notebook na hry

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod kilroy 6. 4. 2006 10:11

Aky notebook by ste mi poradili na hry? Mal by drzat tempo s vyvojom hier aspon tak dlho ako stolove PC bez upgradov, ktore ma nahradzat. Chcel by som ho pouzivat na roznych miestach pripojeny k normalnemu monitoru a klavesnici... tvarme sa ze cena nerozhoduje, parametre ako vydrz baterie a ine veci tykajuce sa mobility su irelevantne. Musi vsak byt bezne dostupny v SR.... dik

//adams: upraven název threadu. Prostudujte si, prosím, Tipy, jak napsat správný titulek
kilroy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alnag 6. 4. 2006 11:42

Tak co třeba Acer TM 8204 WLMi. :-B
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 4. 2006 11:47

ASUS A6Ja, HP nx9420 - proste vsetko s Core Duo procakom a Mobility Radeon X1600 a podla moznosti so serial-ata diskom a 667MHz pamatou (v dual channel).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubuk 7. 4. 2006 04:49

Tiež by som volil Acer 8204WLMi a plánujem ho aj do pár mesiacov (1-2) kúpiť...má jedinečnú konfiguráciu/ cena, má 15,4" LCD, kedže chceš používať externý Monitor tak ti je zbytočný 17" ako je tomu u HP nx9420.
A obavy z Aceru isto mať nemusíš je to highend (vlajková loď)...
bubuk
Junior

Odeslat příspěvekod SaturninM 7. 4. 2006 06:53

bubuk píše:Tiež by som volil b]Acer 8204WLMi[/b] a plánujem ho aj do pár mesiacov (1-2) kúpiť...má jedinečnú konfiguráciu/ cena, má 15,4" LCD, kedže chceš používať externý Monitor tak ti je zbytočný 17" ako je tomu u HP nx9420.
A obavy z Aceru isto mať nemusíš je to highend (vlajková loď)...n/quote]

No já ti nevím... vlajková loď je u mě zařízení, na kterém nenajdeš chybičku. V týden staré recenzi tady na Živě.cz http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=128870 se nad ním zrovna moc nerozplývají, což mi přijde zajímavé, když vemu v potaz že tahle třída notebooků se prodává v cenách od 55-75tis Kč. - Display by mohl více svítit, plasty vrzají, zastřený zvuk, atd.

Když za něco dám tolik peněz, tak od toho budu čekat opravdu maximum
Kam vy se chystáte, od tamtud já se vracím.
SaturninM
Junior

Odeslat příspěvekod tomko 7. 4. 2006 07:35

A nejste tak trochu *censored*, pořizovat si notebook na hry? Za ty prachy budu mít daleko víc nadupanej stolní počítač...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 7. 4. 2006 07:54

mě by spíš zajímalo, co je na "notebook na hry" v dnešní době tak divného ?
EDIT: resp. zdá se mi, že hlášky typu "kup si desktop, jinak si *censored*" už neobstojí...
třeba jezdí každý víkend s kámošema na LAN party, přes týden ho nosí do školy a nemá auto...co byste si pak koupil ?
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 7. 4. 2006 08:20

AMILO M3438G, cena 44580 Kc bez DPH - da se sehnat i levneji.

Procesor:
Intel Pentium 750 1,86 GHz
2 MB l2 Cache
Podpora Intel SpeedStep technologie

Čipset:
Intel 915PM + ICH6-M

Paměť:
2 x 512 MB DDR2 400 MHz
Max. 2 GB ve 2 slotech

Pevný disk:
2 x 80 GB, 5400 RPM
Serial ATA 150

Displej:
17" TFT WSXGA LCD
1440 x 900 bodů
Technologie Crystal View

Grafická karta:
GeForce Go 6800
256 MB paměti VRAM

Audio:
Integrovaná zvuková karta s kodekem Azalia (7.1 SPDIF)
Vestavěné reproduktory + subwoofer

Mechanika:
DVD±RW+DL

Komunikace:
Vestavěný adaptér 10/100/1000 Mb/s LAN
56 Kb/s V.92 modem
Síťový adaptér Intel PRO Wireless 2200BG

Ovládání:
Klávesnice
Touchpad
Dálkové ovládání

Vstupy a výstupy:
1 x Express Card slot
1 x Čtečka karet 4 v 1 (SD, MMC, MS a MS PRO)
4 x USB 2.0
1 x CIR
1 x S-Video
1 x SPDIF (7.1)
1 x RJ-11
1 x RJ-45
1 x Výstup pro sluchátka
1 x Vstup pro mikrofon
1 x DVI-I
1 x Vstup napájení

Napájení:
Li-Ion baterie
Výdrž až 2 hodiny

Rozměry:
360 x 269 x 37,1 mm

Hmotnost:
4,1 kg

Operační systém:
Microsoft Windows XP Home
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod WulFgaR77 7. 4. 2006 08:30

jen pro doplňení...těch 44xxx je už teď s DPH...
WulFgaR77
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 7. 4. 2006 08:31

SaturninM píše:No já ti nevím... vlajková loď je u mě zařízení, na kterém nenajdeš chybičku. V týden staré recenzi tady na Živě.cz yurl]http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=128870[/url] se nad ním zrovna moc nerozplývají, což mi přijde zajímavé, když vemu v potaz že tahle třída notebooků se prodává v cenách od 55-75tis Kč. - Display by mohl více svítit, plasty vrzají, zastřený zvuk, atd.

Když za něco dám tolik peněz, tak od toho budu čekat opravdu maximumu/quote]

Až si za tu cenu seženeš jinde tuhle konfiguraci tak si promluvme o vrzajících plastech... :-B
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod bubuk 7. 4. 2006 08:50

SaturninM:
Vlajková loď som myslel že špička Aceru...
A ukáž mi produkt hociakej značky ktorá je 100%, všade je nejaká ta drobnosť čo niekomu vadí- inému zas nie!!! Ani Dell nemáš 100%..

"..občas ale některé díly při přenášení notebooku trochu povrzávaly (zřejmě v místech, kde navazují na jiný materiál).." a toto považovať za problém je smiešne!!!
A chcem vidieť toho čo využíva kontrast naplno či už na NB alebo klasických LCD ale budiš...
Neviem ako ty ale ja by som nevimenil matný povrch za lesklý...potom by si videl ten bordel pre oči...ale tiež niekomu to vadit nemusí (nehádam sa).
A ak mi nájdeš NB s takýmito parametrami za 55-75tis. tak sem s ním rád si nechám poradiť.
bubuk
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 7. 4. 2006 08:55

Chcel by som ho pouzivat na roznych miestach pripojeny k normalnemu monitoru a klavesnici... tvarme sa ze cena nerozhoduje, parametre ako vydrz baterie a ine veci tykajuce sa mobility su irelevantne. Musi vsak byt bezne dostupny v SR.... dik

Pokud nepotrebuejs napajeni na baterkya nezalezi na velikost a budes ho kdyz nekam prijedes pripojovat na monitor a klavesnici a nebudes pouzivat vestaveny LCD. Tak by bylo lepsi koupit klasicky PC v naky AL mensi skrini a prevazet ho v aute pripadne v batohu.
Protoze:

Mal by drzat tempo s vyvojom hier aspon tak dlho ako stolove PC bez upgradov, ktore ma nahradzat

na tohle muzes u NTB zapomenout

Za penize ktery bys dotoho vrazil koupis dobry herni PC a jeste ti zbude na solidni NTB.

Pokud budes kupovat NTB a jeste ktomu tak drahej tak ti nedoporucuji kupovat pseudoznackove NTB typu UMAX nebo prestigio sice jsou levnejsi ,ale jejich kvalita a servis byva casto mizerna. Doporucuji ti osvedcene znacky typu DELL ,IBM,HP ...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xoj 7. 4. 2006 11:31

Mal by drzat tempo s vyvojom hier aspon tak dlho ako stolove PC bez upgradov, ktore ma nahradzat

Hlavni vyhoda desktopu je prave ve vykonu grafik.

za stejnonu cenu jako vykonej notebook muzes lze poridit:

- bezny notebook + vykonnejsi desktop na hry

- bezny notebook + konzole + LCD TV

Parim na PC konzolu nemam ale podle me jedine konzole bez upgradu muze drzet krok :wink:
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod azim 7. 4. 2006 11:46

xoj píše:
...... Parim na PC konzolu nemam ale podle me jedine konzole bez upgradu muze drzet krok :wink:

ses mimo a bud ses rozmazlenej fracek kterymu vsechno koupi mama s tatou, nebo ses rozmazlenej "velekj kluk" kterymu rodice zemreli a on ty miliony zdedil.
azim
Junior

Odeslat příspěvekod muskaat 7. 4. 2006 13:22

ja by som siel do niecoho s CoreDuo 1,66 az 2,0 Ghz a s kartou X 1600 a to by ti malo stacit
uz je celkom dost velky vyber firiem tak si vyber :-D sam ktora znacka ta uchvati ...
muskaat
Junior

Další stránka