moznost pripojeni externi wifi anteny

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod jannnn 20. 3. 2006 16:19

Je mozne k notebookum s integrovanym wifi pridelat externi wifi antenu? nebo je nutne koupit wifi kartu do PCMCIA a tepr na ni napojit externi antenu?
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 20. 3. 2006 16:59

Ak sa rad hrabes v notase, tak kludne si tam tu antenu pridaj (potrebujes nejaky ten medeny kabel, pajkovacku, srobovak, antenu, pigtail konektor - najdes v potrebach pre kutilov).

Inac treba PCMCIA adapter.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jannnn 20. 3. 2006 17:03

sice si me moc nepotesil, ale dik...

tak jeste by me zajimalo jakej dosah ma cca to integrovany wifi... chtel bych se pripojovat k AP asi 50m ode me (+- cista viditelnost) bude na to stacit to integrovany? asi ne, co..
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod domino898 20. 3. 2006 17:05

pokial je cista viditelnost tak to pojde na 99%,pokial je v ceste strecha alebo budova tak to treba skusit.
domino898
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 20. 3. 2006 17:13

Zalezi aj od toho, aky je to AP (a aku antenu to ma).

Mal som raz 40 metrov medzi PCI kartou s takou malou antenkou na kabli a Routerom, medzi tym asi 6 stien (tehla). Obcas to naslo signal, obcas nie. Takze treba skusit.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 20. 3. 2006 17:26

ja bych to vyresil nejakym levnym bezdratovym setem, treba Ovislink 5450 + mensi panelovka (pod 2000,-Kc) a mas po problemu, pokud ti jde o mobilitu i doma (a nechces behat s kabelem) tak se poohlidni po nejakym APcku s funkci bridge.

Jinak na 50m to musi slapat, sam jsem chytal na 300m vzdalenost (Acer), ale jen v mistnosti smerem k APcku v byte v poslednim poschodi panelaku.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannnn 20. 3. 2006 17:39

Gruppe píše:pokud ti jde o mobilitu i doma (a nechces behat s kabelem) tak se poohlidni po nejakym APcku s funkci bridge.
jj, o tom sem premyslel a asi to tak udelam...sice jeste NTB nemam, ale rad bych...

a prave bych se chtel pripojovat ze zahrady (to je ta prima viditelnost, jak ste mi potvrdili ze to jde--super) a i po celym dome (2 patra, cihlovy zdi)... myslite, ze bude stacit ta standartni prutova antena na tom AP nebo bude treba dokoupit (nebo spis zbastlit :mrgreen: ) nejakou silnejsi...?

abych vedel kolik do tohu budu muset investovat...
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 20. 3. 2006 20:11

bez problemu... 50 metru neřeš jestli neni v cestě barak... opravdu... Jinak na 6db kratkou antenu davam tak 500 metru když se daři Kilak ( ASUS M6A ) ale s 24dB sitem jsem chytal přes kilak :o) opravdu 50 metru je nic :o)
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alnag 20. 3. 2006 20:34

Acerovská integrovaná wi-fina cca 300 m k anténě skrz cihlovou zeď (takže ne úplně přímá viditelnost). Signál obvykle v pohodě, větší problém je bambilión dalších wi-fi v okolí... :-B
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod HeadHunter 20. 3. 2006 23:57

Off Topic:
@jannnn:
Hellsing rules
HeadHunter
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 3. 2006 14:56

HeadHunter: jj, ten je proste the best of...
jannnn
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 21. 3. 2006 20:06

Ad externi antena - co jsem tak koukal na svem notebooku naposledy kdyz jsem ho mel rozebrany, tak by nebyl problem klidne si ty dva kabliky (v miniPCI modulu) nekde vyvest vzadu a navrtat si tam konektor na pripojeni te anteny. Ja kdybych to potreboval, tak bych to tak asi resil, ale vim, ze tady je pro vetsinu lidi notebook neco posvatneho, na co se bojej i sahnout.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 21. 3. 2006 20:26

jezis vazne chcete vrtat notebook kvuli blbe antene? :)

obyc 5dBi antena byla uz soucasti dodavky toho Apcka za 1500-1600 jeste si tak vzpomenout vyrobce ale myslim ze to byl TP Link :)

staci mrknout na Wifishopy...napr http://www.inwifi.cz http://www.i4shop.cz ...
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 3. 2006 20:55

swarm píše:Ad externi antena - co jsem tak koukal na svem notebooku naposledy kdyz jsem ho mel rozebrany, tak by nebyl problem klidne si ty dva kabliky (v miniPCI modulu) nekde vyvest vzadu a navrtat si tam konektor na pripojeni te anteny. Ja kdybych to potreboval, tak bych to tak asi resil, ale vim, ze tady je pro vetsinu lidi notebook neco posvatneho, na co se bojej i sahnout.
no ale vysvetluj pak pri reklamaci: ja nic!, ta dira tam uz byla :mrgreen:
jannnn
Junior