Douhodobé zkušenosti s Acer Aspire 5024WLMi?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Freeezer 28. 3. 2006 15:32

Dobrý den, uvažuji o koupi notebooku Acer Aspire 5024WLMi. O tomto notebooku tu zde sice již bylo napsáno poměrně mnoho, ovšem vzhledem k (jistě nejen) mým zkušenostem se značkou Acer mě zajímají postřehy ohledně spolehlivosti od uživatelů, kteří tento notebook používají delší dobu (4 měsíce a déle). Děkuji.
Freeezer
Junior

Odeslat příspěvekod Nemo-the-Clownfish 28. 3. 2006 15:46

Acer Aspire 5024WLMi koupen v říjnu 2005, zatím žádný problém. Při slušném zacházení vypadá prakticky stále jako nový. Mam jen jedinou vytku, a to, ze na plny vykon docela topi a je slyset ventilator, ovsem pro beznou praci neni potreba mit CPU na max a jakakoliv hudba ventilator zakryje :) Na vice info se ptej.
Nemo-the-Clownfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bojler 28. 3. 2006 20:20

uz sem do prislusneho fora, ale po tom co sem zazil v patek doporucuju FSC A 1667G nejenom kvuli vykonu, ale kvuli odolnosti. omlouvam se za OT
bojler
Junior

Odeslat příspěvekod Freeezer 28. 3. 2006 21:20

Díky Vám obou za postřehy. Totiž abych to upřesnil: Vlastním Acer Aspire 1524WLMi, což je rok stará obdoba 5024WLMi. Jenže potom co mi u 1524 odešla už po třetí graf. karta (nVidia GeForce 5700FX) jsem se rozhodl, že si nechám vrátit peníze a poohlídnu se po nějakém jiném kousku. Acer jsem úplně nezavrhl - mohl to být špatný kus/série, ale pro jistotu chci vědět o někom, komu slouží 5024WLMi bez problému delší dobu - abych věděl zda-li vůbec takový existuje...

Zamýšlel(zamýšlím) jsem se i nad zmíněným FSC A1667G a také HP nx6125 (oba jsou také 64bit). Když to shrnu, proč právě Acer, tak:

FSC A1667G
- absence IrDA (pouze CIR snímač pro ovladač)
- podtaktovaná ATI X700
- velice slabá vždrž (1,5h), kterou neřeší ani nejnovější BIOS
- ExpressCard (nemá PCMCIA (!))

HP nx6125
+ dlouhá výdž (až 4h)
- pouze 15" display (ne-Wide) a tím nízké rozlišení 1024x768
- pouze integrovaná ATI X300
- 0,5 GB RAM
- pouze 60 GB HDD (u varianty EK156EA, která cenou odpovídá FSC a Aceru)

Acer Aspire 5024WLMi
+ dobrá výdrž 3h
+ má IrDA :)
+ ATI X700 (nepodtaktovaná)

Pokud by FSC měl lepší výdrž na baterie a také PCMCIA byl by podle mého jednoznačně nejlepší volbou poměr/cena/spolehlivost. Jenže takhle se jeví lépe Acer a jestliže dám větší důraz na spolehlivost skončím asi u HP.

Ale držme se pokud možno původního tématu - tedy spolehlivosti Aceru Aspire 5024WLMi.
Freeezer
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 28. 3. 2006 21:47

Mám Aspire 3023WLMI, což je 5024 se Sempronem. Vyjma obligátních problémů s kvalitou DVD mchaniky(lite-on), si nemohu ztěžovat. Oproti centrinu se dost hřeje(50-80 Celsiů), ale to mohlo už být vyřešeno. Mám jej od září a tehdy byla série 3020/5020 ještě mladá. Jinak slušný NB.

Jinak být vámi, zauvažoval bych i nad touhle P-M alternativou:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36505
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Freeezer 28. 3. 2006 22:06

cernakus píše:Jinak být vámi, zauvažoval bych i nad touhle P-M alternativou:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... 5055/quote]

Což pak o to, není špatný, ale to není také plno dalších (Asus...). Jenže HP a FSC mě přitahuje právě očekávanou spolehlivostí.
Freeezer
Junior

Odeslat příspěvekod bojler 28. 3. 2006 22:52

tohle sou presne posledni tri modely o kterych sem uvazoval nakonec. ac sem mel predtim 2 roky acera a bez problemu, precejenom sem podlehl tlaku (a znechucenim, ze acera ma kazdej studak) a vzal sem FS. ale je to na vas. mne osobne vydrz 2h nevadi, jenom mne vrta hlavou. ale vono dyl jak hodinu stejne na zachode nesedim..
bojler
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 29. 3. 2006 09:22

bojler píše:tohle sou presne posledni tri modely o kterych sem uvazoval nakonec. ac sem mel predtim 2 roky acera a bez problemu, precejenom sem podlehl tlaku (a znechucenim, ze acera ma kazdej studak) a vzal sem FS. ale je to na vas. mne osobne vydrz 2h nevadi, jenom mne vrta hlavou. ale vono dyl jak hodinu stejne na zachode nesedim..
Ze ma ACERa kazdy studak by se jeste sneslo, kdyby nevypadaly vsechny uplne stejne.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nazir 29. 3. 2006 09:37

V podstatě za mě vše napsal Nemo-the-Clownfish, mám Aspire 5024WLMi od loňského září a šlape jako (trochu přihřáté a občas mírně hučící) hodinky...
Provozuju na něm x64 XP (jen občas, prakticky jen na přehrávání DVD) a linux (Mandriva 2006, zvědavě čekám na červnové Ubuntu)...
nazir

Odeslat příspěvekod Nemo-the-Clownfish 29. 3. 2006 09:43

Co prinese Ubuntu v cervnu noveho?
Nemo-the-Clownfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nazir 29. 3. 2006 09:51

http://www.ubuntu.cz/novinky
http://www.ubuntu.cz/novinky/dapper-drake-flight-cd-3

Zatím jsem se s tou distribucí setkal jen prostřednictvím LiveCD, takže nemohu porovnávat s dřívějšími verzemi, nicméně situace okolo mnou doposady užívané distribuce a pocity z jejího dlouhodobého používání mě dost přiměly se poohlédnout po něčem jiném, nu - a koneckonců, Ubuntu je v podstatě Debian, jen s aktualnějšími verzemi programů (oproti stable), tak proč ho nezkusit? Až vyjde, plánuju si ho (respektive Kubuntu, antož Gnome prostředí mi moc nesedlo) na zkoušku dát na tento notebook a na jeden desktop a pak se uvidí...
nazir

Odeslat příspěvekod Freeezer 29. 3. 2006 10:15

Prosím napsal by Nemo-the-Clownfish, cernakus, nazir nebo někdo jiný jak je na tom po tomto delším používání baterie? U Aceru obvykle po 6-ti měsících téměř odejde (shodou okolností těsně po záruce na baterku...). Děkuji.

Jinak když už jste tady nakousli Linux, tak já na té 1524 používal SUSE Linux 10.0 64-bit a vřele ho doporučuji i Vám všem. SUSE má vše pěkně dořešené (počínaje klikacími nástroji pro konfiguraci až po skripty pro kompilaci a instalaci jádra - podle mého názoru nejde s Ubuntu ani Mandrivou srovnat ani z dálky, ale noflame - jen můj názor).
Freeezer
Junior

Odeslat příspěvekod nazir 29. 3. 2006 10:41

Baterie zatím drží (mezi 2 až 3 hodinami chodu, záleží na činnosti).
Je ale fakt, že jsem jí na doraz hnal jen několikrát (v prvních týdnech, potom maximálně jednou, dvakrát za měsíc) a většinou jedu doma, či v práci přes adaptér...
nazir

Odeslat příspěvekod cernakus 29. 3. 2006 14:35

Po průměrném zacházení(1 nabití denně, dost často nabitá seděla v NB) vydrží přes 3 hodiny. Hold 3:40 už to není, ale rozhodně není depleted.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nemo-the-Clownfish 30. 3. 2006 13:15

Vetsinu casu jedu na koleji nebo doma na adapter, ale ve vlaku pri cteni .pdf, programovani ci jine mirne zatezi jdu i pres 3,5 hodiny. Takze pohoda, rozhodne bych nerekl, ze ta ci ona znacka ma horsi baterie, je to o pristupu a o zachazeni.
Nemo-the-Clownfish
Kolemjdoucí

Další stránka