Servis Acer Brno :o)

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod CeCo 20. 4. 2007 17:08

Sorry, toto tu naozaj nie.
Bud forum.mobilmania.cz alebo forum.pauza.cz, tam sa tieto veci rozoberaju.

Ale podla spotrebitela (ak je to tvoj pripad) treba postupovat nasledovne:
V pripade viacerych vad (resp. jednej a opakujucej sa), ktore brania riadnemu pouzivaniu vyrobku mozes odstupit od zmluvy, pricom mas narok na plne vratenie penazi. Presnejsie sa vsak dozvies na spomenutych forach.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Composite 20. 4. 2007 19:32

3 krát chyba tej iste veci: musia vrátiť peniaze
4 krát aká koľvek chyba: musia vrátiť peniaze

Len na tie svine pritlač, prípadne sa obráť na SOI, ci COI
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 20. 4. 2007 19:37

Treba vsak uz pri reklamovani ziadat riesenie formou vratenia penazi. Ak im to das na opravu, tak to znova opravia a ty mas narok az pri dalsej reklamacii (kde si zasa musis pytat riesenie formou vratky).

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Composite 20. 4. 2007 19:50

Nie pýtať, jednoznačne žiadať.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 21. 4. 2007 21:38

ALL - diky, ...ja som aj ziadal peniaze, ale servisak povedal, ze nemam narok! narok mam len po 3-tej reklamacii pokazenia jednej a tej istej veci na mobile (v mojom pripade uz len 2 reklamacie joya, alebo tlacidla fotaku)! a to po 4-tej reklamacii neplati v pripade servisu, ale znackovej predajne (ako: Orange, T-mobile) :cry:
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, E52, N8, SX Z1 Compact :-D
Nikdy never nikomu a nebudes sklamany!
Zivot je kratky, preto si treba vediet uzit, tak aby sme ho inym neskracovali!
(X je CH - ja to pisem uz automaticky)
4bluedragon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 21. 4. 2007 23:38

Nejdem ta zatazovat vecami, ale vysvetlim:
3 reklamacie su dost otazne, zakon je presny, lez podstatny je ucel zakona. Tu ta vsak servisak nemal preco odpingnut.

Na druhej strane si narok odstupenia od zmluvy nemozes narokovat u strany, ktora s tym nic nema (v tomto pripade servis), ale len u predajcu, s ktorym si tu zmluvu uzavrel. Niekedy sa to da riesit aj cez servis (ak vyrobca tuto sluzbu ponuka), ale na 98% to bude cez predajcu, ktory ti masinu predal.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Composite 22. 4. 2007 09:58

4bluedragon píše:a to po 4-tej reklamacii neplati v pripade servisu, ale znackovej predajne (ako: Orange, T-mobile) :cry:

NIeje pravda, ja som to uplatnil u topánok bez problémov :) 4 iné vady a čau :)

Inak ako píše CeCo, treba to u predajcu.
Ano ACER sa dá reklamovať aj bez predajcu, čo si myslím je nevýhoda.

Chod za predajcom pri daľšom probléme, ukáž mu reklamácie a žiadaj plnú cenu, že si výrobok mal viac v service ako doma :)
Ak je predajce ferovy, tak to zoberie
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod rsolarik 22. 4. 2007 10:37

CeCo píše:Nejdem ta zatazovat vecami, ale vysvetlim:
3 reklamacie su dost otazne, zakon je presny, lez podstatny je ucel zakona. Tu ta vsak servisak nemal preco odpingnut.
C

Zakon je naozaj presny? Neviem teda ktory... Podla obcianskeho zakonnika je podla mna situacia dost nejednoznacna. Vid http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=888.

Mala citacia z vykladu Obcianskeho zakona z prilozeneho linku:

Tie isté práva (Odstupenie od kupno-predajnej zmluvy) prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže:
- pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo
- pre väčší počet vád
vec riadne užívať.

Uvedené právo je spotrebiteľom často upierané, pričom predávajúci sa dovolávajú (je potrebné priznať, že všeobecne zaužívaného) argumentu, že tá istá vada sa musí vyskytnúť aspoň po jej dvoch predchádzajúcich opravách. Takéto zdôvodnenie však nemá vôbec oporu v zákone, ktorý jednoznačne hovorí o "opätovnom vyskytnutí sa vady po oprave" a nepoužíva množné číslo. Bolo by preto vhodné, aby sa uvedená nezrovnalosť medzi praxou a znením zákona jednoznačnejšie zakotvila v Občianskom zákonníku. Je však jednoznačne právom spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy už pri prvom (opätovnom) vyskytnutí sa vady po jej odstránení formou opravy veci.

Podla obchodneho zakonnika sa zaruka riesi tak ako sa zmluvne strany v zmluve dohodnu (cize v praxi pri kupe produktu v obchode suhlasite s podmienkami reklamacii...).
Dell Inspiron 6400: Core 2 Duo T5500, 2GB RAM, 120GB HDD + 160GB ext. WD Passport II, x1400 256MB, 9cell battery, 1440x900 TrueLife, Vista Business EN, MS Wireless NB Optical Mouse 4000; Dell Axim x51v PDA, 2GB SD Card, Dell BT GPS;
rsolarik
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 22. 4. 2007 13:59

Zakon je presny - priklad:
Podla zakona mas pravo na odstupenie zmluvy od 7 dni (v CR 14 dni), pokial si uzavrel zmluvu cez internet.
Otazka vsak znie - co ak si si vybral tovar na predajni?

Tam si totiz mal moznost prehliadnut si este pred pripadnym zaplatenim tovar a odhalit jeho chyby, kvoli ktorym by si si ho nemusel pri klasickom predaji v obchode kupit (mas pravo na predvedenie). Pri predaji na dialku toto odpada, preto tych 7 dni.
Ak vsak mas moznost si ten tovar prezriet - naco teda 7 dni?

Pravnici sa vacsinou zhodnu v nazore, ze ak si vyzdvihnes tovar na predajni, mas moznost pozriet si tovar a tympadom nepotrebujes 7 dni na "odskusanie" (to urobis v predajni).

Zakon to nesponima, ale podstata je takato... Preto "zakon je presny".

Obciansky zakonnik poznam, preto som tam uviedol "otazne" a "ucel zakona". Ak sa teda rovnaka vada vyskytne dalsi krat (resp. tych vad bude vela), mas podla zakonnika pravo na odstupenie od zmluvy.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rsolarik 22. 4. 2007 14:04

Ano, v tomto mas urcite pravdu. Ja som skor reagoval na :
Peniaze môžeš pýtať až po 3 rovnakej reklamacií, 4 rôznej alebo keď ho nestihnú vrátiť do 30 dní (vtedy sa podľa zákona postupuje ako pri neopraviteľnej vade - buď výmena veci, alebo vrátenie peňazí). v/quote]

... co nie je pravda... resp to nema v zakone ziadnu oporu...
Dell Inspiron 6400: Core 2 Duo T5500, 2GB RAM, 120GB HDD + 160GB ext. WD Passport II, x1400 256MB, 9cell battery, 1440x900 TrueLife, Vista Business EN, MS Wireless NB Optical Mouse 4000; Dell Axim x51v PDA, 2GB SD Card, Dell BT GPS;
rsolarik
Junior

Odeslat příspěvekod altin 26. 4. 2007 00:31

rsolarik : nemozes pozerat len na znenie zakona, ale aj na jeh vyklad, pripadne judikaturu s nim suvisiacu.. casto sa stava, ze zakon nedava presne podmienky ako napriklad pri opakovanej vade vyrobku.. ale v komentaroch a myslim, ze k tomu bude aj nejaka judikatura najdes co sa tym rozumie.
altin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iwigirl 26. 4. 2007 00:50

dnes jsem s CeCem řešila právě tu vaši oporu v zákoně a toto konkrétně řeší judikát. Opisovala jsem mu ho z Komentáře k občanskému zákoníku.

R 22/1983 kolem strany 123- Pokud jde o výklad pojmu opětný výskyt vady po opravě, lze zpravidla za opětný považovat výskyt téže vady po jejích alespoň 2 předchozích opravách. Soubor většího počtu vad je kladen na roveň neodstranitelné vadě prodané věci.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod 4bluedragon 28. 4. 2007 22:58

CeCo – sak to je logicke ze vec sa reklamuje tam kde sa kupi.(tak som robil)

Composite – vies topanky a mobil je velky rozdiel a najme v reklamacii!!!(inak to s vyrobcom zabralo,dik)

Rsolarik – to sa mi hodilo :-)

hosi diky, uz sa to doriesilo a mam uz pokoj od ... :-B
Nokia 3210, Siemens A50, Siemens S55, SE D750i, SE W810i, Nokia N82, E52, N8, SX Z1 Compact :-D
Nikdy never nikomu a nebudes sklamany!
Zivot je kratky, preto si treba vediet uzit, tak aby sme ho inym neskracovali!
(X je CH - ja to pisem uz automaticky)
4bluedragon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jurajda 4. 8. 2008 12:23

CeCo píše:flash:

Na firmu sa to riesi podla obchodneho zakonnika - cize opravy, opravy a opravy...

C.

A čo sa deje v druhom prípade, pokiaľ predajňa nestihne vybaviť záručnú opravu do tridsiatich pracovných dní a notebook je na firmu? Je možné žiadať vrátenie peňazí? Postupuje sa obdobne, ako v prvom prípade, čiže je možné vec posudzovať, ako neopraviteľnú vadu a žiadať peniaze?

Dnes už mám tridsiaty druhý deň. Firma mi je nanajvýš nesympatická, pán Raduška je hulvát čo si myslí, že je majster sveta a blázskeho okolia. Nadáva pred zákazníkmi, keď som notebook dával do záruky tak tam chodil ako spotený leopard v klietke a kopal do akejsi reklamovanej megatlačiarne rozkrikujúc, že to musí zmiznúť, že to treba niekomu predať.

Vďaka.
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 4. 8. 2008 16:24

Jurajda: Když je to na firmu, tak má prodejce na reklamaci 90 dní.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka