehezky - zatím nic nereklamoval, ale panty a šasi praská kde může a po 2 letech baterka vydrží ztěží 30 minut. Servis Aceru znám jen z doslechu a žádná chvála na ně nebyla.
Mám R40 a párkrát byla v servise - ale to jednání je o něčem jiném. Objednali díl, ráno jsem to přivezl a po obědě si pro něj přišel.
Podobnou zkušenost má kolega s HP. Měl vadný pixel, bez diskuzí to vyměnili. Co jsem slyšel od jiných uživatelů, sevis HP šel v poslední době dost nahoru.

Takže resume - jestli máš rád ruskou ruletu, ber Acer. Nebo si měsíc dva počkej a kup HP. Není pravda, že mají drahé modely. Když vezmeš nx6125, tak jsou jen o trochu dražší.
pafka
Junior

Odeslat příspěvekod Ladiz 10. 4. 2006 18:59

Setet píše:To, ze si polejes svoj NB je len a len tvoja chyba.

A soucasne zaplavy v CR taky byla chyba tech lidi, co jim to vytopilo barak? Proste stat se to muze, aniz byste za to mohli - treba u me byla behem rekonstrukce baraku nehoda s ustrednim topenim a vytopilo mi to pokoj, kde byl na stole zapnuty otevreny muj nb Asus a crcela na nej ze stropu voda. Po oschnuti fungoval spravne az na klavesnici, takze jsem to vzal do servisu a doufal, ze mi to opravi zadara v zaruce.
Naposledy upravil Ladiz dne 10. 4. 2006 21:21, celkově upraveno 2
Ladiz
Junior

Odeslat příspěvekod swampino 10. 4. 2006 19:07

jo jak pises s tou zvukovkou dva spoluzaci co znam v mem okoli oba maji asus :) teda jeden uz nema vylil si na nej caj resp mel u toho sklenenou konvici ruske vyroby a ta praskla a caj udelal svoje... no ale predtim reklamoval zvukovku a ten druhej taky .. co to s tema zvukovkama maj... jinak reklamaci meli rychlou tusim do tydne
swampino
Junior

Odeslat příspěvekod Ladiz 10. 4. 2006 19:18

Na tom caji asi bylo blby, ze ma v sobe cukr - u me to byla cista voda (fitrovana omitkou :)).
Naposledy upravil Ladiz dne 10. 4. 2006 21:23, celkově upraveno 1
Ladiz
Junior

Odeslat příspěvekod Setet 10. 4. 2006 19:55

Ladiz píše:
Setet píše:To, ze si polejes svoj NB je len a len tvoja chyba.

A soucasne zaplavy v CR taky byla chyba tech lidi, co jim to vytopilo barak? Proste stat se to muze, aniz byste za to mohli - .....

Trosku zachadzas az do roznych nepredvidatelnych situacii. Co som pisal, tak sa jednalo o poliatie NB tekutinou napriklad z pohara. Respektive, polejes - ci uz umyselna alebo neumyselne. Okrem toho ak mas nejake indicie, ze bude zaplava(y) tak, tak ako vsetko drahe preneses na vyssie poschodia, pripadne inam, tak prenesies aj NB.

Zaruka je na odstranenie a opravu vyrobnych vad, ktore nieje mozne odhalit bez dlhodobeho uzivania. Inak povedane, ak presvedcis servis, ze je to vyrobna vada vyrobku, tak mozes sa radovat.
Setet
Junior

Odeslat příspěvekod Worm 10. 4. 2006 20:11

Ladiz píše:A soucasne zaplavy v CR taky byla chyba tech lidi, co jim to vytopilo barak? Proste stat se to muze, aniz byste za to mohli - treba u me byla ve stredu behem rekonstrukce baraku nehoda s ustrednim topenim a vytopilo mi to pokoj...

V prvním případě byti škodu měla zaplatit pojišťovna, v druhém buď soused (případně firma provádějící rekonstrukci) nebo pojišťovna (pokud se na to vztahuje pojistka).

Servisy tady od toho opravdu nejsou...
Worm
Junior

Odeslat příspěvekod Ladiz 14. 4. 2006 11:20

Uz mam nb doma s vymenenou klavesnici :-B

V Po jsem to tam odnes (sberna v Praze), v Ut to opravili (servis v Ostrave), v St 10:15 mi dosla SMS, ze si to muzu vyzvednout (sberna v Praze), v Ct jsem si pro to dosel (v St nemam skolu, tak sem nehodlal jet do Prahy jen kvuli tomu - byl jsem na brachove pc). Jj, rychlost servisu Asus se drzi na dobre urovni :)
Ladiz
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 14. 4. 2006 13:16

NTB je vetsinou takovy jako jeho uzivatel. To co stim kdo dela, je obrazem v zivotnosti....

Moje mensi zkusenost se servisem:

11:30

Dobry den,

NTB SN .... atd .. tak nefunguje tohle, protoze se tomu stalo tohle (pristalo mi v kufru auta BMW) .... Fajn kolem 13:00 prijede technik.

14:50 Opraveno ...

Sice pojisteni, nadstandardni zaruka neco spolklo, ale naprosto nemusim resit neco takoveho jako je zaslani, cekani apod... Do 8h je plne funkcni. Az toto bude Acer nabizet, je dost mozne o nem uvazovat, ale zatim toto neni jeho videni....
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Ladiz 14. 4. 2006 19:32

Prosim, uvedte znacku vaseho nb, at tyhle thready poslouzi pri rozhodovani o koupi noveho nb pro ostatni uzivatele.

BTW u Asusu sem se s tim taky nemusel do servisu nosit - staci jim zavolat a oni si pro nb prijedou k vam domu (a pak to po opraveni privezou zpatky). Nicmene pro me to byla jen kratka zastavka, kdyz v Praze studuju, spis by u me byl problem, zda by nekdo byl doma, kdyz by si pro to prijeli.
Ladiz
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 14. 4. 2006 22:16

Mne servis ASUSu (SIL) poslal samostatnu klavesnicu pre M6VA do SR - dodavka celkom v pohode (trochu som sa hral a odletelo mi par klaves, ktorym sa zlomili nozicky).
Takisto boli dost ochotni pri zistovani veci z mojej strany (ci by sa dala vymenit mechanika, kolko stoji atd.)

Hlavne vsak zaslali tu klavesnicu bez toho, aby si pytali zarucak/bez snahy zobrat ten NB a vyuctovat aj pracu...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod maxicekkk 15. 4. 2006 16:52

Zdravim,

ja cca pred mesicem flashoval BIOS u kamaradovyho Aceru v Irsku, vsechno probehlo OK, ale po restartu notebook nejel (po zapnuti trikrat zapipal a konec). telefonat do servisu v Anglii - deska je v tahu, musime vymenit celou desku, BIOS jinak obnovit nejde. OK tak ze to zkusime jinde - telefonat do irske firmy ktera vyrizuje opravy Aceru, ti nas odkazali na nejblizsi servis-v severnim Irsku-ti rekli ze flashovanim jsem prisel o zaruku, ze je v tahu deska, a musi se vymenit, ze to bude stat i s praci a postovnym cca 450 liber :) (tolik ten notebook pred rokem stal novy). Tak dalsi pokud-servis v Brne-"je v tahu deska, budeme ji muset objednat, bude to cca 5-7 tisic za desku plus prace". Notebook jsem vzal s sebou do CR, s tim ze ho dam do servisu v Brne a hold to bude stat tech cca 8 tisic.. Doma jsem hledal na netu, a nasel na ruznych forech desitky lidi se stejnym problemem (jen ruznymi modely Aceru) - vsem rekli v servisech to stejne co mne; a zjistil ze existuje zpusob jak BIOS obnovit-po konzultaci s jednim Anglicanem jsem koupil externi USB disketovku, vytvoril zachranou disketu pro BIOS, a za par minut byl notebook opet funkcni :) takze mne oprava nakonec stala cca 600 za tu disketovku :)

takze u Aceru neflashovat BIOS a neverit tomu co rika servis - s klidem si nauctuji novou desku za nehorazny penize a pritom se da BIOS obnovit za par minutek..

Jinak mam asi tyden Acer Ferrari a zatim spokojenost. Minusy (vsechno jsou to jen drobnosti):
- porad bezi vetrak (ale neni to nijak hlasite takze se to da)
- prilozena mys je srot, v podstate nepouzitelna - resp. funguje celkem normalne pokud je pripojena pres kablik (ktery dobiji baterky nebo ji napaji pokud je bez baterek) do USB (ale k cemu je potom takova bluetooth mys? :))
- FAT32 (otazka par minut prevest oba oddily na NTFS)
- pameti mohly byt klidne rychlejsi nez DDR333
- sterbinova DVD mechanika podporuje jen 12cm media (ty mensi jsem snad jeste nikdy nepouzil, takze no problem)

plusy: vsechno ostatni :)
maxicekkk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ciso 15. 4. 2006 21:21

hmm... mam skusenosti s veeelmi vela ntb od aceru.. od TM 4604 WLMi, cez Aspire 3023WLMi az po Ferrari 4005 WLMi... Musim povedat ze som za toho 3/4 roka nemal problem ani s jednym jedinym. Pomer kvalia/cena/vykon je asi najlepsia na trhu..to sa neda propriet. a co sa tyka servisu, ma fakt dost mrzia niektore nazory ludi, ktory maju proste blbu skusenost.. jednu vec proste treba pochopit. servis Aceru v Brne je "relativne novy" a so vsetkym novym na tejto urovni su vzdy na zaciatku problemy.... ja osone nemam proti aceru nijake velke vyhrady ani co sa produktov tyka ani servisu...tak ze viem ze ked notebook tak Acer :) ...
ciso
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka