Grafika u HP nx9420

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod cirda 10. 5. 2006 23:51

Chtěl bych se zeptat jak to tam je s tou grafikou? Podle testu co jsem porovnaval tady na zive tento notas nx9420 viz recenze na živě:
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=129069

se výkonově slabším nťasem od asus A7J viz recenze:
http://www.svethardware.cz/art_doc-80E825B2FF505EEEC12571370057C1E6.html

a připadá mi jako kdyby ta grafika měla sdílenou paměť s ramkou? anebo byla úplně jiná. Protože při větším výkonu hp nx9420 testy ukazují horší výsledky než u asusu A7C.
típádem je o hodně pomalejší než má býyt a brutálně ztrácí na výkonu....
Co si o tom mám myslet?????

Chtěl jsem si koupit to hpečko ale nevím jestli se to vyplatí s tou grafikou?
Nemám si rači koupit ten asus???
Poraďte mi prosím. Díky moc
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 06:20

Ja som presne rozmyslal nad tymito typmi notasov. Jednoznacne + vo vybave ma asus. Nakolko hpcko sa oplati kupovat min v strednej triede aby sme hovorili o nejakom lepsom servise prevedeni notasu a pod. Takze jednoznacne Asus. Tiez som cital recenziu a dokonca aj monitor je kvalitnejsi uz pri najlacnejsom modeli v prospech asus. Moj posterh.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 06:55

Zaujímavé, že nikto ma tu nechce vyviesť z omylu. :-) napr. C.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 08:15

A co sis nakonec vybral? a maz us to koupene??? ja kdyz sem zjistil to o ty grafice si to chci nechat jeste potvrdit.... Jinak premyslim o Asusu A7JC 17,4" displeji viz
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=ASP-18501620

ale chtěl bych ještě vědět jaký je rozdíl mezi těmi displeji co má asus
1440x900 ColorShine lesklý
a mezi displejem co má hp nx9420

http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=HPP-684943
17" TFT WSXGA+ WVA Brightview 1680 x 1050

Jinak vetsi vyhody vidim u toho hpecka ma numerickou klavesnici ctecku na xdkarty a vetsi vydrz baterie... coz se mi zda lepsi... nakolik to zase vyvazi tu zvukovku a diplej moc nevím

Díky... nějak nevím moc o co
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 08:19

co sis nakonec vybral?? kdyz si premyslal mezi temito dvema notasami?? diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 11. 5. 2006 08:37

Já mám Asus A6Ja a kamarád si teď koupil to HP o kterém píšeš. Jsou si hodně podobné (teda až na velikost displaye).

A musím upřímně říct, že bych opět a znovu šel do Asusu. Kvalitativně se mi zdá lépe (i designově) udělaný a kvalita displaye je o trošku lepší, ale není to nějak markantní. Když srovnáš výbavu HP a Asusu, tak myslím že nemáš moc co řešit. Integrovaná kamera a TV karta se můžou hodit. Sám jsem si říkal, že to je blbost, ale teď to občas použiju. Určitě to není důležité kritérium, ale drobnost, která potěší. Nicméně TV tuner je jedna z věcí, kterou si pro svůj A6Ja chci dokoupit, protože to je vcelku využitelná věc.

Jinak co do výkonu bych řekl, že to je tak nastejno (asi to bude tím, že mají skoro shodnou výbavu). :D

Mé doporučení tedy zní ASUS.

Doufám, že sem Ti aspoň svým názorem pomohl aspoň trošku. :)

Přeju šťastnou ruku... :P
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 08:43

zajmavý...
a který displej je větší??? asi ten od asusu?? jo a co je to za rozdíl mezi nimi jeden je lesklý color shine a druhý WVA Brightview
díky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 08:48

ze brutalne straca na vykone. Grafika je ta ista a nie je zdielana 256 MB. 3DMARK05 nie je az taky rozdielny. Neviem na aky ucel chcete NB pouzivat. Navyse HP ma T2400, ASUS T2300. Ale displej ma ASUS lepsi. Rozlisenie ma zas lepsie HP 1860 x 1050 oproti ASUSU 1440x900. HP ma aj lepriu vydrz na bateru, vazi o 700 gramov menej. Ma ja mensie rozmery.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 08:52

to jsem chtel slyset ze grafika neni sdilena... o tom ze je lehtsi a ze ma vetsi vydrz baterie o tom vim dobre...
a ohledne toho displeje je v tom velky rozdil?? mezi tim glare a Brightwiev?? k cemu byste to prirovnali??
diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 08:52

ze rozmery displeja su tie iste t.j. 17"., iba rizlisenie je ine ASUS ma 100 GB disk, HP 80 GB.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 09:00

rozdielje v pozorovacich uhloch a trochu aj jase. Pokial sa na ten NB che pozerat 5 ludi vedla seba, potom je ASUS star. Ak na nom budete robit sam, potom je to jedno, aspon ja na tom nevidim taky problem. Mam ten HP a mne vyhovuje. Verejne prezentacie nerobim. Vyrobcom LCD u HP je LG Philips.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 11. 5. 2006 09:00

V kvalite obrazu určitě veliký rozdíl není - nicméně ten čirý filtr u Asusu opravdu má něco do sebe. Výkon jsem taky komentoval a jak je psáno výše je to tak nastejno. :) Mě osobně se více líbí design Asusu (HP mi přišel takový hodně "plastový"), nicméně je pravdou, že Asus méně vydrží a je těžší (ale vyvažuje to větší výbavou).

Jsou si hodně podobné, záleží na Tobě... :)
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 09:14

diky za rady...
takze hlavni rozdily budou asi tyto:
HP je lehtsi, ma ctecku na xdkarty coz standartne pouzivam..., ma vetsi vydrz coz neni k zahozeni a ma numerickou klavesnici coz povazuji za velkou vyhodu... a je levnejsi o nejake 2000 :) aspon ja mam tu moznost ho koupit levneji...

Asus
lepsi displej, zvukovka, a kamera... a ma tvkartu,
to si myslim ze ten displej by fakt nebyl k zahozeni... na tv nekoukam zakze to mi je jedno a kameru si kdyz tak dokoupim za ty dva litry co mi zbudou.. :) no myslim ze mi jeste pak zbude jede pac kamera stoji neco kolem litru...
nebo spis budu pouzivat tu kameru co mam na fotaku.. jestli to vubec nekdy pouziju... mrzi me akorat ten displej, zvukovka s temi krasnymi bednickami a tim subwofrem a ten disk... hmm nevim

Jinak ostatni vybava je asi stejna ... jenom asus je drazsi... cca o2000
co byste si vzali vy?
diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 11. 5. 2006 09:27

To už je na Tobě co pro Tebe má větší váhu a co preferuješ. :)

Na multimédia jsou dobré oba (na filmy a presentace určitě díky displayi vede Asus). :) Ještě má Asus o 20GB větší disk, což taky není k zahození, teda pokud si nedokoupíš externí. :)

Numerická klávesnice je fajn, ta mi na ntb fakt chybí, ale dá se zvyknout.

Pro mě je důležitý i výstup zvuku a v tom má navrch Asus (díky SPDIF out)... :)

Těžko říct, který volit. Záleží na Tobě, co oželíš na úkor něčeho jiného.
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 09:33

Díky za rady...
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 09:35

napchat do NB 4 repraky a subwoofer je trochu na uvahu. Aj tak to nikdy nebude tak kvalitne ako externe repraky. ASUS ma lepsiu vybavu SW. HP standartne nedodava SW na CD, je iba na HDD a z neho je mozne urobit backup iba 1 krat. Ak zlyha DVD, potom ... SW zabera na HDD 8 GB a je v samostatnej particii. Tu je mozne zrusit, ale HP to nedoporucuje. Ako hovori klasik "spusob se mi jevi ponekud nestastny". Teda chyba hlavne instalacka Win.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 09:44

ty repraky v notasu sou mozna nacpany.. ale kdyz mas zase blbou zvukovku do ceho je pak budes chtit zapojit..? kdyz to hp ma zvukovku pouze na 2 repraky.. pak uz do toho nenacpes nejaky petikanalovy bedny. i kdyby se clovek snazil sebelip...
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 09:55

iba sa potom nediv, ze tolko vazi a ze vydrz na bateriu ide dolu. Ak chces kvalitny zvuk, dostanes ho z kadzeho NB. Chce to len cosi naviac. Ale netreba to vnucovat kazdemu kupujucemu. Tak ako je to s WEB kamerou, IR. Je to predovsetkym notebook.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 09:57

Páni je som ASUSa práve objednal po niekolkych dnoch rozhodovania. Už zajtra by som priniesol podrobnejšie info. Neviem ale mňa HP v tejto kategori vijde o 5 tis. viac bez DPH. A samozrejme nechytá s výbavou na asus. Takže acer som vypustil totálne HP som zvažoval dosť dlho ale tento model AUSU ma presvedčil. Aj napriek slabej výdrži batérie aj že nemá num. klavesnicu.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 10:20

Tony_lv:

Dnes/zajtra vyjde recenzia... HP (ten najslabsi model) je az na displej a malu pamat velmi dobry kus; pre ludi, ktori zasa az tak nepozeraju na cenu (nemusia mat na rozhadzovanie, ale su ochotni dat tak 60-65 000 Sk s danou) je to idealny kus.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 10:28

Už mi je to naozaj všetko jedno a radšej si tú recenziu ani nebudem čítať :-) Pred pár minútami som ASUSa zaplatil cez IB. Oslovila ma hlavne táto recenzia > http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html
Kde som si spočítal všetky za a proti.

Mám kamoša čo robí v HP a vyslovene mi povedal, že sa neoplatí kupovať HPčo pod 60 tis. Kvalita začína niekde od 70 a vyššie o tom ma Ceco určite nebudeš presviedčať. :-)
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 10:33

No, aj za 40 000 zozenies kvalitne HPcka (teda v pomere k danej cene). Mna na HP oslovili predovsetkym zabezpecovacie moznosti (az na fingerprint reader, ktory nx9420 u nas nema) a sakra dobre vyladeny ovladac na grafiku (viac v recenzii ;)). A predovsetkym dobre ticho aj pri hrani najnarocnejsich hier, co mi pri M6VA trochu vadi...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 10:40

Pevne verím, že si nebudem trieskať hlavu o stenu. Bude to už nejaký ten deň čo sledujem reakcie ludí a recenzie noťasov. Dnes som sa však rozhodol. Kúpil ASUS v AT COMP za VOC.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod Jurajda 11. 5. 2006 11:22

Tony_lv píše:Pevne verím, že si nebudem trieskať hlavu o stenu. Bude to už nejaký ten deň čo sledujem reakcie ludí a recenzie noťasov. Dnes som sa však rozhodol. Kúpil ASUS v AT COMP za VOC.O/quote]

Hlavne, že to už nebol ten ACER. Vidíš, stačí sa trochu zorientírovať a hneď si vieš vybrať fundovanejšie.
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 12:12

Tu recenzi si urcite prectu... porad jeste zvazuju co z tech dvou mam koupit... ale zatim na tom je lip to HP i kdyz ma v necem horsi parametry... uvidime zejtra...
jo a na cemze ma ta recenze vyjit???
diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 12:30

Asi na mojom serveri; je to totiž taká užívateľská recenzia (t.j. nie je robená na objednávku časopisu/výrobcu).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 12:36

a nemoh bys mi ji uverejnic uz dneska??? byl bych moc vdecny??? anebo si mam pockat az na pondeli kdy budu zase u kompla???
kdyztam bys mi ji moh poslat na meil... cirda(at)bukovec.cz
diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 12:38

Neviem, či ju dnes ešte spíšem (je toho sakra veľa - mám 5 strán vo Worde a to som ešte nezačal s výsledkami testov); zajtra však určite bude už na webe.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 12:45

oki...
dobre kdybys to stihnul dneska klidne to vloz i na web... budu na to cumet i do jedny v noci... zejtra jedu na sluzebni cestu za zakaznikem.. proto tu uz nebudu... :(
anebo mi to pak klidne posli na meil..
diky moc ... za vse
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 12:46

este sem se chtel zeptat ten notas nx9420 iT2400
ma ramku 1x1024??? anebo 2x512 MB??? esi tam je jedna anebo dve ty pameti??
diky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod ttt4 11. 5. 2006 13:32

A kde presne bude ta recenzia?
ttt4
Junior

Odeslat příspěvekod foxak 11. 5. 2006 13:59

je 1x1024 MB
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 14:21

ttt4:

Klud, este ju nemam ani spisanu. Vsetko sa vcas dozviete.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 14:27

CeCo píše:ttt4:

Klud, este ju nemam ani spisanu. Vsetko sa vcas dozviete.

C.

Njn doufam ze to bude brzo... abysme mohli porovnavat..
Ceco doufam ze tedka pilne pises na recenzi... :) pak sem hod url link.. at ho najdem rychlo....
diky moc
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Jurajda 11. 5. 2006 15:18

CeCo:

Mohol by si vyvesiť číslo účtu, kde by mohli všetci nedočkavci prispieť nejakým "motivačným" príspevečkom. :-B
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod Velisek 11. 5. 2006 16:37

:o Ahoj, tak ja si myslim, ze je HP nx9420, dobra volba, at soudim podle zpracovani (ktery jsem videl na vlastni oci) tak pomerne dobry vykon-cena. Tenhle nb má výhodu, hlavně pro mě v té klávesnici, jelikož dělám střední, tak dělám různý grafy, zápočty atd. a docela se to hodí. Taky ta obrazovka 17" je dobrá, myslím, že na se na hry celkem hodí :shock: . Jo a že má ten ASUS kameru a TV a ten displej, tak to je o výběru a názoru, takže to je na každém z nás. Ty pozorovací úhly, no mě osobně se zdálo, že je vše ok, ale když moc o tom špekulujete a hledáte různé chybičky, tak je najdete na každém nb, to znamená, že to není nijak závažné :wink: . Jo a o váze ani nemluvím, nejsem ženská, to je to poslední na čem mi záleží, ovšem ta baterka je taky solidní. Mluvil jsem i se známým a kamarády, co tomu rozumnějí a všichni tvrdí, že to je dobrá volba. Já mám taky zájem o tento nb, jelikož nejsem momentálně ve "vatě" , tak si vezmu ten nejlevnější, nejnižší, což je +- 43 tisíc, ale nechám si tam dát větší RAM (1024), ale ne od HP, je lepší říct, že seženete, nebo to s nima domluvte na třeba Kingston 1,500 Kč, když to neuděláte objeví se 3 tisíce, protože vám to předá, jak jinak HP a to není třeba. Taky si tam nechám dát TV kartu-uvažuji o této:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32998

nechci to mít na USB, nebo jinou vysílačku, ale v nb, což je samozřejmě praktičtější. Takže mě nx9420 s větší ramkou a tv výjde tak na 43+1,5+2,5 = 47 tisíc a myslím, že to za to stojí... :P Ještě počkám na zítra na článek od CeCa, abych věděl víc, ale myslím, že už jsem rozhodnutý a na nějaké nové možnosti u HP čekat nechci, kdovíjak dlouho to bude :-/ Jo a ještě se zárukou já to budu mít na 2 roky, ale mám též teď HP a žádné problémy 2 roky !!! :mrgreen:

Jinak se podívejte na víc...
http://notebook.cz/__/,clanky,recenze-n ... index.html
Takže říkám HP nx9420 každopádně jako celkově dobrá volba, ať už ten dražší, nebo levnější !!! :arrow:
Velisek
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 17:52

Tak, recenzia je na svete. Nájdete ju na http://www.techsupport.sk.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 5. 2006 18:02

dik, take si ji rad prectu
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony_lv 11. 5. 2006 18:17

Po prečítaní recenzie ani nelutujem, že som zvolil ASUS A7J. Uvidíme zajtra keď mi príde do kanclu. :-)
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 18:28

Tony_lv:
Pockaj, ako to bude s hlukom. Ja som si ASUS M6VA tiez predstavoval trochu tichsi nez je... A poviem ti, ze to ticho pri HP stoji za to...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 11. 5. 2006 18:40

to jsi me potesil, ze je tichy...
sakra ja to do ty soboty uz nevydrzim, uz abych ho mel!!!
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 21:40

CeCo píše:Tak, recenzia je na svete. Nájdete ju na url]www.techsupport.sk[/url].

C.

diky moc du si ji precist...
moc si mi pomoh
Ceco...
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Jurajda 11. 5. 2006 22:15

CeCo píše:Tak, recenzia je na svete. Nájdete ju na url]www.techsupport.sk[/url].

C.

Počin hodný pochvaly!
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 11. 5. 2006 22:29

jurajda píše:

C.

Počin hodný pochvaly!y/quote]

Len ma neprechval, lebo mi stupne slava do hlavy... Radsej si zelaj, aby aj dalsie recenzie a postrehy boli take aspon tak dobre ako tato :wink:
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jurajda 11. 5. 2006 22:46

CeCo píše:
jurajda píše:

C.

Počin hodný pochvaly!y/quote]

Len ma neprechval, lebo mi stupne slava do hlavy... Radsej si zelaj, aby aj dalsie recenzie a postrehy boli take aspon tak dobre ako tato :wink:

Počin hodný nasledovania!
Jurajda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 11. 5. 2006 23:06

příští týden vám řeknu pro, který notas jsem se nakonec rozhodl...
jeste to vklidu zvážím a uvidíme.. oba
HPnx9420 T2400 i
ASUS A7J
taky s tim samym procakem sou vynikajici notasy
ale vybrat si musim jenom jeden to je otazka.. no uvidime pristi tyden napisu co sem nakonec vybral.. to ho uz budu mit i asi objednany.. :)
drzte palce at vyberu dobre
diky moc za rady...

Zatim hezky vikend preju
Cirda
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod HUFUH 15. 5. 2006 12:36

oba testovali na notebook.cz ... da se predpokladat, ze delaji testy pokazde stejne (snad :) ... a taky jim vysel lepe Asus

... ale vysledky mi neprijdou tak vyrazne jine ... me se teda vic libi HP ... ma lepsi klavesnici ... Asus ma ale zase TV ...
HUFUH
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 16. 5. 2006 11:26

Tak jsem se nakonec rozhodl pro HP nx9420... pro ten střední model...
Výkonnější Asus mě nepřesvědčil až natolik abych si ho koupil..
Vzhledem k tomu že HP má jenom jednu ramku a asus dvě tak výkon asusu se tím pádem zvyšuje a kdybych si časem dokoupil tu ramku do hpcka tak se to možná i vyrovná.. a navíc je o hodně lehtší což vyvážilo velmi hodně věcí...
tak asi tak
Asus A7J neodsuzuji je rozhodně o maličko lepší stroj ale hpcko vyhrálo ... pro větší mobilitu a mnoho jiných maličkostí které považuji za důležitější než je videokamera ve víku a větší bedýnky :), které podle mě stejně nemají žádný význam.. pro mně pro někoho možná jo
Jinak
Díky z apomoc při rozhodování..
mějte se hezky
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Tony_lv 17. 5. 2006 10:19

Som zvedavý nakoľko mne konečne dnes dorazí nová zasielka práve s noťasom ASUS A7J . O svoje pocity sa určite podelím.
ToNy
Tony_lv
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 5. 2006 13:22

hosi...dneska to vypada nadejne.
na alza se mi v zakazkach objevilo, ze maji k dispozici jeden kus (nx9420 s T2400), takze jestli to je pravda, zitra tam frcim pro nej:)

edit: tak az v pondeli, ale protoze v utery jedu na vejlet, tak moc zkusenosti nebude
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 15:37

Tak sem si ho konecne koupil po měsících vybírání... který atd...
mám to hpecko a vypadá na první pohled opravdu krásně ta numerická klavesnice je velmi cool a dobře velká... líbí se mi opravdu
Displej je lesklý zrovna ho pouštím podruhý poprvý to bylo v prodejně...
musel sem doinstalovat systém atd...
Zatím se mějte jdu ho testovat....
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 15:38

jestli chcete tak Vám ho nafotím ze všech stran a někam hodím na web ale záleží to na Vás pokud se někdo ozve pokud ne tak ne...
Jo a na to jak je velký je opravdu velmi lehký šel jsem s ním snad půl kiláku s celou krabicou i s příslušenstvím tak jak sem ho koupi a docela fklidu... Tak prvotní doinstalace je hotová zvládne ji každý laik stačí jenom kliknout ano next a čekat :) teďka si jenom ještě upravím podle sebe všechno nastavení nainstalovaní serverů apache mysql atd atd... zítra budu testovat výdrž baterky v notku atakpodobně...
Zatím se mějte klidně se ptejte rád odpovím
Jo koupil jsem si ten střední model s T2400 WSXGA+ HP nx9420 a stál mě 52 000 s DPH
Cus
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 5. 2006 20:05

hosi dneska jsem ho par hodin zkousel a parada...zitra jedu na skolni vylet, takze budu mit 4dny utrum, ale uz se tesim az prijedu...super notas
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cirda 22. 5. 2006 21:33

jj je to nadherny notasek... akorat me stvou ty instalacky trochu ze nejsou na dvdckach tak to musim si vypalovat sam :( coz je trosicku skoda...
fotky dodatm zitra si ho nafotim a bud to poslu cecovi k jeho recenzi anebo je umistim na nejaky web co spravuji
To s tim ze je tichy myslim tim fakt tichy je pravda a taky vubec nehreje vrch je krasne studeny :) coz je mozna i tim plastem trosicku ze odvadi teplo jinymi smery a ne nahoru.. si teda myslim...

Zatim
cirda
Junior

Odeslat příspěvekod cirda 23. 5. 2006 20:06

Tak po podrobnem prozkoumani systemu a recovery systemu na notasu jsem prisel asi na toto... ze iso soubory se vytvori to je hezky ale asi k jejich opetovnemu spusteni je potreba ta 7GB velka particie co tam je standardne dodavana od HPecka....

po prozkoumani vseho co je na disku sem dospel k tomuto zaveru
Ze uplna instalacka tech originalnich windowsu se pravdepodobne nachazi ve slozce l386... je to tam ulozene vypada to trochu jak zabalene a zkompilovane ale skousel sem to zpustit a ukazalo to uvodni stranu instalace wxp. Takze tam pravdepodobne bude instalacka windowsu. Zitra to vypalim a otestuju nainstalovat na nejak kompl... pak dam vedet...

a vsechny ostatni instalacky doprovodneho softwaru se nachazi ve slozce SwSetup nasel sem tam kompletne sicek instalacni soft co je nainstalovan na notasu.... Je ho tam cca 2,2 GB takze se nestrachujte ze nic nedostanete jde o to si to jenom zazalohovat na dvd...

Zitra to pudu zalohovat a budu testovat tu instalacku windowsu esi to jede ale zbezne sem to zkousel a melo by to fungovat...
asi tolik zatim ke vsemu... ted se uz nebojim ze prijdu o instalacky windowsu...
jinak uz notas mam nafoceny akorat to musim nejak nahrat cecovi....
a domluvit se na autorskych pravech nejak :))))) uvidime...
Moje dlouhodobejsi dojmy z notasu sou zatim super je to fakt nadherny stroj nelituji ze sem si hovybral... dilplej je sice leskly ale moc to nevadi ani po dlouhodobejsi praci tim myslim po 12 hodinach tak jak ja makam bezne na komplu :)
jinak pozorovaci uhly u te stredni rady sou fakt vysoke sem to zkousel tocit na secky mozny strany a diva se nanho uplne krasne libi semi
myslim si ze sem vybral dobre.... s tou numerickou klavesnici...
jo jeste postrehy k baterce...
normalne ukazuje vydrz baterky cca 4-3,5 hodiny ale to je relativni pojem kdyz sem delal jenom takovy bezny veci kopirovani surfovani atd... tak to vklidu vydrzelo tech 4 hodky je to parada ze to vydrzi tak dlouho...
jo jeste musim podotknout ze se mi moc libi tlacitko na vypnuti wifi a wlan je to uplne krasne vymyslene.. :)
Jeste sem testoval ty moznosti zabezpeceni od hp a je jich tu fakt hodne a je do velmii dobre udelane... kdyz se prijde jak na to tak to je parada... skoda ze nebyla zadna prirucka k tomu u notbooku ... je to tam seckko tak zbezne napsane na pul a5 coz je na .... vite co..
zpocatku sem si myslel ze chyba notasu bude v tom softu ale kdys sem secky instalacky nasel na disku tak ted sem uz uplne spokojeny...
negativa zatim nemam no mozna az na ty kable co pujdou z praveho boku vim uz ted ze mi to bude vadit kdyz budu mit mys... tak to bude dosti prekazet a budu na to trochu nadavat...[/b]
cirda
Junior