Nákup NTB dell v USA a celosvětová záruka

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rorek 21. 3. 2006 19:57

Máte někdo zkušennosti s nákupem NTB v USA ? Jde mi o vyřizování případné záruky u nás a servis. Jednalo by se o Dell.

Jaké máte obecně zkušennosti s firmou Dell jako takovu ??


Díky moc všem za reakce.

//adams: upraven název threadu.
Rorek
Junior

Odeslat příspěvekod Slimak(smazano) 21. 3. 2006 20:15

Znám pár lidí co si kupovali NB v USA. Celosvětová záruka se dala dokoupit, ale cena byla dost vysoká (400$ apod.). Bez ní to u nás vyreklamuješ těžko.
Jeden z nich si koupil Dell a něco mu odešlo - reklamace byla blesková, jedinej problém byl, že použili špatnou adresu...
Slimak(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moviemaniac 21. 3. 2006 20:23

Jeden kamos si kupoval ntb v usa, ale nebol to dell. nemal dokupenu celosvetovu zaruku a vyreklamovat tu mu to nechceli. tak mu neostavalo nic ine ako ist znovu navstivit tetu v USA:0 a dat si to vyreklamovat tam.
moviemaniac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rorek 21. 3. 2006 21:42

Jak je to třeba s napájením ??
Rorek
Junior

Odeslat příspěvekod stig 21. 3. 2006 21:55

napajacie adaptery su pouzitelne aj na 110 aj 240V, mam to overene na 3 vyrobkoch :-), akurat si dokupis iny koncovy kabel, alebo len redukciu na nasu normu, odporucam skor cely kabel...cena cca 150sk akurat to nemaju vsade.
stig
Junior

Odeslat příspěvekod Rorek 21. 3. 2006 21:56

stig píše:napajacie adaptery su pouzitelne aj na 110 aj 240V, mam to overene na 3 vyrobkoch :-), akurat si dokupis iny koncovy kabel, alebo len redukciu na nasu normu, odporucam skor cely kabel...cena cca 150sk akurat to nemaju vsade.


Díky
Rorek
Junior

Odeslat příspěvekod Slimak(smazano) 21. 3. 2006 22:21

Adaptéry jsou vetšinou určeny pro rozmezí 100-240V, ale najdou se i vyjímky (u nás možná ne, ale ami na to možná až tak nehledí - koupil jsem tam Mp3 přehrávač s adaptérem jen na 110V)
Slimak(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Calhoun 21. 3. 2006 22:51

Rorek píše:Jaké máte obecně zkušennosti s firmou Dell jako takovu ??u/quote]


Kvalitni, spolehlive, bezproblemove a se spickovym servisem. IMHO to nejlepsi co se da dneska bezne koupit. Pokud jsi ochoten akceptovat vyzsi cenu tak do Dellu jdi, chybu urcite neudelas.

Pokud chces uplatnit mezinarodni zaruku tak ji bude nutne prikoupit za zvlastni priplatek. Idealni by bylo prodlouzeni zaruky na 3 roky (coz je tak akorat zivotnost notebooku pro bezne pouzivani) a servis NBD (do jednoho dne u Tebe), pokud budes pouzivat notebook jako profesionalni pracovni nastroj tak mozna dokoupit i "Complete care" (pro pripad kdy se notebook poskodi napriklad pri nehode apod.). Konkretni podminky si budes muset domluvit v obchode v USA, ne na vsechny modely bude mozne mezinarodni zaruku dokoupit. Totez pro napajeci adapter, je mozne ze u Tebou vybraneho notebooku proste nebude mozne ho pouzit na 220V. V takovem pripade v USA rovnou koupit novy 220V a nebo zavolat Dell v CR a objednat ho u nich tak aby jsi ho mel hned po priletu domu pripraveny.
Calhoun
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 14. 9. 2006 13:22

Zdravím,

nemá někdo přehled, jak to vypadá se zárukou u nás na DELL zakoupený v USA dnes ? Jednalo by se o model inspiron 9400 a ani česká ani americká podpora dellu nechce moc komunikovat. Protože v konfiguraci notebooku jsem žádný přímo NBD servis nenašel, je tedy nutné ho dokupovat pro reklamaci u nás ? Nebo je nutné dokoupit ten On-site economy plan, což je zřejmě totéž jak NBD ? Díky
JanHavlicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 16. 9. 2006 22:22

Calhoun píše:
Rorek píše:Jaké máte obecně zkušennosti s firmou Dell jako takovu ??u/quote]

Kvalitni, spolehlive, bezproblemove a se spickovym servisem. IMHO to nejlepsi co se da dneska bezne koupit. Pokud jsi ochoten akceptovat vyzsi cenu tak do Dellu jdi, chybu urcite neudelas.

Nesouhlasim. Dell mi iuz nesmi do baraku. Prvni co ti odejde, je klavesnice, to jee koneckoncu videt na textu, kteery ted pisu.Nejen ze se obcass zdvojuji pisma, ale prestala uplne fungovat klavesa Fn, nefunguje tim padem serizenii hlassiitosti, attd. Nefunguje mi i shift, takze velka apismeena pisu nadvakrat, natrikrat.klavesnici mi menili trikrat, zakladni desku jednou, ,klavesnici jednou uz po zaruce, vubeec se se mnou technik nebavil. Dalsi co odejde rychle je baterka, zzivotnosst tak cca do hodiny po peti mmesicich pouzivani. Cim dal hlucnejsi vetrak, atd, atd....Takze cokoliv, jen ne dell.
Honza729
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza729 16. 9. 2006 22:27

JanHavlicek píše: ani česká ani americká podpora dellu nechce moc komunikovat. t/quote]
No, to je pressnee ono, byl jssem tam i osobnee, nikoho tak arogantniho jsem dlouho nezazill.....
Honza729
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 19. 4. 2008 07:48

No, kdyz uz to tu je, tak se zeptam tu (at me moderatori neroztrhaj :-) )
Nasi ted leti do USA a me jde o to ze jsem nekde na foru cetl, ze to je o dost lacinejsi nez u nas, tak jestli se to vyplati koupit tam??? S nejvetsi pravdepodobnosti by se jednalo o notebook lenovo, ale jeste nevim jakej, jestli r, t nebo x... ale to je jedno me jde o to jakou ma lenovo zaruku, popripade jestli se u nej necha dokoupit (za kolik +-) a nevite nahodou jak je to s proclenim? ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 4. 2008 08:26

tohle se tu řeší každou chvíli, nejdřív pohledej...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 19. 4. 2008 09:03

jsem nasel prave jen tenhle topic... co se tyce nakupu notebooku v USA...:( je mozny ze se to tu nekde resilo a le ve vyhledavani me to naslo jen tohle + jeste jeden ale tam se pise ze uz se to tu resilo :-( a snad po me nechces abych prolezl vsech 328 stranek tematu ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 19. 4. 2008 11:00

tak ještě mtkni na konkurenční forum...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků