Dá sa zohna? HP Pavillion dv4000 aj u nás?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod NightWolf73 21. 2. 2006 12:46

Dá sa zohnať HP Pavillion dv4000 aj u nás? Lebo na HP stránke sú len compaqy... dv4000 mi pripadá ako dosť dobrý book za super cenu, akurát som ho našiel len na amerických stránkach. To sa u nás k nemu naozaj nedá dostať? Je to nejaké divné...
NightWolf73
Junior

Odeslat příspěvekod memorex31 22. 2. 2006 13:18

skus toto, ale neviem, co je to zac :?
Kód: Vybrat vše
http://www.importer.cz/_importer/index.php?akce=detail&id=1031
memorex31
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 22. 2. 2006 13:29

No zohnat sa mozno da, ale iba ako dovoz zo zahranicia, kedze ide o modelovu radu urcenu iba pre vybrane trhy.
Dalsia vec je zaruka na takyto model... na Slovensku neplati. Notebooky Pavilion sa na Slovensku neservisuju.
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod Ladon 22. 2. 2006 14:40

no ja som z KOSIC a je tu jedna predajna kde som si aj ja kupil hp pavilion sice len ze 2000 ale je to pavilion.tu je stranka http://www.qcomp.sk snad pomoze... :wink: ten obchodik ma jeden cech, a je celkom v pohode a urcite ak niesi z KE tak by ste sa vedeli dohodnut.je tu ale jedna chyba::: na paviliony je 1 ROK zaruka.

este k tomu servisu: je to blbost ze sa neservisuju !!! servisuju ich tam kde si ho kupis, mne je uplne jedno ci to robi original servis HP ale tam kde som ho kupil ja mi ho zatial stale do 3-5 dni urobili a vsetko OK. :roll:
Ladon
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 22. 2. 2006 14:47

Ladon:

Notebooky HP Pavillion sa na Slovensku neservisuju!!! To, ze ich predajca zoberie k reklamaci NEROVNA SA servisu!
Tym je myslene to, ze oficialne HP servisy tu nemaju suciastky na HP Pavillion, neberu ich na zarucne reklamacie (kedze na Pavilliony byva obycajne len lokalna zaruka).
Ak ich dokaze predajca na vlastne triko opravovat/zasielat do krajiny povodu, nech ich opravia tam je vec predajcu. Ale oficialne sa Pavilliony do SR/CR NEDOVAZAJU.

A obchody, ktore ich maju v ponuke su bud sede importy, alebo z tzv. HP Renew programu, co su vlastne HPckom refurbishovane notebooky, rozne demoverzie atd., ktore sa za lacny peniaz takto predavaju u par "vybranych" predajcov.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ladon 22. 2. 2006 15:00

mozno oficialne nie...tato spolocnost je uz dost dlho tam kde je. a myslim ze je spollahliva.
ak si chces zakupit pavilion tak asi nebudes riskovat dovoz z ineho statu vzhladom na to ze naklady na servis tak budu podstatne vyssie!!! ja som vahal ci kupit alebo nie ale nakoniec som sa rozhodol aj ked tu je ceny vyssia ako pri vykono porovnatelnych zariadeniach.
nechcem sa hadat ale aj ak to nieje oficialny predaj, co asi skutocne nebude vzhladom na to ze tieto stroje niesu urcene pre trh SR/CR ako si pisal,predavaju sa aj TU!!!!!
ja som ho kupoval ako predvadzaci model s rocnou zarukou, oznacenie demo!! neznamena okresanu verziu ale to ze bol vyuzity na nejaku reklamnu kampan a podobne!!! ale je nepouzity. na demo booky sa dava zaruka len na 1ROK!!NEVYHODA!!!
priklad:dovez si pavilion z krajiny kde sa predava :
pokazi sa ti a si nahraty !!!
a/pavilion neservisuju v SR ako hovoris
b/posta do statu ta vyde asi trocha viac ako zbehnut autom 5 km k obchodu kde som ho kupil
c/posielat book postou asi nieje priliz rozumne

alebo zakupis book v NEOFICIALNOM predaji v meste kde byvas:
pokazi sa ti:
a/mas ho urobeny do 5dni
b/mozes komunikovat so svojim predajcom, upgrade a pod.

suhlasim...original predaj nieje, ale ak si ho niekto planuje kupit tak je to urcite lepsie takto ako doviezt ho... moj nazor!!!
ja som uuplne spokojny....pavilion odporucam,az na to ze ak potrebujes pisat text tak ti budu chybat pismenka s diakritikou..riesia to nalepky..
Ladon
Junior

Odeslat příspěvekod g.sus 23. 2. 2006 11:19

Neviem ci je prave vyhodne kupovat notebook na ktory je nulova podpora na SK. To ze ti ho predajca 'opravil' za 5 dni je iba tvoje stastie (asi islo iba o drobnost). Ako by sa ale predajca postavil k zakonom stanovenej dobe 30 dni na vybavenie reklamacie, ak by bola porucha vaznejsia a nebol by schopny odstranit zavadu bez originalnych nahradnych dielov HP?

BTW pises:
"na demo booky sa dava zaruka len na 1ROK"
Ak si koncovy uzivatel mas zo zakona (podla obcianskeho zakonnika) zaruku 24 mesiacov. Myslim si, ze tvrdenie o nejakom DEMO produkte neobstoji.

Pises i o tom, ze si spokojny a zatial ti ho predajca opravil stale do 5 dni. To si ten notebook musel uz viackrat reklamovat?
S tym si naozaj spokojny?
- you bleed just to know you're alive -
g.sus
Junior

Odeslat příspěvekod m4rian 23. 2. 2006 12:18

BTW pises:
"na demo booky sa dava zaruka len na 1ROK"
Ak si koncovy uzivatel mas zo zakona (podla obcianskeho zakonnika) zaruku 24 mesiacov. Myslim si, ze tvrdenie o nejakom DEMO produkte neobstoji.

pokial ta prejaca vopred oboznami, ze tovar je vybehovy, a ma sktaenu zaruku, ty kupovou suhlasis, tak plati skratena zaruka...
m4rian
Junior

Odeslat příspěvekod m4rian 23. 2. 2006 12:21

NightWolf73 píše:Dá sa zohnať HP Pavillion dv4000 aj u nás? Lebo na HP stránke sú len compaqy... dv4000 mi pripadá ako dosť dobrý book za super cenu, akurát som ho našiel len na amerických stránkach. To sa u nás k nemu naozaj nedá dostať? Je to nejaké divné...n/quote]

Videl som ho na stranke http://www.eq.sk
m4rian
Junior

Odeslat příspěvekod Ladon 24. 2. 2006 14:39

mal som nieco s podsvietenim dsp...neviem ci to bola vazna oprava alebo nie...a druhy krat som si ho dal cely vycistit od prachu a spiny treti krat mi z nejakeho dovodu zblbol touchpad ... neboli to ovladace...a stale bez problemov.a ta zaruka rok plati,proste je to tak :-((
Ladon
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 24. 2. 2006 14:47

Eq? Tak to je snad este vacsia "garaz" nez hpimport... Tolko chyb v popisoch som nikde nevidel... (najlepsa bola Intel Pentium 4 Centrino 2800+).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kukinko 25. 2. 2006 19:58

hmm no co sa tyka qcompu .... ja som tam kupil hp pavilion zv 5400 a slape v pohode .... servis zatial ziadny... mam ho cca 3 mesiace ... tiez to bol "demo", no a zeby bol niecim obmedzeny .... som nezistil ... :-B
kukinko
Junior

Odeslat příspěvekod memorex31 26. 2. 2006 10:27

na pouzity tovar je zo zakona zaruka 1 rok! V celej EU! Na novy 2 roky! (okrem potravin,...) - to plati pre koncoveho spotrebitela.
memorex31
Junior